3 Analistten “Çok Konuşulacak” Dogecoin Tahminleri!

3-analistten-“cok-konusulacak”-dogecoin-tahminleri!

En büyük meme coin olan Dogecoin (DOGE), son zamanlarda Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla ciddi bir ralli gerçekleştirdi. Hatta coin, son yedi gün içinde iki katından fazla arttı. Pek çok kişi, Musk’ın Dogecoin’i Twitter ile entegre ederek fiyatını daha da yükseltmesini umuyor. Bu gelişmeler ışığında, üç analistin DOGE tahminlerine ve yorumlarına göz atacağız. İşte detaylar…

Coin Bureau, Dogecoin (DOGE)’in kullanım durumlarını inceledi

Yeni bir video güncellemesinde, Coin Bureau sunucusu Guy, Musk’ın Twitter alımının DOGE için nasıl yeni bir çağ başlatabileceğini anlatıyor.  Twitter’da herhangi bir hizmeti ödeme açısından BTC ve DOGE kullanımının ne kadar önemli olabileceğini aktarıyor. DOGE’un arzının fazla olmasının, “insanların harcamaya istekli olmasına” işaret ettiğini söylüyor. Analist ayrıca DOGE kullanımının ne kadar zahmetsiz olacağına işaret ediyor. “Twitter’ın ücretsiz olarak kullanılabilen internet tabanlı bir para birimini kullanmak için dünya çapında düzinelerce belirli ödeme ağ geçidi kurması gerekmez,” diyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Çoğu borsa DOGE’yi destekler ve tanınma açısından belki de Bitcoin’den sonra ikinci sıradadır. Çoğu insan bunun ötesini bilmeyebilir… ama en azından duymuşlardır. Ayrıca, DOGE’un düşük etiket fiyatı da var, bu da kripto konusunda yeni olan birçok kişinin BTC gibi bir şeye kıyasla daha rahat hissedeceği anlamına geliyor.”

5 Analistin Dogecoin Tahmini Şaşırttı

Twitter’da DOGE için kullanım örneklerini araştıran Guy, Musk’ın yürürlüğe sokacağı düşünülen bir özelliğe işaret ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Musk, sosyal medya devinin reklam gelirine olan bağımlılığını azaltmak için “mavi tiki” olan kişiler için abonelik hizmetini gündeme getirdi. Guy, bu ödeme için DOGE kullanımına işaret ediyor.  Guy’a göre, tüm bu faktörler ve daha fazlası, DOGE’un mevcut fiyat yükselişi için bir araya geliyor. Bununla birlikte, Guy, DOGE’un aşırı alımda göründüğünü ve rallisinin sönmeye hazır olabileceğini söylüyor.

DOGE volatilitesi arttı

Analiz platformu Santiment, Twitter’ın son satın almasıyla birlikte DOGE’un volatilitesinin arttığını söylüyor. Popüler meme coin 1 Kasım’da kabaca 0.15 dolar ile yedi ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Santiment Musk’ın Dogecoin üzerindeki “uzun zamandır unutulmuş” etkisine dikkat çekti.  Santiment en son yükselişin, Musk’ın Twitter logolu “kıyafetler” giyen bir Shiba Inu köpeğinin resmini paylaşmasıyla gerçekleştiğine inanıyor.

Kasım Tahminleri Çıktı: Aptos ve Bu 4 Altcoin Patlayabilir!

Birçoğu Musk’ın tweet’inin Dogecoin’in mikro blog platformuna entegrasyonunu ima ettiğine inanıyor. En son spekülasyonlar, milyarderin Twitter’ın içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmalarına izin vereceğini ve “Twitter Blue” kullanımı için aylık 8 dolarlık bir ücret olasılığını duyurmasının ardından geldi. Ayrıca Musk, Microstrategy’den Michael Saylor’a verdiği yanıtta aylık ücretin de “botları yok edeceğine” inanıyor.

DOGE yükselişi bitti mi?

Dogecoin’in fiyatındaki böylesine aşırı bir artıştan sonra, yatırımcılar, meme coin’in daha ne kadar yükselebileceğini merak etmeye başlıyor. Musk’ın Twitter anlaşmasını tamamlamasıyla birlikte, DOGE rallisinin yavaşladığı düşünülmekte. Ancak analist Timothy Craig’e göre Musk, Twitter ile ilgili olarak en sevdiği kripto varlığı için ne planladığını açıklarsa yukarı doğru son bir hamle yapabilir. Analiste göre Musk’ın DOGE içeriği paylaşarak oluşturduğu büyülü ortamın büyüsünün bozulması an meselesi.

Bununla birlikte, Twitter alımı, Dogecoin ve Musk’ın onunla ilişkisi hakkında değerli bilgiler ortaya çıkardı. Analiste göre milyarderin DOGE reklamı yapmaya devam edeceği açık. Analist, “Dogecoin, mevcut zorlu makroekonomik koşullar altında bir haftadan daha kısa bir sürede değerini ikiye katlayabilirse, tam gelişmiş bir boğa koşusu sırasında yüksek spekülatif çılgınlığın onu ne kadar yukarı çekebileceğini bir düşünün,” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 3 Analistten “Çok Konuşulacak” Dogecoin Tahminleri!

Category:
News