Bu 2 Altcoin İçin Endişe Büyüyor: Voyager’a Aktarıldı!

bu-2-altcoin-icin-endise-buyuyor:-voyager’a-aktarildi!

2 Kasım günü Whale Alert, bilinmeyen bir cüzdandan Voyager’a 35,7 milyon MATIC transferi yapıldığını aktardı. Bunun beraberinde lider altcoin Ethereum hakkında da endişelerin olduğu aktarıldı. Her iki altcoin projesi adına endişeler artıyor.

2 altcoin projeside bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı

Whale Alert tarafından aktarılan transfer yatırımcılar arasında oldukça heyecan yarattı. Transferin ardından bir kullanıcı, şirketin iflasla mücadele etmeye devam ettiğini vurguladı. Ardından, FTX tarafından devam eden bir satın alım işlemine rağmen şirketin nasıl hala kripto ticareti yaptığını sorguladı. Spekülasyonlara rağmen, alıcının Voyage’da yer alan cüzdanı aracılığıyla işlem yaptığı aktarıldı. Etherscan’daki işlemin izi, bunun dahili bir işlem olduğunu ortaya koydu. Ancak gerçekleştirilen bu büyük transferin nedeni bilinmiyor. Şimdi, Voyager’da yer alan adresin mevcut oranlarda 82.17 milyon doların üzerinde 52 bin ETH’ye sahip olduğu belirtildi.

FTX.US, Eylül ayında Voyager’ın sahip olduğu varlıkları satın alabilmek adına bir teklif kazandığı aktarıldı. Özellikle Voyager’ın başlangıçta 1.4 milyar dolarlık teklifi çok düşük olarak tanımladı. Son raporlara göre, anlaşmanın feshedilmiş kripto borç verenin müşterilerinin fonlarının yüzde 72’sini aldığını görebileceğini gösteriyor. Tüm bunlarla birlikte, mahkemelerin satışı henüz sonuçlandırmadığı biliniyor. İflas davasından sorumlu yargıç, şirkete yeni bir çağrıda bulundu. Satışın tamamlanmadan önce daha yüksek teklifleri dikkate almasına izin verecek bir “güvenlik dışı” maddesi eklenecek. Çoğu kişi Aralık ayında dava süreci ile ilgili kesin bir karar bekliyor. Ancak, plan Hakim’den onay alana kadar kesin bir sonuç tamamlanamaz. Voyager geçtiğimiz Temmuz ayında New York’ta Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Başvuru dosyası, Haziran ayında, Three Arrows Capital (3AC) teminatsız kredilerde temerrüde düşmesinin ardından gerçekleşti. Bununla birlikte şirket, FTX’ten yeterli kredi limitine sahip olduğuna dair güvencelere rağmen bu adımı attı.

1 milyon dolarlık işlem gerçekleşti

Bitcoin’in 21 bin dolara düşmesiyle iflas eden 3AC’nın borsa adreslerinden birinden Ethereum’da şaşırtıcı bir şekilde 1 milyon dolarlık işlem görüldü. Faaliyetin ardından, 3AC yönetiminin yatırımcılarına ödeyecek fonları olmadığı konusu akıllara geldi.

Dahası yapılan açıklamalar merak ediliyor. Temmuz ayında, Three Arrows Capital’in kurucu ortakları Kyle Davies ve Su Zhu açıklamada bulundular. BTC’nin tüm piyasayı aşağı çeken beklenmedik çöküşünün ardından yüksek miktarlarda para kaybetmekten pişman olduklarını söylediler. Ancak, her iki kurucunun da çöküşten önce para çekmeyi kategorik olarak reddetti. Etherscan İflas başvurusunda bulunmasının ardından fonun, yükümlülüklerini karşılayacak önemli bir fonu olmadığını açıkça aktardı.

Kurucular pişman olduklarını açıkladı

Kısa süre sonra, kullanıcılar Su Zhu’nun sahip olduğu varlıkları buldular. Bunların içerisinde 50 milyon dolarlık yatı ve Singapur’daki birkaç evi yer alıyor. Ödeme yapabilmek adına kullanılabilecek diğer varlıkları da araştırdılar. Kripto borsası OKX’ten yapılan son 1 milyon dolarlık transfer ise soru işaretlerini beraberinde getirdi. 3AC’nin kurucu ortaklarının özel cüzdanlarda ve kripto borsalarında isimlerine bağlı olmayan bazı fonlara sahip olabileceğinin kanıtı olabilir. Endüstrinin merkeziyetsiz doğasından kaynaklı, bir işletmenin kaç varlık bıraktığı tam olarak ulaşılamıyor. Ayrıca, kişisel defterlerinde gizli bir şey olup olmadığını kesin olarak belirtmek son derece zor.

660 ETH alınmasının ardından 3AC, 990 ETH’yi başka hiçbir kripto’nun olmadığı yeni bir cüzdana taşıdı. Gerçekleştirilen işlemin ardından operasyonların ardındaki amacın ne olduğu ise belirsiz. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar, fonun, ödeme sürecini daha karmaşık hale getirmek için olduğunu düşünüyor. Ayrıca, büyük varlıkların birkaç cüzdan arasında yeniden dağıtılmaya çalışıldığı varsayıldı. Şu anda ise, resmi 3AC cüzdanında yalnızca 49 ETH olduğu aktarıldı. ETH haricinde çeşitli likit ve likit olmayan tokenlerında olduğu hesapta 1,5 milyon dolar olduğu bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu 2 Altcoin İçin Endişe Büyüyor: Voyager’a Aktarıldı!

Category:
News