Binance’den Bu 3 Altcoin İçin Dev Haber: Fiyat Uçtu!

binance’den-bu-3-altcoin-icin-dev-haber:-fiyat-uctu!

İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, üç altcoin için önemli haberleri verdi. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoin borsası Binance, Bluebird’ü duyurdu

Borsa, Bluebird Index adlı yeni bir perpetual sözleşme (kalıcı vadeli işlem kontratı) başlatacağını açıkladı.  Binance’in duyurusuna göre, 25 kata kadar kaldıraç sağlayacak olan endeks bugün, Türkiye saati ile 15’te işleme açılacak.  Endeks, Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE) ve Mask Network (MASK) fiyatlarını takip ederek 25 kata kadar kaldıraç sağlayacak.

“Mavi kuş” anlamına gelen Bluebird Endeksi, Twitter ve Elon Musk’ın Dogecoin’e olan ilgisine atıfta bulunuyor gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance, Musk’ın Twitter’ı devralması için 500 milyon dolarlık yatırım yaptı. Bu endeks, Twitter’ın geleceğinde BNB ve MASK’ın bir rol oynayabileceğine dair anlık spekülasyonları tetikledi.

Binance'den SHIB ve Bu 14 Altcoin İçin Müjdeli Haber!

Binance’in “çoklu varlık modu” kapsamında piyasaya giren BLUEBIRDUSDT kalıcı vadeli işlem sözleşmeleri, geçerli indirimlere tabi olarak birden fazla marj varlığı arasında alım satıma olanak tanır. Örneğin, Çoklu Varlık Modu etkinleştirildiğinde, kullanıcılar BLUEBIRDUSDT kalıcı vadeli işlem kontratları ile işlem yaparken BUSD’yi marj olarak kullanabilirler.

MASK fiyatı sıçrama yaşadı

Duyuru, MASK’ın fiyatını yaklaşık üç saatte yüzde 80 artırdı. Kripto para birimi, 2.30 dolardan 4.16 dolara kadar yükseldi. Mask Network’ün yükselişinin ardında, projenin Elon Musk’ın soyadı ile benzerliğine işaret eden de var. 2021 yılının Şubat ayında başlatılan projenin değeri şu anda 3.69 dolar seviyelerinde. Bu, kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 30.44 dolardan yaklaşık yüzde 88 düşüşe işaret ediyor. Bunun dışında coin, 7 günlük süreçte yüzde 244 oranında değer kazandı. Coin’in 7 günlük grafiğini aşağıdaki şekilde görebilirsiniz:

Platformun tarayıcı uzantısı için birçok özelliği olduğunu belirtmekte fayda var. Bu özellikler arasında ödemeler ve bahşiş, merkeziyetsiz varlık ticareti, NFT ticareti ve merkeziyetsiz dosya depolama yer alıyor. MASK, Ethereum ağı üzerinde faaliyette. Ayrıca Polygon ve BNB Chain üzerinde de yer almakta. Token, protokolün aktif kullanıcılarını ödüllendirmesini sağlar.  Ayrıca kullanıcılara yönetimde söz hakkı verir.

FTX de listeliyor

Bu sırada, sabah saatlerinde Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Mask Network (MASK), türev borsası FTX tarafından da listeleniyor. FTX’teki spot ve vadeli işlem piyasalarında MASK çiftleri Türkiye saati ile 17’de açılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance’den Bu 3 Altcoin İçin Dev Haber: Fiyat Uçtu!

Category:
News