Analist: Uçacak Altcoin Arıyorsanız Bu 6’sına Bakın!

analist:-ucacak-altcoin-ariyorsaniz-bu-6’sina-bakin!

Federal Reserve’in dönmeye başlayacağına umutlar, Ekim ayında piyasada biraz hareketlenmeye neden oldu. Bunula birlikte, Bitcoin ve altcoin projelerinin Kasım ayında nasıl bir performans göstereceği hala belirsiz. Kripto analisti Crispus Nyaga, Kasım’da izlemek için seçtiği 6 altcoin projesini paylaşıyor.

İlk altcoin projesi Theta Network

Theta, dünyanın en büyük Blockchain’lerinden biri. Video, medya ve eğlence şirketlerinin platformdaki videolarla yaşadı sorunları çözmeyi amaçlayan bir platform. Bu yüzden Theta, merkezi veri depolama platformlarına güvenmiyor. Bunun yerine, dünyanın dört bir yanından node operatörlerinin sağladığı merkezi olmayan bir veri depolama özellikleri ağına güveniyor.

Altcoin

Theta Network, yönetişim ve ödeme amaçları için kullandığımız yerel parasıdır. Öte yandan, Theta Fuel (TFUEL), Theta’nın ağı için bir gazı. Kullanıcılar, ekosistemdeki ödemelerde kullanıyor. Theta Network ve TFUEL tokenleri, Metachain’i tanıtacak olan hard fork nedeniyle Kasım ayında spot ışığında olacak. Böylece, sınırsız işlem hacmini işleyebilmesini sağlayarak, mevcut olandan daha iyi hale gelecek. Bu nedenle, altcoin fiyatının hard fork’tan önce ve sonra iyi bir performans gösterme ihtimali var.

Lider altcoin Ethereum (ETH) yine ikinci sırada

Ethereum’un (ETH) dünyanın en büyük altcoin projesi olduğu malum. Merkezi Olmayan Finans (DeFi), metaverse ve Non Fungible Token (NFT) gibi sektörlerde diğer merkezi olmayan ekosistemleri geliştirmek için kullanılan bir Blockchain projesi.

Altcoin

ETH, yatırımcıların altcoin’in düşüşünü satın almasıyla Ekim ayında güçlü bir toparlanma kaydetti. Buna ilaveten geliştiriciler ağı geliştirmeye devam ettikçe yükseldi. Anahtar noktalardan biri, ekibin Şanghay yükseltmesinin bir parçası olan Shandong test-net’in piyasaya sürmesiydi. Bu test-netin ve ekosisteminin performansının, altcoin fiyatında belirleyici etkisi olacak. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere yatırımcılar, da yakın zamanda gerçekleşen Merge’ün ardından gelen hareketliliği takip ediyor.

Listede Cosmos (ATOM) da var

Önemli bir büyüme kaydeden bir başka altcoin projesi de Cosmos. Proje, ekosisteminde Cronos, Osmosis ve ThorChain gibi birçok platform barındırıyor. ATOM fiyatının ana katalizörü, Cosmos V2’nin yaklaşan lansmanı olacak. Bu sürüm, likit staking ve anında ayırıcı dahil olmak üzere ağda çeşitli özellikler sağlayacak.

Bu arada ağ, Cosmos’a daha fazla gelir getirmek için fonları kullanmakla görevlendirilecek bir hazine oluşturacak. Bu nedenle, Cosmos ATOM’un piyasaya sürülmeden önce daha fazla hareket görme ihtimali var.

Dördüncü altcoin projesi Uniswap (UNI)

Uniswap, dünyadaki en büyük merkezi olmayan borsa (DEX). Günlük olarak 400 milyon doların üzerinde kripto para birimini işliyor. Zirvedeyken Uniswap, her gün 2 milyar doların üzerinde işlem yapıyordu. Diğerlerinin yanı sıra PancakeSwap, SushiSwap ve dYdX gibilerle rekabet ediyor.

Altcoin

Uniswap fiyatı, 2022’de kripto çöküşünde ` düştü. Ayrıca düşen TVL ve günlük ortalama hacimden de etkilendi. Yine de Uniswap fiyatının önümüzdeki haftalarda toparlanmaya devam edeceğine dair işaretler var. Birincisi, Uniswap, son kripto para birimi satışlarından zarar görmeden ortaya çıktı. Buna ek olarak, Uniswap’ın geliştiricileri, büyümesini finanse etmek için son zamanlarda risk sermayesi şirketlerinden 165 milyon dolar topladı. Bu fonların bir kısmı, genel ekosistemini güçlendirmek ve NFT’ler gibi yeni özellikler oluşturmak için kullanılacak. Bu nedenle, boğalar 9,5 dolardaki önemli direnç seviyesini hedefledikçe Uniswap fiyatı muhtemelen toparlanmaya devam edecek.

Listenin beşinci sırası dYdX (DYDX)’nin

dYdX, Uniswap’a benzer lider bir DeFi platformu. Günlük olarak milyonlarca işlemi gerçekleştiren bir DEX. Önemli bir özelliği, sektördeki en düşük işlem maliyetlerinden bazılarına sahip olması.

Yatırımcılar dYdX Blockchain’in, Cosmos ekosisteminde lansmanını memnuniyetle karşıladıkça, dYdX fiyatı muhtemelen önümüzdeki aylarda toparlanacak. Bu arada, ekosistemin dördüncü versiyonu olacak. dYdX, kendi Blockchain’ini başlatarak, geliştiricileri ekosistemi üzerinde uygulamalar oluşturmaya teşvik etmeyi umuyor. Ayrıca traderlar için ücretleri daha da azaltacak.

Son altcoin projesi AAVE (AAVE)

AAVE, DeFi’nin önde gelen oyuncularından biri. İnsanların fon sağlamalarını ve kripto para birimleri ödünç almalarını mümkün kılan velayet dışı bir platform. Geliştiriciler AAVE’yi, Ethereum ve Polygon, Arbitrum, Optimism, Fantom ve Harmony gibi diğer Blockchain’ler üzerine kurdu. DeFi Llama’ya göre, AAVE’nin 8,32 milyar dolardan fazla bir TVL’si var.

Altcoin

AAVE’nin fiyatı bu yıl `’tan fazla düştü. Yine de, Terra’nın çöküşü de dahil olmak üzere son kripto satışlarından kurtuldu. Bu yüzden, yatırım yapmak için iyi bir kripto para. Ayrıca sektörlerinde güçlü bir piyasa payına sahip.

Makaledeki altcoin seçimleri ve tahminler analistin kendi görüşleri olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası oldukça oynak ve belirsizdir. Bu yüzden, yatırım ve trade için mutlaka kendi araştırmanızı yapınız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Analist: Uçacak Altcoin Arıyorsanız Bu 6’sına Bakın!

Category:
News