Fiyatını 4’e Katlayan Altcoin, Ünlü Borsaya Giriyor: Uçtu!

fiyatini-4’e-katlayan-altcoin,-unlu-borsaya-giriyor:-uctu!

Bitcoin ve altcoin alanında önde gelen borsalardan olan FTX, yeni bir altcoin’i listeledi. FTX’in listelediği Mask Network (MASK), son günlerde kazandığı ivmesi ile adından söz ettiriyor. MASK, ana akım sosyal medya ağları ile merkeziyetsiz mesajlaşma, ödeme, dosya depolama ve dosya paylaşımı sağlayan Mask Network’ün yerel tokenıdır. İşte detaylar…

FTX, altcoin MASK’i listeliyor

En büyük kripto para borsalarından olan FTX, bugün Mask Network’ü (MASK) listeliyor. Türev piyasası açısından popüler olan FTX, altcoin’i hem spot hem de vadeli işlemler piyasasında listeleyecek. Listeleme, MASK/USD ve MASK-PERP çiftleri ile gerçekleşecek. MASK yatırma ve çekme işlemleri başlamış durumda.

ftx 2

Mask Network, kullanıcılarının Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar göndermesini sağlayan bir protokoldür. Esasen internet ile üstte çalışan merkezi olmayan bir ağ arasında bir köprü görevi görür. Mask Network, ilk olarak Temmuz 2019’da önemli bir kullanım durumu ile ortaya çıktı. Facebook ve Twitter kullanıcılarının sosyal medya platformlarındaki gönderileri şifrelemesine izin verdi. Daha sonra Kasım 2020’de HashKey ve Hash Global tarafından ortaklaşa yürütülen bir finansman turunda 2 milyon dolar topladı.

Ardından Digital Currency Group ve Fundamental Labs’ın katılımıyla Şubat 2021’de 3 milyon dolarlık daha topladı. Artık Mask Network, Gitcoin hibe kampanyalarını doğrudan Twitter’dan finanse ediyor. Ayrıca eşler arası ödemeler ve merkezi olmayan depolama işlevselliği sunma planlarını sunmakta. Ayrıca, kullanıcıların kripto ödemeleri, merkezi olmayan finans, merkezi olmayan depolama alanına girmesini sağlar. DAO gibi dApp’leri sosyal ağların üzerinden kullanmalarına olanak tanıyan bir portal işlevi görür.

Bugün Bu 9 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

MASK’in fiyatı son günlerde yükseldi

Bu sırada MASK, son günlerde artış yaşamasıyla dikkat çekti. Ekim ayını yaklaşık yüzde 96’lık bir yükseliş ile kapattı. Son 10 gündeki fiyat hareketleri ise, 4 katlık bir yükselişe işaret etmekte. Mask Network’ün yükselişinin ardında, projenin tokenının Elon Musk’ın soyadı ile benzerliğine işaret edilmekte. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi son günlerde Elon Musk, Twitter’ı satın almasıyla gündemdeydi. Bu nedenle MASK adı özellikle dikkat çekmiş olabilir.

MASK, yazım sırasında  yüzde 57.1’lik bir yükseliş ile 3.76 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, 24 saatlik süreçte 2.25 dolarlık seviyesinden 4.16 dolara çıkmayı başardı. Coin’in son yedi günde sergilediği yükseliş yüzde 250 oranında. Yıllık bazda bakıldığında ise veriler, yüzde 67’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Fiyatını 4’e Katlayan Altcoin, Ünlü Borsaya Giriyor: Uçtu!

Category:
News