4 Analistten Bitcoin Tahminleri: Dip Fiyatı Açıkladılar!

4-analistten-bitcoin-tahminleri:-dip-fiyati-acikladilar!

Bitcoin, altcoinler ve hisse senetleri, Fed’in %0,75’lik faiz artırımı daha yayınlamasının ardından yükseldi. Ancak mevcut yükseliş momentumu sürdürülebilir mi? Cevaplamak için 4 kripto analistinin güncel teknik analizlerine göz atalım.

Capo of Crypto, Bitcoin fiyatının 14.000 dolara düşeceğini tahmin ediyor

Twitter analistlerinden Capo of Crypto, “sahte pump” olarak adlandırdığı 21.000 ila 21.500 dolar arasındaki seviyelere ulaştıktan sonra BTC için 14.000 dolara yakın bir düzeltme bekliyor. Kripto analisti son günlerde Bitcoin ve Ethereum hakkında birkaç analiz yayınladı. Takipçilerini aşağı ve yukarı yönlü koşullar hakkında uyardı.

Analistin Bitcoin’in fiyat hareketine ilişkin son yorumu önceki tahminlere uyumluydu. Capo, BTC’nin kısa vadede yükseliş gösterdiğini söylüyor. Ancak daha yüksek bir zaman diliminde düşüş eğilimini sürüyor. 2 Kasım tarihli tweet’in kava şunları söyledi:

Kısa zaman dilimi boğa. Uzun zaman dilimi düşüş. Son boğa tuzağı 21-21.500 bölgesine ulaştı. Bu seviyeden 14.000 dolara düzeltme bekliyorum.

Capo ayrıca diğer analizlerinde 21.000 doların üzerinde bir ralli tahminini yineledi. Bunun dağıtımın son aşamasını işaret edeceğini belirtti. Analist, BTC ve tüm ana akım altcoinler için düşük seviyelere bir çöküş bekliyor. Bununla birlikte, kripto piyasalarındaki son yardım rallilerinin sona erdiğini görüyor.

Capo, geri dönüş eğilimini BTC ve ETH için bir “mega nükleer” olarak adlandırdığı için, bu tarihi dönüşün 8 Kasım’da yapılması planlanan ABD Ara Seçimlerini izleyeceğine inanıyor. Bu arada BTC, 2 Kasım’daki 0,75’lik faiz artırımı sırasında en son rallide elde ettiği kazanımlarını iade etmeye başladı. Bitcoin şu anda son faiz artırımının ardından 20.200 dolarda destek bulmakta zorlanıyor.

75 baz puanlık faiz artırımı duyurusu, piyasa üzerinde etkisizdi

Bitcoin şu anda 20.000 dolar üzerinde durmakta zorlansa da, piyasa genel anlamda tutunmayı başarıyor. Hem kripto hem de geleneksel piyasalardaki volatilite, Powell’ın duyurusunun hemen ardından kısa bir süreliğine yükseldi. Ancak analistlerin çoğunluğunun beklediği gibi düştüğü için fiyat hareketi o zamandan beri sakinleşti.

Kitco’nun kıdemli teknik analisti Jim Wyckoff’a göre, günlük grafikte Bitcoin için yatay işlemlerin yeniden başlaması “henüz düşüş anlamına gelimiyor”. Wyckoff ayrıca, “günlük mum grafiğinde hala yeni bir fiyat yükseliş trendi var” dedi. Wyckoff’a göre:

Boğalar hala genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip, ancak bunu korumak için yakında yeni güç göstermeleri gerekiyor.

Sırada ne var?

Yükseliş trendinin yeniden başlamasından önce 20.000 dolara kısa vadeli bir düzeltme olasılığına dikkat çeken Michaël van de Poppe, bundan sonra ne olacağına dair olumlu bir yorum yaptı. Analist 22.500 doları hedeflediği için mevcut seviyelerin fırsat olduğunu söyledi:

Hala Bitcoin’deki görüşüm: 20 bin dolardaki en düşük seviyelerin süpürülmesi, piyasalarda devamı tetikleyecektir ve böyle bir tokat FOMC sırasında normaldir, ardından 22,5 bin dolara doğru devam ediyoruz. Dip alımları bu gece yapılabilir.

Bitcoin’in son düşüşü S&P 500 ile uyumluydu

Capo of Crypto, Bitcoin fiyatında 14.000 dolara düzeltme beklerken son düşüş S&P 500 korelasyon içindeydi. Charles Schwab & Co.’nun baş yatırım stratejisti Liz Ann Sonders’e göre, Bitcoin ile S&P 500 endeksi arasındaki 120 günlük hareketli korelasyon son zamanlardaki yüksek seviyelere düştü. Şu anda 0,58’de duruyor ve şimdilik “kesinlikle pozitif” bölgede kalıyor.

Bitcoin’in ABD hisse senetleriyle sürekli olarak yüksek korelasyonu, Fed’in sıkılaşma döngüsü sırasında bu yılın ana hikayelerinden biri oldu. Şimdilik, hem hisse senetleri hem de kripto para birimleri, Fed’in çok beklenen faiz artırım kararını bu Çarşamba günü açıklaması beklendiği için bekle-gör modunda kalıyor. Bir diğer tanınan Twitter analisti Cred, Bitcoin için “yap ya da öl” zamanının geldiğine dair bir uyarı yayınlıyor.

Cred, Bitcoin’in durgunlaşmasından endişe duyuyor

Cred, Bitcoin’in şu anda 18.000 ila 22.000 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem gördüğünü ve orta noktanın yaklaşık 20.300 dolar olduğunu söylüyor. Analiste göre, Bitcoin’in son rallisi aralığın orta noktasının üzerine çıkmasına izin verdi. Bununla birlikte, Bitcoin’in 20.300 doların biraz üzerinde çok fazla zaman harcamasından endişe duyuyor. Bu da BTC boğalarının dalgalanmayı sürdürmekte zorluk çektiğini gösteriyor.

Cred’e göre Bitcoin, günlük zaman diliminde 20.300 dolar fiyat alanının altında kapanırsa başı büyük belada. Kripto analisti, BTC kilit fiyat alanının altında düzeltme yaparsa, son ralli muhtemelen BTC boğaları için büyük bir tuzak olarak görüleceğinden Bitcoin’in piyasa yapısının düşüşe geçeceğini vurguluyor.

Cred ayrıca 18.000 dolarlık aralığın son birkaç ayda BTC için iyi bir destek sunduğunu söyledi. Ancak, Bitcoin’in başka bir satış olayına tanık olması durumunda talep alanının artık geçerli olmayacağını ekliyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, BTC şu anda 20,250 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 4 Analistten Bitcoin Tahminleri: Dip Fiyatı Açıkladılar!

Category:
News