IQeon Nedir? IQN Ne İşe Yarar?

iqeon-nedir?-iqn-ne-ise-yarar?

IQeon nedir? IQeon (IQN), kullanıcıların oyun oynayarak getiri elde etmesini sağlayan çeşitli oyunlardan oluşan bir Blockchain platformdur. Kriptokoin.com olarak bu makalede IQeon nedir, ne sunar, IQN coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin oyun oynayarak para kazanmayı mümkün kılan bu Blockchain platformunu birlikte inceleyelim.

IQeon nedir?

IQeon, oyun ve Blockchain alanında en son teknolojik ürünleri geliştiren Avrupa merkezli bir start-up şirketidir. Bu şirket, kendi ismine sahip Blockchain tabanlı bir oyun platformuna sahiptir. Ethereum ağı üzerine inşa edilen bu oyun platformu, kullanıcıların oyun oynayarak getiri elde etmesine olanak tanır. Platformda birçok oyun bulunmaktadır ve bu oyunlar farklı kategorilerdedir. Örneğin, bir oyun bina inşa etme üzerine kuruluyken, diğeri savaşmak üzerine kurulu olabilmektedir.

Bununla birlikte tüm oyunlar PVP üzerine kuruludur. Oyuncuya karşı oyuncu anlamına gelen PVP, son derece rekabetçi bir oyun modelidir. Kullanıcılar bu oyunlarda birbiriyle rekabet ederek yükselmeye çalışır. Blockchain platformu IQeon içerisinde başarı gösteren her oyuncu, kripto para birimleri ile ödüllendirilir. Yani bu merkeziyetsiz ekosistem içerisinde oyuncular, getiri elde edebilmektedir.

IQeon ne sunar?

IQeon, oyuncuların başarıları için token kazanmalarına yardımcı olan bir PVP ve P2E tabanlı oyun platformudur. Platformda kullanıcılar arasındaki entelektüel rekabete dayalı oyunlar, uygulamalar ve hizmetler yer alır. Kullanıcılar, bu oyunları platforma kayıt olma gereksinimi olmadan oynayabilmektedir. Ancak ödüllerin verildiği PVP turnuvalarına katılmak için üye olmak gerekmektedir. Mevcut olarak ekosistem, 20’den fazla tarayıcı tabanlı oyunu barındırmaktadır. Ancak gelecekte mobil kullanıcılara da erişmeyi hedeflemektedir.

IQN nedir? Ne işe yarar?

IQN, IQeon ekosisteminin önemli bir hizmet parçasıdır. Bu, Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokenidir ve platforma güç sağlar. Buna göre token kullanıcıların Ethereum ağında yer alan akıllı sözleşmelerin Iqeon’da çalıştırılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte kripto para, Blockchain tabanlı oyun platformu içerisinde kullanıcıları ödüllendirme gibi bir dizi başka kullanım durumuna da sahiptir. Yani ekosistem içerisindeki oyunlarda başarı elde edilen kullanıcılar, bunun karşılığında IQN kazanmaktadır.

IQeon nedir? IQN nasıl alınır?

IQeon platformunda birçok kullanım durumu bulunan IQN, şu anda çeşitli kripto para borsalarında alınıp satılmaktadır. Token mevcut olarak BitGlobal ve EXMO gibi kripto borsalarında işlem görmektedir. Varlık ile ilgilenen yatırımcılar bu borsalardan birine erişmelidir. Bunun ardından borsaya üye olmalı ve oluşturdukları üyelikleri doğrulamaları gerekmektedir. Bunları yapan yatırımcılar, cüzdanlarına IQN işlem çiftlerine göre bir varlık yatırarak token için alım emri verebilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için IQeon Nedir? IQN Ne İşe Yarar?

Category:
News