Binance CEO’sundan DOGE ve Kripto Para Açıklaması: Geliyor!

binance-ceo’sundan-doge-ve-kripto-para-aciklamasi:-geliyor!

Binance CEO’su CZ, Twitter’in kripto para ödemeleri için “Binance Pay” uygulamasını öneriyor. Daha önce DOGE ve BNB Coin dışında tüm kripto paraların kullanılmasını önermişti.

Binance CEO’su, DOGE ve diğer kripto paraların geldiğini söylüyor

CZ, Elon Musk’ın Twitter ödemeleri arayışında Binance Pay’in en iyi seçenek olacağını söylüyor. Tesla ve SpaceX CEO’sunun Twitter’ı satın almasıyla sosyal medya platformu yeni bir döneme girdi. Sadece Elon değil, Binance CEO’su CZ ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de platformu desteklemek istiyor. Binance daha önce sektörü genişletme amacıyla Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter satın alımına 500 milyon dolar fon ayırdı. CZ şimdi borsasının hizmetlerini Twitter’a daha kapsamlı bir şekilde entegre etmeyi planlıyor. Bugün Web Summit 2022’de yaptığı röportajda niyetlerini şöyle paylaştı:

Ödeme olarak bir düzine, birkaç yüz kripto para birimini desteklemek çok kolay. Bunu yapan bir çözümümüz zaten var: Binance Pay.

Binance Pay, müşterilerin işletmelere istedikleri kripto para veya fiat para birimi ile ödeme yapmalarını sağlar. Binance, sektör için seçilen ödeme yöntemine dönüştürmeyi ek bir ücret ödemeden hallediyor”. CZ, bu ifadelerin ardından Dogecoin hakkında “ayrıca” şunları söyledi:

(Elon Musk) Dogecoin’den bahsetti, tweetler için ücret aldı, yorumlar için ücret aldı, mavi tik için ücret aldı, bence bunların hepsi geliyor.

CZ, Twitter yönetim kuruluna katılabileceğini söyledi

Zhao, şirketin genel merkezinde bir yönetim kurulu üyeliği teklif edilmesi istendiğinde Musk’ın kendisine çıkma teklif etmesi halinde Twitter yönetim kuruluna katılmaya istekli olduğunu söyledi. Yine de Binance’deki işlerle çok meşgul olduğu için biraz tereddütte.

CZ

Changpeng Zhao, Elon Musk Twitter anlaşmasına 500 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra Twitter’ın yönetim kuruluna katılmaya istekli olduğunu ima etti. Ancak Elon Musk’ın bazı şartları ortaya koyacağını ekliyor. Portekiz’deki bir teknoloji konferansında konuşan CZ, Twitter’ın yönetim kuruluna katılmaya istekli olduğuna dair bir ipucu verdi. Elon Musk’ın hala yönetim kurulu üyeleri hakkında karar verdiğini de sözlerine ekledi.

Ancak CZ, “Musk benden bunu yapmamı isterse muhtemelen yaparım” diyor. Binance daha önce, Twitter’ı satın almak için Elon Musk’a desteğini akıttı. Bu anlaşmaya yatırım yapmaya devam etmesinin çok güçlü nedenleri olduğunu belirtti. CZ, ifade özgürlüğünün büyük bir destekçisi olduğunu belirtiyor. Binance’in Twitter anlaşmasına 500 milyon dolar yatırım yapma kararı almasının ana nedeni buydu. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Elon Musk’ta Twitter’ı satın almasının nedeninin ‘insanlığa yardım etmek’ için olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance CEO’sundan DOGE ve Kripto Para Açıklaması: Geliyor!

Category:
News