Bugün Bu 9 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

bugun-bu-9-altcoin-icin-buyuk-gun:-iste-olacaklar!

Bitcoin (BTC) 20.000 doların üzerinde kalmaya devam ederken, diğer kripto para birimleri de yatay hareket ediyor. Fiyat açısından pek büyük değişimlerin olmadığı bugün, ekosistemdeki gelişmeler açısından önem taşıyor. Aşağıdaki listede, bugün dokuz altcoin için yaşanacak gelişmeleri aktarıyoruz. Bu listede borsa listelemeleri, ağ güncellemeleri ve soru cevap etkinlikleri yer alıyor. İşte detaylar…

Bugün, 9 altcoin projesi için önemli

  • Filecoin (FIL), Lotus Zirvesi’ni bugün gerçekleştirecek.
  • MEXC Global, AirDAO’yu (AMB) USDT çifti ile Türkiye saati ile 15’te listeliyor.
  • MEXC Global, WhiteBIT Token’ı (WBT) USDT çifti ile Türkiye saati ile 17’de listeliyor.
  • Fetch.ai (FET), Twitter Space üzerinden soru cevap etkinliği gerçekleştirecek. Etkinliğe, projenin CEO’su da katılacak.
  • Magic Internet Money (MIM) ekosisteminde “kötü borcu geri ödeme planı” olan AIP-10 önerisi için oylama süreci bugün bitiyor.
Bu 3 Altcoin Korkunç Görünüyor: Tahminlere Dikkat!
  • Oasis Network (ROSE), topluluk buluşması gerçekleştirecek.
  • Flamingo Finance (FLM), Discord üzerinden soru cevap etkinliği yapacak. Etkinlik, Türkiye saati ile 14’te başlayacak.
  • Immutable X (IMX)  Twitter Space üzerinden soru cevap etkinliği gerçekleştirecek. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi IMX, geçtiğimiz gün GameStop’ın NFT pazaryerine yönelik bir ortaklık duyurdu.
  • Tenset (10SET), Youtube üzerinden soru cevap etkinliği gerçekleştirecek. Etkinliğe, Arrland NFT projesi de katılım sağlayacak. Etkinlik, Türkiye saati ile 11’de yapılacak.

Piyasadaki diğer gelişmeler nedir?

Piyasalarda fiyat açısından alıcı-satıcı çekişmesi olduğu görülmekte. Bunun arkasındaki sebep, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz kararı beklentisi gibi duruyor. Çünkü yukarıda bahsettiğimiz gelişmeler dışında ekosistemi etkileyecek faktörlerden biri FED. Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) ve FED’in bugün, 2 Kasım’da faiz oranlarına ilişkin bir karar vermesi beklenmekte. Piyasa, Merkez Bankası’nın faiz oranlarını 75 baz puan (bp) artırmasını bekliyor. Ayrıca Kasım ayındaki oran artışından çok uzmanlar, çekirdek enflasyon ivmesine odaklanmakta. Yani bu da, birçoğuna göre, Aralık ayında 75 baz puanlık beşinci bir zam anlamına geliyor.

Analist: Bu 2 Altcoin Fırlayabilir

Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) bu toplantısının, FOMC’nin art arda dördüncü 75 baz puanlık faiz artışını onaylamasıyla sonuçlanması beklenmekte. 75 baz puanlık bir faiz artışı zaten piyasa fiyatlarına dahil olmuş durumda. Fed’in gelecekteki faiz artışları konusundaki tutumu, bugünkü faiz artırımından daha önemli olacak. Ancak bu durum yine de kripto para piyasasını etkileme potansiyeli barındırıyor. Bu sırada, genel kripto para piyasasının değeri 1.06 trilyon doların üzerinde seyrediyor. Son 24 saatte yalnızca yüzde 0.5 oranında düşüş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bugün Bu 9 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Category:
News