Neblio Nedir? NEBL Ne İşe Yarar?

neblio-nedir?-nebl-ne-ise-yarar?

Neblio nedir? Neblio (NEBL), fiziksel ve dijital varlıkların basit bir şekilde tokenleştirilmesine olanak tanıyan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Neblio nedir, ne sunar, NEBL coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların sık sorduğu soruları yanıtladık. Gelin dApp, NFT ve tokenizasyon alanında kullanıcılara basitlik sunan bu projeyi birlikte inceleyelim.

Neblio nedir?

Neblio, tokenizasyon alanında kurumsal düzeyde Blockchain çözümleri sunan bir projedir. Proje, fiziksel ve dijital varlıkların NFT olarak tokenleştirilmesini kolaylaştırmaya yardımcı olur. Bunun için NTP1 isimli tek bir token protokolü kullanır. Bu protokol, tek tıklamayla şifrelenebilen bir token içine gömülebilen meta veri özellikleri sağlar. Böylece, ortaklara ve müşterilere gönderilen hassas verileri gizli tutma ihtiyacı duyan işletmelere destek verir. İşletmeler, tek tık ile mesajları barındıran şifreli tokenleri gönderebilmektedir.

Bir geliştirme platformu olarak Neblio, geliştirici API’leri ile en popüler sekiz programlama dili için diğer birçok Blockchain platformundan daha fazla destek sunar. Buna göre ekosistem, Java, Phyton, Javascript, PHP ve C# gibi dilleri destekler. Bu, yazılım geliştirme geçmişine sahip neredeyse tüm geliştiricilerin platformu kullanabileceği anlamına gelir. Platform, geliştiricilerin hızlı bir şekilde merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) ve tokenler oluşturmasına olanak tanır.

Neblio ne tür özelliklere sahiptir?

  • Danışmanlık ve destek: Neblio ekibi, kendi özel Blockchain ağlarını oluşturmak isteyen kurumsal müşterilere danışmanlık hizmeti vermektedir. Müşteriler, bir ücret karşılığında ekip tarafından kendileri için eksiksiz bir proje inşa edebilirler.
  • Güvenlik: Ekip, Proof-of-Stake mekanizması ile Neblio’yu güvence altına alır. Ayrıca, “Beyin Çocukları” adını verdiği bir güvenlik ekibine de sahiptir.
  • Değişmezlik: Ekosistem içerisinde veriler asla değiştirilememektedir. Buna göre Blockchain ağına üçüncü bir kişinin müdahale etmesi imkânsızdır.
  • Ölçeklenebilirlik: Neblio’nun ölçeklenebilirlik düğümleri, tüm dünyaya dağıtılmıştır. Bu ve PoS mekanizması, sistemin erişilebilirliğini iyileştirir. Ayrıca, hızlı çalışmasına da katkı sağlar.
  • NTP1 token protokolü: NTP1, benzersiz meta veri özelliklerine sahip değiştirilebilir token ve NFT üretimini destekler.
  • Meta veri şifreleme: Kullanıcılar, tek bir tıkla tokene kodlanan şifreli mesajlar gönderebilmektedir. Bu mesaj, alıcıya ulaştığı anda otomatik olarak şifresiz hale gelir.

NEBL nedir? Ne işe yarar?

NEBL, Neblio ağının yerel kripto para birimidir. Bu altcoin, düğüm operatörlerine hitap etmektedir. Buna göre operatörler, kendi NEBL tokenlerini stake edebilmektedir. Yani tokenlerini platformun akıllı sözleşmelerine belirli bir vade ile kilitleyebilmektedirler. Staking yapan kullanıcılar, vade sona erdiğinde token ödülleri kazanır. Staking, diğer birçok altcoin’in aksine NEBL’da uzaktan da yapılabilmektedir.

Neblio nedir? NEBL nasıl alınır?

Neblio piyasada adını duyuran birçok kripto para borsasında işlem görmektedir. NEBL’ın listelendiği borsalar arasında Binance, Bitget, BitCoke, Gate.io ve HitBTC yer alır. NEBL ile ilgilenen yatırımcıların bu borsalara üye olması ve satın alma adımlarını izlemesi gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Neblio Nedir? NEBL Ne İşe Yarar?

Category:
News