“En Kötüsü Geliyor” 3 Efsane: Bitcoin Bu Diplere Gidiyor!

“en-kotusu-geliyor”-3-efsane:-bitcoin-bu-diplere-gidiyor!

Bitcoin fiyatı yıl boyunca yüzde 60’tan fazla düştü. Daha geniş kripto para piyasasında yer alan tüm projelerde bu düşüşten zarar gördü. Yılın başından bu yana teknoloji devi Tesla hissesinin, bugüne kadar yüzde 52 oranında gerilediği açıklandı. Analistlere ve uzmanlar göre ise BTC henüz dip noktasına ulaşmadı. Kriptokoin.com olarak, tanınan 3 ismin BTC yorumlarını sizlere aktarıyoruz.

3 efsane isim Bitcoin için beklentilerini paylaştı

Live Traders’ın Kurucusu Anmol Singh, lider kripto Bitcoin ve Tesla için daha fazla olumsuzluk gördüğünü açıkladı. Anmol Singh, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bana göre Tesla hissesi, 140 veya 150 dolar değerinde olacak. Ayrıca Bitcoin fiyatı da 13 bin dolar. Ancak sonunda nereye gittiği bilinmiyor.

Teknik analiz kullanan Singh, Bitcoin 13 bin dolara ulaşması durumunda neler yaşanacağından bahsetti:

Bu hareketlilik devam ederse bir miktar satın alacağım. Bununla birlikte yaşananlar konusunda insanların henüz acıyı hissettiğinden emin değilim. Genellikle piyasalar, insanlar acıyı hissedene kadar dibe vurmaz.

2 Kripto Para Milyarderinden Bitcoin ve Piyasa Yorumları

Teknoloji şirketlerini takip eden Cathie Wood’un ARK Innovation ETF’si yıl boyunca yüzde 64 düştü. Ancak Singh, bir geri dönüş gördüğünü açıkladı:

ARKK’s, bir destek alanına geri alanlardan biri. Asla tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönmeyecek. Ancak, 35 dolardan 80 dolara güzel bir sıçrama yapabilir.

ARKK bir süredir 34 ile 35 dolar arasında işlem görüyor. Ayrıca 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 158 dolardan önemli ölçüde geride. Singh, ARKK ETF’nin iki ila üç yıl içerisinde “geri dönüş” yapamayacağını sözlerine ekliyor.

ARKK için uzun vadede bir geri dönüş olacak. Cathie Wood, özel olacak şirketlerden birkaçına bahse girerken, geri kalanı muhtemelen sıfıra gidecek.

Borsalarda kayıplar devam ediyor

NASDAQ, yıl boyunca yüzde 32 düştü. Singh, “kıstırmaya” başlamak ve hisse senetlerine yatırım yapmak için iyi bir zaman olduğunu söyledi.

Tarihsel olarak, eğer bir göz atarsanız, [ne zaman] piyasalar yüzde 40 düştü… “Bu yüzden, kemirmeye başlamak için iyi bir pozisyon olduğunu düşünüyorum.”

nasdaq bitcoin

Ancak, bir takası mükemmel bir şekilde zamanlamanın zor olduğu konusunda uyardı. Singh,

Üstleri seçmekte oldukça iyiyim ama altları seçmek benim işim değil. Dipi asla mükemmel bir şekilde ayarlayamazsınız, ancak bence biraz sermaye dağıtmaya başlamak için iyi bir zaman.”

BitMEX’in eski CEO’su beklentilerini paylaştı

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Twitter hesabındaki takipçileriyle BTC fiyat beklentisini paylaştı. Hayes, Mart 2023’te düşüşlerin sona ereceğini söyledi. Ancak Hayes’in tweet’i, FTX’de yaşananlar nedeniyle Bitcoin fiyatının yeniden Haziran ayındaki seviyelerine gerilemesiyle geldi.

Binance ve FTX arasındaki gerilim sonlanmış gibi duruyor. Ancak, daha geniş kripto para piyasasında da düşüşler devam ediyor. Bitcoin, haber ve ABD ara seçimleri esnasında 17.835 dolara kadar geriledi.

Analist Capo Bitcoin için beklentisi söyledi

Bu yılın başlarında önceki piyasa çöküşünü doğru tahmin eden Capo, mevcut BTC düşüşünün “bitmekten çok uzak” olduğunu düşünüyor. Capo, Twitter hesabında yer alan 604,900 takipçisine tahmininden bahsetti. Analist takipçilerine toparlanma öncesi dip bölgesinin “gelmekte” olduğu konusunda uyarıyor.

Capo, Bitcoin’in (BTC) toparlanmadan önce 14 bin dolardaki yerel bir dip seviyesine kadar düşebileceğini söylüyor. Lider kripto para birimi son 24 saat içerisinde yüzde 10 düştü. Capo ayrıca altcoin’lerin yüzde 30 ila yüzde 40 daha düşeceğini tahmin ediyor. Ethereum (ETH) son 24 saatte yüzde 17.52 geriledi.

Kripto para birimleri Salı günü, son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 75 düşüşle, FTX’in yerel altcoin’i FTT’de yaşanan çöküşünün ardından düşmeye başladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao Salı sabahı yaptığı açıklamada, borsasının işin tam bir durum tespiti analiz edene kadar FTX’i satın almayı planladığını duyurdu. FTT’nin düşüşü, FTX’in ticaret kolu Alameda Research’ün krediler için teminat olarak token’a çok bağımlı olduğuna dair endişelerin ortaya çıkmasının ardından yaşandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için “En Kötüsü Geliyor” 3 Efsane: Bitcoin Bu Diplere Gidiyor!

Category:
News