Binance CEO’su Bitcoin Çöküşünü ve DOGE Yükselişini Yorumladı!

binance-ceo’su-bitcoin-cokusunu-ve-doge-yukselisini-yorumladi!

Lizbon’daki Web Zirvesi’nde konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto piyasasına yönelik yorumlarıyla dikkat çekti.  Bitcoin’in 69.000 dolardan yaklaşık 20.000 dolara düştüğü kripto para çöküşünden bahsetti. Bu çöküşe rağmen, kripto para birimlerinin mevcut dinamik ortamdaki tek “istikrarlı varlık” olduğunu belirtti. Ayrıca CZ, çeşitli ülkelerdeki kripto para düzenlemelerinden bahsetti.  İşte detaylar…

Binance CEO’su kripto para düzenlemelerini yorumladı

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, piyasadaki düşüşe dair yorumlarını paylaştı. Zhao, kripto fiyatları değişken olsa da, “sınırlı arz ile beraber hiçbir şeyin değişmediğini” savundu. Bu kargaşa durumunda teknoloji açısından en istikrarlı şey olduğunu da sözlerine ekledi. Zhao ayrıca Binance’in Fransa, İspanya Bahreyn ve Abu Dabi gibi ülkelerde lisansları güvence altına almasıyla mevcut kripto düzenleme durumunu da tartıştı. Bu bölgelerdeki düzenleyicileri “akıllı” olarak nitelendirdi.  CZ, “Aslında, ABD düzenleyicileri oldukça iyi” dedi.  

Binance CEO'su Altcoin İsmi Verdi

ABD’deki kripto borsalarının kripto para kullanıcılarının işlemlerini kolayca gerçekleştirmeye odaklı olduğunu aktardı. “Diğer bölgelerde henüz bu düzeyde bankacılık desteği alamıyoruz.” dedi.  Bununla birlikte, ABD düzenleyicilerinin “türev ürünler gibi ürün tekliflerinde daha kısıtlayıcı” olduğunu kabul etti ve “Çok az kişinin lisansı var” diye ekledi.

Elon Musk’ın Twitter satın alımı ve Binance’in yatırımı da konuşuldu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın aldı. Satın alıma Binance’in de 500 milyon dolarlık yatırım yaptığı bilinmekte. Changpeng Zhao, doğal olarak, bu konuya yönelik de açıklama yaptı. Zhao, yatırımın esasen “ifade özgürlüğü adına” yapıldığını belirtti.  Binance’in amacının “para özgürlüğünün artmasına yardımcı olmak” olduğunu da sözlerine ekledi.

Binance CEO’su, Bu Ülke ile BNB Chain Ortaklığını Açıkladı!

Musk’ın Twitter’daki “mavi tik” sahibi hesaplar için aylık 8 dolarlık bir ücret getirme planını yeni öğrendiğini belirtti. “Elon Musk muhtemelen benim için tahmin etmesi oldukça zor bir adam” dedi. Zhao, “Elon’un kontrolü altındayken, yeni özelliklerin kullanıma sunulma hızının artış yaşamasını bekliyorum,” dedi. Ayrıca “Hepsi kalıcı olmayacak” diye uyardı. Hatta,  “Aslında muhtemelen çoğunun kalmayacağını söyleyebilirim” dedi.  Dogecoin’in platforma entegrasyonunun, tutunacak özelliklerden biri olup olmadığı konusunda CZ, sessiz kaldı.

Bilindiği gibi Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması Dogecoin’in fiyatında yüzde 100’ün üzerinde artışa sebep oldu. Bu yükselişin ardındaki en büyük beklenti, Musk’ın Dogecoin’i Twitter’a entegre etmesine yönelikti. Birçok insan, DOGE’un Twitter’da bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını bekliyor. Ancak böyle bir entegrasyona dair henüz herhangi bir kesinlik yok. Changpeng Zhao’ya sorulan DOGE sorusu da bu gelişmeye işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance CEO’su Bitcoin Çöküşünü ve DOGE Yükselişini Yorumladı!

Category:
News