Internxt Nedir? INXT Ne İşe Yarar?

internxt-nedir?-inxt-ne-ise-yarar?

Internxt nedir? Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen Internxt (INXT), gizlilik odaklı, merkeziyetsiz bir bulut depolama hizmetidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Internxt nedir, ne sunar, INXT nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak edilen soruları yanıtladık. Gelin merkeziyetsiz bulut depolama hizmeti sunan bu projeyi birlikte inceleyelim.

Internxt nedir?

Internxt, gizlilik ve güvenliğe odaklanan merkezi olmayan bir bulut depolama hizmetidir. Şirketin X Core yazılımı, X Cloud isimli merkeziyetsiz depolama uygulamasına güç sağlar. Ekip, mevcut bulut depolama çözümlerinin merkezi yapılara çok fazla güvendiğini iddia etmektedir. Internxt’in merkeziyetsiz bir şekilde çalışan Blockchain modeli, özel ve genel bulut sistemlerinden oluşan hibrit bir mekanizmadır. Bu mekanizma, bulut depolama sisteminin gizliliğini, güvenliğini ve hızını artırır.

Proje nasıl ortaya çıktı?

Mevcut bulut depolama hizmetleri son derece merkezidir. Google Clouds ve OneDrive gibi hizmetler, kullanıcıların belirli dosya boyutuna kadar ücretsiz bir şekilde veri depolamasına olanak tanır. Ancak şirketlerin bulut hizmetlerinde depolanan bu veriler, kullanıma açıktır. Örneğin Google, kullanıcıların buluta kaydettiği verilere göre belirlenen reklamları sunabilmektedir. Internxt projesi, bu problemlere odaklanan Blockchain tabanlı bir ekosistemdir. Şirket, kendi bulut hizmetini yaratarak merkezi sistemlere meydan okumaktadır.

Internxt ne sunar?

Internxt, Blockchain tabanlı depolama yaklaşımı ile dört ana avantaj sağlar. X Cloud hizmetinde depolanan dosyalar şifrelidir ve ağ üzerinden dağıtılmaktadır. Yani, gizlilik garanti edilmektedir. Veri depolamaya yönelik bu aynı dağıtık yaklaşım, güvenlik de sağlar. Buna göre bilgisayar korsanlarına saldıracak tek bir depolama konumu bırakmaz. Sistemin bilgi işlem gücünün merkezi bir sunucu yerine çok sayıda farklı bireysel bilgisayara yayılmıştır. Bu nedenle, düşük maliyetli ve son derece hızlı bir hizmettir.

INXT nedir? Ne işe yarar?

INXT, Internxt projesinin yerel kripto para birimidir. Proje, hizmetleri için hem ABD dolarını hem de INXT’yi kabul eder. Ödemelerden toplanan INXT daha sonra X Cloud ağına katılan ana bilgisayarlara dağıtılır. Kullanıcılar, bu kripto para birimi ile bulut depolama hizmetleri satın alabilmektedir. Depolama alanı satın alanlar, fotoğraf, belge ve video gibi dosyalarını güvenli bir şekilde depolama avantajı elde eder. Bununla birlikte kullanıcılar, kendi bilgisayarları ile ağda depolama hizmeti sunarak, INXT kazanabilir.

Internxt nedir? INXT nasıl alınır?

Internxt şu anda bir dizi kripto para borsasında işlem görmektedir. Bu borsalar arasında YoBit, LATOKEN, Bittrex ve Mercatox yer alır. INXT satın almak isteyen yatırımcıların bu borsalardan birine üye olması gerekmektedir. Eksiksiz bir şekilde üye olanlar, cüzdanlarına kripto paranın paritesine göre bir varlık yatırarak alım işlemini tamamlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Internxt Nedir? INXT Ne İşe Yarar?

Category:
News