Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analistten Flaş SHIB Tahmini!

bitcoin-cokuslerini-bilen-analistten-flas-shib-tahmini!

Dogecoin’in (DOGE) fiyat artışı nedeniyle, şimdi, büyük ikinci meme coin olan Shiba Inu’ya (SHIB) yönelik yorumlar ivme kazanıyor. Bu yazımızda, iki analistin SHIB tahmini için işaret ettiği gelişmelere bakacağız. Bu analistlerin biri, özellikle bu yılki Bitcoin (BTC) düşüşünü tahmin etmesiyle ünlü. İşte detaylar…

Analistin SHIB tahmini için DOGE paritesi önemli

Analist Yashu Gola’ya göre SHIB/DOGE’daki yükseliş formasyonu, 1 Kasım’da şimdiye kadarki en düşük seviyesine geriledi. Ardından fiyat seviyesi, Kasım 2021’den bu yana parite için güçlü bir destek görevi gören azalan bir eğilim çizgisine denk geldi. Shiba Inu’nun söz konusu trend çizgisine bir önceki düşüşü, yüzde 100’lük bir toparlanma rallisinden önceki Mayıs 2022’de gerçekleşti. Benzer şekilde, Ocak 2022’de SHIB/DOGE bir aydan kısa bir sürede yüzde 50’den fazla toparlandı.

Analiste göre SHIB/DOGE’un tüm toparlanma hamleleri, birincil yukarı yönlü hedefler olarak 0,0002186-0,0002536 aralığına ulaştı. Fib çizgi aralığına dayalı olarak analist, SHIB’in yukarı yönlü hedefinin 0,0002186-0,0002536 aralığında olması ihtimaline işaret ediyor. Ayrıca tarih tekrar ederse, SHIB, DOGE’a karşı bir kez daha keskin bir yükseliş eğilimi görebilir. Yani, analist 2023’ün ilk çeyreğine kadar en az yüzde 150 fiyat artışı olasılığına işaret ediyor.  Buna ek olarak, paritenin günlük göreli güç endeksi (RSI), tarihin en düşük seviyelerine geriledi. Şimdi, aşırı aşırı satım koşullarına işaret ediyor. Analiste göre bu durum, yakın gelecekte bir toparlanmanın muhtemel olduğunu gösteriyor.

Crypto Capo, SHIB için bu grafiği paylaştı

Bir SHIB/DOGE çifti rallisi hakkında daha fazla ipucu, bu memecoinlerin ABD dolarına karşı performanslarından geliyor. Bildirdiğimiz gibi DOGE fiyatı, Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasıyla yükseldi. Bu, DOGE’un günlük RSI’ını Ekim ayının sonunda 95’in üzerine çıkardı. Bu Nisan 2021’den bu yana en fazla alıma işaret etti. Analiste göre kripto para 3 Kasım itibarıyla teknik olarak aşırı alımda kalmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde olası bir fiyat düzeltmesine işaret ediyor.

Başka bir deyişle analiste göre, Dogecoin, daha önce bildirildiği gibi 2022’nin sonunda mevcut fiyat seviyelerinden 0.055 dolara veya yüzde 60’a düşebilir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, daha önce Bitcoin fiyatında düşüşleri doğru tahmin eden bir kripto para analisti olan Crypto Capo, SHIB’e yönelik bir grafik paylaştı. Grafiğe göre SHIB/USDT çifti yükselen bir üçgen aralığındaki dalgalanmalar sonucu 0.00001088 dolarda kısa vadeli fiyat düzeltmesi yaşayabilir.  Ayrıca analiste göre, 0.00001088 doların altında bir kırılma, yükselen bir üçgen kırılmasını tetikleme riski taşıyor.

Crypto Capo, özellikle fiyat çöküşlerine yönelik tahminleri ile ünlendi. Yaz aylarında, Bitcoin’in 22 ayın en düşük seviyesi olan 17.000 dolara dönebileceğini söylemişti. Bu tahmin, geçtiğimiz aylarda gerçekleşti. Ayrıca, Capo, geçtiğimiz yıl BTC’de 50.000 dolara düşüşü doğru tahmin etmişti. Yaklaşık iki yıldan uzun bir süre önce, BTC’nin fiyatında 3.500 dolarlık seviyeyi doğru tahmin etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analistten Flaş SHIB Tahmini!

Category:
News