2 Kripto Kâhini: Bitcoin, XRP ve ADA Rallisi Bu Tarihte!

2-kripto-kahini:-bitcoin,-xrp-ve-ada-rallisi-bu-tarihte!

Kripto analistleri, Bitcoin, ADA, XRP ve diğer kriptolar için bir sonraki boğa piyasasının ne zaman geleceğine dair görüşlerini paylaşıyor.

Bir sonraki Bitcoin rallisi bu tarihte

Crypto Capital Venture Kurucusu Dan Gambardello, bir sonraki boğa piyasasının zamanlamasını tahmin etti. Boğanın Şubat ve Haziran ayları arasında bir sonraki halving’de 2024 yılında gerçekleşeceğini öngörüyor. Bu tarihte BTC madencilerinin ödülleri yarı yarıya düşecek. Bu da daha az BTC üretileceği ve Bitcoin’in biraz daha kıt olacağı anlamına geliyor.

Önceki halving 2020 baharında gerçekleşmişti. Bu döngü her dört yılda bir gerçekleşecek şekilde programlanmıştır. Gambardello, daha önceki tweetlerinde ADA, XRP ve Bitcoin’inde özellikle yükselişte olduğunu paylaştı.

Dave the Wave, trend değişiminin yakın olduğunu söylüyor

Başka bir yerde, Mayıs 2021 Bitcoin çöküşünü önceden bildiren bir indikatör tekrar yanıp sönüyor. İndikatörü mercek altına alan kripto analisti Dave the Wave, MACD verilerinin Bitcoin’in aylarca süren ayı piyasasından çıktığını gösterdiğini söylüyor:

İşte aylık MACD’de bir ivme ve çok önemli bir değişim. Kesinlik garantisi yok, ancak önceki tarihsel eğilim göz önüne alındığında kesinlikle Bitcoin makro geri dönüşünün güçlü bir göstergesi.

MACD, bir kriptonun iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösterir. Yatırımcılar bunu geri dönüşleri saptamak için kullanılan trend tabanlı bir momentum indikatörü olarak kullanır. Şu anda, Bitcoin, Fed’in başka bir büyük faiz artırımı açıkladığı gün 20.800 dolara tırmandıktan saatler sonra, 20.250 dolardan işlem görüyor.

LGC modeli Bitcoin için momentum değişimini destekliyor

Dave the Wave ayrıca Bitcoin için 20.600 dolar fiyat aralığında bir fiyat tabanının oluştuğunu veya oluşmakta olduğunu belirtmek için logaritmik büyüme eğrisine (LGC) işaret ediyor. LGC’nin 2018’den beri güvenilir bir tahmin edici olduğunu kanıtladığını söylüyor:

Kısa vadeli haftalık grafikteki momentum, aylık grafiği de destekliyor. Eğrileri 2018’den beri hedeflenen LGC modelindeki faktör ve bir temel oluşturma/oluşturma için makul bir argümanınız var.

Analist, Bitcoin hakkındaki söylentilerin son boğa piyasası sırasındaki seviyede olmadığını söylüyor. Ancak bunun yatırım yapmak için doğru zaman olduğunu ekliyor. Analiste göre BTC büyüme grafiğinde sıradaki yaya sıçrarsa, önümüzdeki yılın Ağustos ayında 38.000 dolara ulaşabilir.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, ABD merkez bankası FED 2 Kasım 75 baz puanlık faiz arttırma kararı aldı. Bitcoin açıklamaların ardından 20.700 dolara kadar yükseldi. Ancak dar bir işlem bandından aşağı yönde ivme kazanarak 20.200 dolara kadar geriledi.

Bu arada Glassnode, Bitcoin’in en son ayı piyasasının sona yaklaştığına dair ip uçları verdi. Ağın şu anda düşük volatilite ve yüksek Blockchain kayıpları olan “mükemmel bir fırtınayı” atlattığını ortaya koydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 2 Kripto Kâhini: Bitcoin, XRP ve ADA Rallisi Bu Tarihte!

Category:
News