Ünlü Politikacı: Bitcoin Değil, Bu Coinler Kazandırdı! Çokça Alacağım

unlu-politikaci:-bitcoin-degil,-bu-coinler-kazandirdi!-cokca-alacagim

Tanınmış kripto para etkileyicisi ve Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein, yeni bir açıklama yaptı. Geçtiğimiz günlerde önde gelen meme coin projesi Dogecoin (DOGE)‘deki yükselişe dikkat çekti. Ayrıca, DOGE katili olarak anılan meme coin Shiba Inu’nun (SHIB) yatırım potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Gokhshtein’a göre Bitcoin (BTC) değil bu iki token kazanım sağlıyor. Kriptokoin.com olarak, David Gokhshtein son paylaşımlarını sizlere aktarıyoruz.

David Gokhshtein sepette çeşitlendirme yapılmasından yana olduğunu belirtiyor

Gokhshtein , Twitter hesabından gerçekleştirdiği son paylaşımında DOGE ve SHIB’ e değindi. Tweet’inde Gokhshtein, tanıdığı kripto yatırımcılarının yüzde 50’sinin Dogecoin’e yatırım yaptığını söyledi. Bununla birlikte, diğer meme coin Shiba Inu’ya da Bitcoin’den daha fazla yatırım yaptığını belirtti. Eski ABD kongre adayı şunları söylüyor:

Tanıdığım insanların yarısı DOGE ve SHIB’de BTC’den daha fazla kazanç sağladı.

Bitcoin ve Ethereum almaya devam edeceğini söyleyen isim, sepetini çeşitlendireceğini belirtiyor. Gokhshtein, her zaman daha fazla kazanç potansiyeli sunan diğer kripto para birimlerinden çeşitlendireceğini söyledi:

BTC ve ETH toplamaya devam edeceğim. Ancak, pozisyonlarımı çeşitlendirmeye devam edeceğim.

Bitcoin (BTC)’yi kaçıran birçok yatırımcı, DOGE ve SHIB’le tek gecede milyonere dönüştürdü

Gokhshtein ayrıca portföyünü çeşitlendirmenin onu kripto alanın büyütmenin anahtarı olduğunu belirtiyor. Eski kongre adayının bahsettiği tüm kripto para birimleri, ATL’lerinden devasa şekilde büyüme kaydetti. Lider kripto para BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolara kadar (ATH) yükseliş yaşadı. Ancak, çok sayıda kişi BTC’yi daha düşük fiyatlarla alma şansını elde edemedi.

Bitcoin

Bununla birlikte, memecoin projeleri DOGE ve SHIB için aynı şeyi söylemek pek mümkün görünmüyor. İki köpek temalı meme kripto para, birçok ortalama gelire sahip kişiyi bir gecede milyonerlere dönüştürdü. Dogecoin 2013 yılında bir meme olarak piyasaya sunuldu. Ardından, meme olarak başlayan token, tweetlerle birlikte, Mayıs 2021 tarihinde 0,73 dolarlık ATH’sine yükseldi. Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın dikkatini çekti. DOGE, Ocak 2021 tarihinin çoğunluğunda 0,01 dolar seviyesinin altında işlem görüyordu. Dogecoin, ATH’si olan 0,73 dolara doğru ralliye başlamadan önce birçok yatırımcıya erken pozisyon alma fırsatı sundu.

DOGE ve SHIB için yeni gelişmeler yolda

Ağustos 2020 tarihinde piyasaya sunulan Shiba Inu da ilk dönemlerinde popülerlik sağlamadı. 28 Kasım 2020’de SHIB, COVID-19 pandemisinin neden olduğu ekonomik çöküş sonrası 0.000000000056366 dolardaki ATL’sine geriledi. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Mayıs 2021 tarihindeki Hindistan’daki bir COVID-19 yardım fonuna 1 milyar dolar değerinde SHIB bağışladı. Buterin’in bu bağışı sonrasında SHIB tanınmaya başlayan meme coin’lerden biri oldu. Sonrasında SHIB fiyatı, 0,000008616 dolara kadar yükseldi.

Her iki meme coin ATH’lerinden düşüşü yaşamış olsa da, bir sonraki boğa koşusunda önceki ATH’lerini aşmaları muhtemel. Dogecoin, Elon Musk’ın sosyal medya platformunu devralmasının ardından Twitter’ın favori para birimi olmaya aday. Kripto para birimi geçtiğimiz hafta ciddi yükseliş kaydetti. Diğer yandan, Shiba Inu’nun ilerleyen aylarda ana akım olarak benimsenmesini sağlayabilecek birçok projesi mevcut.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Ünlü Politikacı: Bitcoin Değil, Bu Coinler Kazandırdı! Çokça Alacağım

Category:
News