50 Büyük Balina, Bu Altcoin’i Binance’e Boşalttı!

50-buyuk-balina,-bu-altcoin’i-binance’e-bosaltti!

Son 24 saat içinde, 50 devasa altcoin balinası milyonlarca doları Binance’e akıttı. İşlemlerin ralli esnasında gelmesi dikkat çekiciydi.

Altcoin balinaları Binance’e bu kripto parayı yığıyor

Blockchain analitik platformu Lookonchain’e göre, en büyük 50 Dogecoin balinası toplu olarak satmayı tercih ediyor. Büyük yatırımcılar mevcut fiyatlarla yaklaşık 12,35 milyar dolar değerinde 87,1 milyar DOGE tutuyor. Bu yatırımcılar dolaşımdaki arzın yaklaşık c,71’ine sahipler. Bu Dogecoin’in piyasa değerinin yaklaşık f,5’i anlamına geliyor.

Lookonchain analizine göre, en büyük 50 DOGE balinası, son 30 gün içinde cüzdanlarından yaklaşık 3 milyon dolar değerinde 21 milyon DOGE azalttılar. Bununla birlikte, analiz, geçen hafta boyunca, bu balinaların yaklaşık 110 milyon dolar değerinde 761 milyon DOGE sattığını gösteriyor. Satma işlemleri, Tesla CEO’su Elon Musk’un Twitter’ı satın aldığı haberinin ardından geldi. Bu esnada, meme coin’in fiyatının geçen hafta arttığı sırada, balinalar cüzdanlarını nakite çeviriyordu. Dogecoin ise geçen haftadan bu yana 0 yükseldikten sonra duraklıyor.

Genel tabloda, 50 balina gün içinde 70 milyon dolar değerinde 484 milyon DOGE satın aldı. Geçen hafta boyunca, 50 balinadan 12’si yatırımlarını artırırken, 7’si risklerini azalttı. Analiz, balinalar arasında son 6 ayda işlem yapmayan 15 pasif yatırımcıyı da ortaya çıkarıyor. İlk 50’nin 18’i, 2020’den önce DOGE satın alan erken yatırımcılardı. Ayrıca 13’ü son 6 ay içinde token satın alan yeni yatırımcılar.

Analize göre, geçtiğimiz hafta 177 milyon dolar ve 6.7 milyon dolar değerindeki Dogecoin, Binance ve Crypto.com kripto borsalarına aktı.

Dogecoin alıcılar yoruldukça yön değiştiriyor

Birkaç günlük token birikimi ve buna karşılık gelen fiyat artışının ardından, DOGE alıcıları artık önemli bir fiyat artışını destekleyemeyecek gibi görünüyor. CoinMarketCap verilerine göre DOGE’nin fiyatı son 24 saatte  arttı. Ancak işlem hacmi aynı dönemde  oranında azaldı. Bu, DOGE piyasasındaki alıcıların tükenmeye tanık olması nedeniyle fiyatların geri dönüşünün yakın olduğunun klasik bir göstergesiydi.

Ayrıca, Santiment’ten gelen veriler, Dogecoin’in sosyal hakimiyetinde bir artış olduğunu ortaya çıkardı. Bu yazı itibariyle, DOGE’nin sosyal baskınlığı, son altı ayın en yüksek seviyesi olan (.38 idi.

Bir coin’in sosyal etkinliğindeki bir ralli, bir fiyat rallisinin habercisi olarak hareket eder. Diğer yandan, fiyat rallisi sırasında sosyal hakimiyette devam eden bir artış, genellikle bir fiyatın tersine döndüğüne işaret eder. Santiment’e göre, DOGE’in sosyal hacmi 29 Ekim’deki yerel zirveden hemen sonra doruğa çıkarken şunları söyledi:

DOGE sosyal hakimiyet artışları fiyat geri dönüşlerinin habercisi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 50 Büyük Balina, Bu Altcoin’i Binance’e Boşalttı!

Category:
News