Dogecoin İçin Müjde: Twitter FinCEN’e Belgeleri Gönderdi!

dogecoin-icin-mujde:-twitter-fincen’e-belgeleri-gonderdi!

Elon Musk’lı Twitter, ödemeler konusunda ilerlemek için evrak dosyalarını hazırladı. Bu konu popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) yakından ilgilendiriyor. Çünkü Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, bir DOGE hayranı. Ayrıca, Twitter ödemelerine DOGE’yi de entegre edeceğine yönelik beklentiler var. Şimdi Twitter, ABD Hazine Bakanlığı’na bağlı FinCEN ile bu hafta evrakları dosyalayarak ödeme sektörüne adım atıyor.

Twitter, ödemeler konusunda FinCEN’e başvuru yapıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, sosyal medya firmasının gelirlerini artırmaya çalışıyor. Bu yönde bir adım atmaya hazır. Twitter, bu hafta kayıt belgelerini Maliye Bakanlığı Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN)’e sundu. Bildiğiniz üzere, Dogecoin hayranı Musk, geçen ay Twitter’ı 44 milyar bedelle satın aldı. Bunun ardından üst yönetimi kovmakla işe başladı. Daha sonra da ‘mavi tick’ten para kazanmak için kolları sıvadı. Ayrıca, Twitter’a ödeme seçenekleri eklemek için girişimde bulundu. Bu motivasyonun kaynağında tabi ki para var.

Para transferi, döviz takası veya ödeme çekleri yapan işletmelerin FinCEN’e kayıt yaptırması gerekiyor. Ayrıca, şüpheli işlemlerle ilgili raporları kuruluşa bildirmesi lazım. Bir FinCEN sözcüsüne göre, organizasyon belirli şirketler hakkında yorum yapmayı reddetti. Elon Musk, Twitter’ı bir ödeme işlemcisine dönüştürmeyi hayal ediyor. Bu da internet sektöründeki ilk günlerine bir tür geri dönüş olacak. Bunu nereden biliyoruz derseniz, daha sonra elektronik ödeme sağlayıcısı olan PayPal’a dönüşen online bir banka olan X.com’un 1999’da lansmanına katkıda bulunmasından deriz.

Dogecoin

Dogecoin hayranı Elon Musk’lı Twitter’ı neler bekliyor?

Bu arada sosyal platforma 44 milyar ödeyen Elon Musk, kendini “ifade özgürlüğü mutlakçısı” olarak tanımlıyor. Bu kapsamda, bu tür kararların alınmasına yardımcı olacak bir konsey oluşturmayı amaçlıyor. Ayrıca Twitter’ın içerik yönergelerinden bazılarının değiştirilmesini teklif etti bile.

Platformdaki hesaplarını doğrulamak isteyen kullanıcılardan ayda 8 dolar isteyerek sektörde şok dalgaları yaratmayı da başardı. Bu noktada, kripto hayranları ödeme yöntemleri arasında kripto para birimlerinin de olacağını varsaydı. Çünkü Elon Musk, Dogecoin hayranı ve kripto piyasasıyla yakın ilişkisi olan bir isimdi. Nitekim Dogecoin fiyatı, Musk’ın Twitter’ı devralmasının ardından pompa yaptı.

Musk’a göre ödeme duvarı atlama, yanıtlarda, mentionlarda ve aramalarda öncelik ve ayrıca uzun ses ve video yayınlama seçeneği, 8 dolar tutarındaki aylık ücretin karşılığı olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Dogecoin İçin Müjde: Twitter FinCEN’e Belgeleri Gönderdi!

Category:
News