Analistler: Shiba Coin Değil! Bu Altcoin 10x Yapabilir

analistler:-shiba-coin-degil!-bu-altcoin-10x-yapabilir

Analistlere göre bir altcoin kısa sürede büyük kazançlar için 10 kat patlayacak. Kripto analitik firması Santiment’e göre, Shiba Coin değil rakibi Dogecoin (DOGE) büyüm potansiyeline sahip. Analitik platformu bu tahminini iki önemli göstergeye dayandırıyor. Bunlar ise arama eğilimleri ve sosyal hakimiyet.

Santiment: Shiba coin rakibi Dogecoin’de ralli potansiyeli var

Lider kripto Bitcoin (BTC), 17.000 dolar ve 23.000 dolar fiyat aralıklarında gezinmeye devam ediyor. Altcoin projeleri de faiz oranı artışlarının düzenlediği mevcut piyasa koşullarının büyük ölçüde etkisi altında. Bu ortamda analistler, kısa sürede başarılı olma potansiyeli olan bir popüler kripto para seçtiler. Blockchain analitik platformu Santiment’e göre, Dogecoin potansiyel olarak büyüme için daha fazla alana sahip. Bu potansiyel ise, iki önemli göstergeye dayanıyor: arama eğilimleri ve sosyal hakimiyet.

Santiment, Shiba coin rakibinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 dolar ile işlem gördüğü 2021’de online arama motorlarında ‘Dogecoin’in aranma sayısının mevcut arama hacmini çok aştığını kaydediyor. Bu doğrultuda şu açıklamayı yapıyor:

DOGE ve ilgili kelimeler son 4-5 gündür sosyal trendlerimizin ilk 5’inde yer alıyor. Bu da sıklıkla gelen fiyat düşüşünü tersine döneceğinin bir göstergesi.

Shiba Coin

Benzer şekilde, sosyal hakimiyet göstergesi, DOGE’nin geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı seviyenin çok altında olduğunu gösteriyor. Mayıs 2021’de Doge’nin sosyal hakimiyeti @’tı. Ancak şu anda ’te duruyor.

Dogecoin için düşüş eğilimi tersine mi dönüyor?

Analistlere göre, sosyal hacim ve yükselen hissiyat düşüş eğiliminin tersine döndüğünü gösteriyor. Analistler, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Potansiyel bir zirveye işaret eden büyük bir sosyal hacim artışının klasik bir resmi ve ayrıca duyarlılık giderek yükseliyor. Bu da insanların DOGE ile ilgili ifadelerinde çok olumlu olduğu anlamına geliyor.

Shiba Coin

25 Ekim ile 1 Kasım arasında Dogecoin 8,8 artarak 0,059 dolardan 0,130 dolara yükseldi. Santiment’e göre, bu varlığın bu kısa sürede önemli ölçüde artması yatırımcılar için iyiye işaret. Ayrıca CoinMarketCap verileri, Dogecoin holder’larının son üç ayda yaklaşık %2 arttığını da ortaya koyuyor. Dogecoin hesap sahipleri, 24 Temmuz’daki 4.365.551’den 23 Ekim itibariyle 4.456.459’a yükseldi. Dogecoin holder’larındaki artışın nedeni, gelecekteki bir fiyat artışı beklentisine bağlanıyor. Varlıkların balinalar tarafından biriktirilmesi ve ağ faaliyetlerindeki artış, muhtemel bir ralli olacağının güçlü bir göstergesi.

Bu arada Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Dogecoin’in büyük bir hayranı olan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ı resmen devraldı. Bu da Shiba coin dahil meme coin’lerde bir ralliyi tetikledi. Ancak, Elon Musk’ın desteğiyle DOGE açık ara lider konumunu korudu.  DOGE’nin sosyal medya platformunda bir ödeme yöntemi olarak kabul edilebileceği tahmin ediliyor. Bu haber, Dogecoin holdinglerindeki artışla aynı zamana denk geldi. Dogecoin topluluğu ve Musk’ın birlikte iyi bir geçmişi var. Bu durum göz önüne alındığında, bu haberin DOGE’nin rallisi için bir katalizör olması mümkün. Elon Musk, birkaç kez ‘Dogecoin’i aya götürmeyi’ ve Tesla ürünlerinin satın alınması için bir ödeme seçeneği haline getirmeyi ima etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Analistler: Shiba Coin Değil! Bu Altcoin 10x Yapabilir

Category:
News