Hazine Bakanı’ndan Son Dakika Kripto Para Açıklaması!

hazine-bakani’ndan-son-dakika-kripto-para-aciklamasi!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün TRT Haber canlı yayınında, Türkiye’deki kripto para yasasıyla ilgili son aşamaya gelindiğini açıkladı.

“Amacımız kripto para birimlerinden vergi toplamaktan ziyade…”

Nureddin Nebati, 1 Kasım tarihli TRT Haber canlı yayınında, kripto para düzenlemeleri konusunda son aşamada olduklarını bildirdi. Hazine ve Maliye Bakanı, kripto paralardan vergi toplanmaktan ziyade tanıma önem verdiklerini söylüyor:

“Buradaki amacımız; kriptodan vergi toplamaktan ziyade, kripto varlıkların dünyada konuşulduğu ve uygulandığı bir dönemde bunlarla ilgili soru işaretlerinin ortadan kaldırıldığı bir genel düzenlemenin yapıldığı ve bunun içerisinde tanımlamalar yapılarak herkesin aynı kavramdan, aynı şekilde ifadelerle, aynı anlamı çıkardığı bir üst yapı oluşturuluyor. Bu üst yapıyla ilgili geçen yıldan beri çalışmalar yapılıyordu. Hazırlanıyor ancak sürekli güncelleniyor. Ama bizim açımızdan bu iş bitti…”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, çalışmaların tamamlandığını ve tasarısının şimdi meclise sunulacağını söyledi:

“Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında kripto yasasıyla ilgili çok daha ayrıntılı son derlemeleri yapılıyor. Bu derlemeden sonra meclisimiz bunu alıp derleyecek. Buradaki amacımız çağı hızlı bir şekilde yakalamak ve öncelik tanıman. Çünkü kriptoyla ilgili henüz dünyada çok az ülke bu düzenlemeyi yapıyor. Bunu değerlendirdiğimizde de dünyanın sayılı ülkelerinden biri olacağız.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Hazine Bakanı’ndan Son Dakika Kripto Para Açıklaması!

Category:
News