Binance FTX’i Bırakıyor! FTX’in Elindeki 30 Altcoin Sızdı!

binance-ftx’i-birakiyor!-ftx’in-elindeki-30-altcoin-sizdi!

Kripto para piyasası son günlerde Binance ve FTX etrafında dönüyor. En son Binance ile FTX CEO’ları Binance’nin FTX’i satın alması konusunda bir anlamaya varmıştı. Ancak, bu anlaşmayı prensipte yapmışlardı ve Binance’nin cayma hakkı vardı. Wall Street Journal’ın en son raporuna göre, Binance, muhtemelen FTX anlaşmasından vazgeçiyor. Bu arada, Twitter’da FTX ve Alameda’nın bilançosu olduğu iddia edilen bazı belgeler dolaşıyor.

WSJ: Binance muhtemelen FTX anlaşmasından çekiliyor

Wall Street Journal’ın Çarşamba günü yayımlanan bir raporuna göre Binance, rakip FTX ile yakın zamanda duyurulan satın alma anlaşmasından vazgeçme yolunda görünüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, zor durumdaki FTX’i almak için prensipte bir anlaşma yaptı. Nitekim Binanace CEO’su Changpeng Zhao (CZ) da trade platformunu tamamen satın almak için bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu (LOI) imzaladığını söyledi.

Ancak, FTX’in bilançosunu inceledikten sonra Binance’in artık anlaşmadan çekilmesi muhtemel. WSJ ayrıca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) FTX’i çöküşünde önce aylarca araştırdığını bildirdi.

Binance

FTX ve Alameda’nın elinde bu altcoin’ler mi var?

Piyasa şu anda tamamen Binance ve FTX etrafındaki olayları odaklanmış durumda. FTX’in çöküşü sadece kendi tokeni olan FTX Token (FTT)’yi değil tüm sektörü ciddi etkiledi. Özellikle de FTX ve Alameda Researche ile bir şekilde ilişkili olan altcoin’ler ağır kayıplar verdi. Örneğin bunlardan birisi Alameda Researche’ün bilançosunda yer alan Solana’ydı (SOL). Kriz, Solana gibi büyük bir altcoin projesinin bile son günlerde U’in üzerinde değer kaybetmesine neden oldu.

Bu yüzden kripto yatırımcıları ve trader’ları bir şekilde ilişkili olan altcoin projelerini yakından takip ediyor. Şimdi de Twitter’da dolaşan bir belgede 30 civarında altcoin’in FTX ve Alameda’nın bilançosunda olduğu iddiaları gündeme düştü.

Kripto para piyasası, sektör için en yıkıcı krizlerden biri gibi görünen bu süreçte iplerde kalmaya devam ediyor. Basın zamanında Bitcoin fiyatı, iki yılın en düşük seviyesi olan 16 bin doların altına düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance FTX’i Bırakıyor! FTX’in Elindeki 30 Altcoin Sızdı!

Category:
News