Bitcoin’in 14 Bin ve 63 Bin Doları Göreceği Tarihler Açıklandı!

bitcoin’in-14-bin-ve-63-bin-dolari-gorecegi-tarihler-aciklandi!

İki popüler analist, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’in hareketlerini yorumladı. Biri dip seviyesinin, diğeri ise yükselişinin ne zaman görüleceği konusunda düşüncelerini aktardı. İşte detaylar…

InvestAnswers: Bitcoin halving’den önce 3x yapabilir

Kripto para analisti ve InvestAnswers isimli Youtube kanalının sunucusu, Bitcoin’e yönelik olumlu tahminlerini ortaya koydu. Analist, 440 binin üzerinde abonesi olan kanalda paylaştığı en son videosunda, Bitcoin’in halving etkinliğine dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi halving’de, madencilerin blok başına aldığı ödül yarı yarıya azalır. Dolayısıyla, coin’in arzı da daralır. Analist, BTC rallilerinin genellikle BTC halving’inden önce geldiğine dikkat çekiyor.

Analiste göre halving tarihlerine dayalı veriler, BTC’nin 2024 yılının Mart ayına kadar 63.000 doları göreceğini söylüyor. Bilindiği gibi, BTC’nin sıradaki halving’i 2024 yılında gerçekleşecek. Bir önceki halving, 2020 yılında gerçekleşmişti. Bitcoin’in 2024’ün Mart ayına kadar 63.000 dolarlık seviyeye çıkması, coin’in mevcut fiyatı olan 20.500 doların yüzde 200 kadar üzerine çıkması anlamına geliyor.

BTC, halving’den 15 ay önce yükselişe başlıyor

Analiste göre BTC, tarihsel olarak, bir sonraki halving’in 15 ay öncesinde toparlanmaya başlıyor. 2024’teki halving’in Nisan veya Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenmekte. Bu nedenle uzman isim halving’den hemen önceki aya, Mart ayına dikkat çekiyor. Kasım 2022 itibariyle söz konusu halving’e 15 ay kalmış bulunmakta.  Analist, hesaplamalarını aşağıdaki şekilde aktarıyor:

Kasım 2022, halving tarihine 15 ay kaldı… Bitcoin, halving’den 24 ay önce işlem gördüğü yerden yüzde 39’u bitirme eğiliminde. Bu, Mart 2022’de 45.538 dolar çarpı bir artı yüzde 39 anlamına geliyor ((45,538 dolar*(1 9))… Bu bizi Mart 2024’e kadar 63.160 dolara çıkarmalı.

7 Bitcoin Analistinden Tahminler: Bu Seviyeler Geliyor!

Son olarak analist, halving’den sonra gerçek fiyat hareketlerinin görüleceğini söylüyor. Bu nedenle, BTC’nin 15 ay boyunca üç katına çıkabileceğini, daha sonrasında ise çok daha fazlasını yapabileceğini savunmakta.

Benjamin Cowen, FED’in sert tutumuna işaret ediyor

Bir başka kripto para analisti olan Benjamin Cowen, BTC için enflasyon verilerine dikkat çekiyor.  Analist, BTC’nin fiyatının boğa piyasası destek bandını aşması durumunda BTC’ye olan ilginin geri geleceğini söylüyor. Boğa piyasası destek bandı, 21 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA) ve 20 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) birleşimidir.

Ayrıca Cowen, önümüzdeki hafta için planlanan artan tüketici fiyat endeksi verilerinin (TÜFE) etkisine dikkat çekiyor. Bunun, FED’in “şahinliğini” sürdürmesine yol açacağını düşünmekte. Böyle bir senaryoda da BTC’de başka bir düşüşün tetiklenmesi kaçınılmaz. Analist, söz konusu durumda BTC’de 14.000 dolar seviyesini hedeflediğini söylüyor.   Ayrıca Cowen 20.000 dolar aralığındaki BTC ticaretinin uzun vadeli boğalar için iyi olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin’in 14 Bin ve 63 Bin Doları Göreceği Tarihler Açıklandı!

Category:
News