Analyticsinsight: ‘Elon Musk Etkisi’ Bu 8 Altcoin’i Fırlatabilir!

analyticsinsight:-‘elon-musk-etkisi’-bu-8-altcoin’i-firlatabilir!

Kripto para birimleri 2021 yılında ciddi büyüme yaşadı. Yalnızca Kasım 2021’de 3 trilyon ABD doları piyasa değerini aştı. 2022 yılı yaklaşırken kripto para piyasası patlama yaşamaya devam etti. Birçok yatırımcı büyük kazanımlarla sonuçlanabilecek potansiyel barındıran kripto para birimleri araştırıyor. Geçtiğimiz günlerde Tesla CEO’su Elon Musk Twitter’i satın aldığını duyurdu. Elon Musk’ın paylaşımıyla birlikte meraklısı olduğu memecoin DOGE ralli gerçekleştirdi. Şuanda ise analistler, Musk’ın etkileyebileceği altcoin projelerini takip ediyorlar.

Listenin ilk sırasında lider altcoin Ethereum yer alıyor

Ethereum (ETH), Smart Contract’ları (Akıllı Sözleşme) tanıtan ilk büyük altcoin projesi oldu. Bu akıllı sözleşmeler, geliştiricilerin blockchain’in üstünde mobil ve masaüstü merkeziyetsiz uygulamaları (dApp’ler) başlatmasına olanak tanır. Ethereum ağında binlerce token yer alır. İlk token teklifi (ICO) hareketini teşvik eden bu token’lardır.

ethereum

Kısaca analistlere göre ETH, 2023 yılında satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerinden biri olarak düşünülüyor.

Elon Musk ‘ın favori altcoin’i Dogecoin (DOGE)

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bir meme olarak başlayan Dogecoin, popüler altcoin projelerinden biri haline geldi. 2021 yılı boyunca Dogecoin, Reddit’te konuşulması ile ön plana çıktı. Ardında, Tesla CEO’su Elon Musk’ın ‘Dogefather’ olarak anılması gibi çeşitli nedenlerle gündemdeki yerini aldı. Sonuç olarak, DOGE’un popülerliğinin devam etmesi ve fiyatının yavaş ama emin adımlarla artabileceğini görebiliriz.

Elon Musk

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından yaşanan ralli sonrasında analistler, değerlendirilebilecek altcoin’ler listesinde yer veriyor.

Chainlink (LINK)

Proje, blockchain endüstrisinde zincir dışı verilerin bir Oracle ağı ile akıllı sözleşmelere entegrasyonuna izin veren ilk şirketlerden biri. Chainlink, blockchain’lerin harici verilere ve işlemlere güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlamaktadır. Bütün bu sahip olduğu uygulamalar sayesinde analistler, Chainlink’in teknolojisi akıllı sözleşmelerin ilerlemeleri için çok önemli olduğu belirtiyor. Ayrıca, analistler, projenin altcoin’i LINK için yukarı yönlü bir hareketlilik olabileceğini ön görüyorlar.

Elon Musk ‘ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte Shiba Inu’da yükselişe geçti

Elon Musk’ın favorisi DOGE gibi meme’den ortaya çıkan bir diğer altcoin’de SHIB. Hızlı büyüyen, sadık bir destekçi topluluğa sahip olan Shiba Inu gelişmeye devam ediyor. Tuhaf başlangıçlarına rağmen SHIB, analistlere göre piyasadaki en iyi altcoin’lerden biri olarak ortaya çıktı. Bununla birlikte SHIB topluluğu 2021 yılında yatırımcılardan daha fazla gözde olmasını sağlayan bir NFT projesi oluşturdu.

Elon Musk

DOGE gibi SHIB’de Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte yükseliş gerçekleştirdi. İlerleyen süreçte daha da altcoin’in daha da yükselmesi muhtemel.

Ripple ekosisteminin yerel altcoin’i XRP

Ripple’ın yerel altcoin’i XRP, açık kaynaklı dağıtılmış bir defter kullanmaktadır. Projenin kurucusu, XRP’nin ödemeler adına oluşturulduğunu belirtiyor. Ayrıca, işlemleri diğer kripto paraların çoğundan daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceğini iddia ediyor. Sonuç itibariyle uzmanlar XRP’nin gelecekte yeni bir seviyeye ulaşacağını ön görüyor.

Ripple İçin 3 Büyük Tahmin: Hiç Satmadım, Bu Seviyeler Geliyor!

Bununla birlikte Ripple, SEC ile bir dava sürecinde. Birçok XRP meraklısı davanın Ripple adına olumlu geçtiğini ve yakında sonlanacağını düşünüyor.

Polkadot (DOT)

Polkadot, birlikte çalışabilirlik protokolleri üzerinde çalışan bir blockchain ağıdır. Birkaç zinciri tek bir ağ üzerinde birbirine bağlar ve tek bir ağda paralel işlemlere izin verir. Şimdi kripto para birimleri arasında 12. sırada yer alan DOT, yönetişim, parachain’ler ile bağlantı için kullanılıyor.

Önde gelen kripto borsası Binance’ın altcoin’i de listede yer aldı

2017 yılında piyasaya sunulan Binance Coin (BNB), artık seyahat düzenlemeleri rezervasyonu gibi birçok işlev adına kullanılıyor. Uzmanlara göre, kripto piyasasında yeni iseniz değerlendirilebilecek altcoin projelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Uniswap (UNI)

Uniswap, Ethereum ağı üzerinde çalışan altcoin projelerinden biridir. Kripto para birimlerinde değişim yapılmasını sağlar. Bu işlem, bir banka veya komisyoncu katılımı olmadan alım satım adına otomatik bir likidite modeli üzerinde çalışır. Bundan dolayı Uniswap, açık kaynaklı bir platformdur.

Bu özelliğinden dolayı, herkes kodu yeni değişim platformları oluşturmak için kullanmaktadır. 2020 yılında piyasaya sunulan altcoin’in bir yıl içerisinde iyi bir noktaya geleceği düşünülüyor. Analistlere göre gelecek vaaddeden projelerden.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Analyticsinsight: ‘Elon Musk Etkisi’ Bu 8 Altcoin’i Fırlatabilir!

Category:
News