Binance FTX İçin Tarih Verdi: ABD Soruşturma Başlattı!

binance-ftx-icin-tarih-verdi:-abd-sorusturma-baslatti!

FTX-Binance arasında yaşananlar, kripto para piyasasının net kurallara ihtiyaç duyduğunu bir kez daha vurguladı. Olayı yakından takip eden ve ilk soruşturmayı başlatan ABD’li yetkililer, kripto para borsası FTX’i mercek altına altına alacak.

ABD, FTX hakkında soruşturma başlattı

Gelişmeye göre, SEC ile CFTC tarafından yürütülen soruşturma FTX’in likidite krizini derinlemesine inceleyecek. ABD’li düzenleyiciler, borsanın müşteri fonlarını yasalara uygun yönetip yönetmediğini öğrenmek istiyorlar.

Binance, FTX’i satın almaktan vazgeçebilir

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance CEO’su CZ’nin çalışanlarına gönderdiği nottan çıkan ayrıntılara göre, rakip borsayı satın almak “düzenleyici tehlikeler” barındırıyor. CZ, satın alma hamlesinin “farklı ülkelerden lisans alma” konusunda engel teşkil edeceğini belirtti.

Binance, FTX satışla ilgili tarih verdi

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried dün Twitter’dan Binance ile anlaşma yaptıklarını aktarmıştı. Bugün FOX’a konuşan Binance CEO’su CZ’nin strateji başkanı, FTX kararı için kararın önümüzdeki günlerde ortaya çıkacağını bildirdi:

Durum tespiti 36 saat içinde sona erecek. Araştırmanın ardından Binance yatırımcılarının lehine bir karar vermeye çalışacağız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance FTX İçin Tarih Verdi: ABD Soruşturma Başlattı!

Category:
News