Foresting Nedir? PTON Ne İşe Yarar?

foresting-nedir?-pton-ne-ise-yarar?

Foresting nedir? Foresting (PTON), merkeziyetsiz sosyal medya ve Web3 gibi konulara yoğunlaşan, topluluk odaklı bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Foresting nedir, ne sunar, PTON nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin ağ oluşturma, etkileşim kurma ve bağlantı yaratma üzerine kurulu bu projeyi birlikte inceleyelim.

Foresting nedir?

Geleneksel sosyal medya platformları, tamamen merkezi bir yapı ile çalışmaktadır. Bununla birlikte çeşitli içerik üreticilerine belirli oranlarda gelir elde etme imkânı tanımaktadır. Ancak bu ağlar, kendi kazançlarına göre içerik üreticiye çok düşük bir miktar ödeme yapar. Ayrıca kullanıcıların verilerini onlara özelleştirilmiş reklamlar göstermek için kullanır. Veri gizliliği ve sosyal medya tekelleşmesi gibi tartışmalar Web3’ün değiştirmeyi amaçladığı ana konular arasındadır. Foresting, bu sorunları çözmeyi amaçlayan bir projedir.

Temelde Foresting, Blockchain teknolojisi üzerine kurulu, merkeziyetsiz bir sosyal medya platformudur. Kullanıcılar, bu platform içerisinde diğer kullanıcılarla etkileşim kurabilmektedir. Ethereum tabanlı platform, ağ oluşturma ve bağlantı kurma gibi kavramlar üzerinde çalışan bir Forest’dan (topluluk) oluşur. Ekosistem, kullanıcıların sosyal medya gönderilerinden kazanç sağlama gibi bir dizi avantaja sahiptir. Tüm platform, daha çok içerik oluşturma ve kazanç sağlama üzerine kuruludur.

Foresting ne sunar?

Sosyal medyadaki en büyük sorunlardan biri verilerin şeffaflığıdır. Kullanıcılar çoğunlukla içerikleri için getiri elde edememektedir. Bazı kullanıcılar gelir elde edebilirken, içerik sayfalarının yalnızca ilk %5’i bu kapsama dahildir. Foresting ile kullanıcılar, içerikleri için ödeme almak için kripto para teknolojisinden faydalanmaktadır. Foresting’in sistemi daha çok içerik oluşturmaya ve kullanıcı oylama sistemine odaklanır. 

Bu, geleneksel sosyal medya platformlarındaki trafik içeriği değerlendirmesinden daha iyidir ve bilgileri merkezi olmayan bir şekilde paylaşmalarına olanak tanır. Foresting, sosyal medya platformlarına ilgi duyanlar ve bundan getiri elde etmek isteyenlere hitap eder. Ayrıca kullanıcı verilerini reklamlar için satmadığı için de dikkat çekicidir. Bununla birlikte Her türlü videoları, metinleri, görselleri ve canlı yayınları destekler ve içerik odaklı bir ödül hizmetine dayalı bir sosyal ağ oluşturur.

PTON nedir? Ne işe yarar?

PTON, Foresting ekosisteminin yerel kripto para birimidir. Bu ERC-20 tokeni, kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılan yegâne ödeme aracıdır. Buna göre kullanıcılar, sosyal medya platformu içerisinde içerik üreterek, etkileşim ve bağlantı kurarak belirli oranlarda PTON elde eder. Elde edilen token miktarı, etkileşimin büyüklüğüne ve hesabın geçmiş verilerine göre değişir. Bununla birlikte token, ekosistemin merkeziyetsiz bir şekilde yönetilmesine de olanak tanır.

Foresting nedir? PTON nasıl alınır?

PTON mevcut olarak hiçbir kripto para borsasında işlem görmemektedir. Bu nedenle, Foresting projesine yatırım yapmak isteyen kullanıcıların, projenin web sitesini ziyaret etmesi gerekmektedir. Ziyaret eden kullanıcılar, site üzerinden satın alma adımlarını izleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Foresting Nedir? PTON Ne İşe Yarar?

Category:
News