Çılgınca XRP ve SHIB Alan Balinalar, Bu Coinleri Tutuyor!

cilginca-xrp-ve-shib-alan-balinalar,-bu-coinleri-tutuyor!

Kripto yatırımcıları Fed’den beklediği işareti maalesef alamadı. Bu yüzden piyasada bir satış baskısı oluştu. Bu ortam da balinaların cüzdanlarına daha fazla Ripple (XRP) tokeni eklemesine izin verdi. Ayrıca, derin cepli yatırımcılar, son 6 günde 10 milyon dolarlık Shiba Inu (SHIB) tokenini zulalarına ekledi.

Fiyatlar düşerken balinalar XRP topluyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ripple (XRP), geçtiğimiz ay boyunca iyi bir ralli yaptı. Bu rallinin arka planında büyük ihtimalle, Ripple’ın SEC ile davasındaki önemli kazanımları etkili oldu. Ancak, piyasadaki satış baskısının artmasıyla XRP düşmeye başladı. Fiyat düşüşünü fırsat bilen balinalar, harekete geçti ve cüzdanlarını XRP ile doldurdu.

Balina izleme platformu Whale Alert’a göre balinalar, son 24 saat içinde 129 milyon XRP tokeni (yaklaşık 59,56 milyon dolar) aldı. Ayrıca token hareketlerini de izleyen platform bazı önemli transferler tespit etti. Buna göre balinalar, son 24 saat içinde 198 milyondan fazla XRP tokeni taşıdı. Ayrıca veriler, 31 milyon dolardan fazla XRP’nin, Binance’e taşındığını gösteriyor. Bununla birlikte, Whale Alert’in kaydettiği en büyük işlem 60,92 milyon XRP transferi oldu. Bir balina cüzdanı, Bitstamp’tan cüzdanına 28,4 milyon dolar değerinde XRP taşıdı.

XRP

Balinalar ayrıca 67,5 milyondan fazla XRP tokenini FTX kripto platformundan Binance’e taşıdı. Uzmanlara göre, bu hareket, daha fazla fiyat artışı beklentisi nedeniyle yapılmış olabilir. Bu arada, XRP fiyatı son 7 günde %3,5’ten fazla düştü. Şimdilik fiyatı 0,45 dolar fiyat aralığında sıkışmış gibi. Altcoin, basın zamanında ortalama 0,4508 dolardan  el değiştiriyor.

Balina cüzdanlarında SHIB’in haricinde bunlar da var

Bir diğer balina izleme platformu WhaleStats ise balinaların popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB)’deki aktivitesini paylaştı. Buna göre, ilk 100 Ethereum balinası, SHIB pozisyonlarını Ekim ayının sonundan bu yana yaklaşık 10 milyon dolar artırdı. Balinalar şu anda yaklaşık 100 milyon dolara eşdeğer 8,21 trilyon SHIB tutuyor. Meme coin’i şu anda Ethereum balinalarının portföyünde %4’lük bir paya sahip. SHIB’in önünde stablecoin’ler ve ETH dışında yalnızca Lido Staked ETH (stETH) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) yer alıyor.

XRP

Bu arada, 28 Ekim’de başlayan SHIB fiyat pompasında DOGE anlatısı önemli bir rol oynadı. Bu süreçte SHIB kotasyonları @’tan fazla yükseldi. Ancak bugün, bir satış dalgasının ardından, bu artışın üçte birini kaybetti. Ancak, balinaların işlem geçmişine göre, son SHIB fiyat davranışı ve balinaların hareketleri, önceki durumlarda olduğu gibi bitişik olaylar haline gelmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Çılgınca XRP ve SHIB Alan Balinalar, Bu Coinleri Tutuyor!

Category:
News