Balinalar, Binance-FTX Krizinde Bu 2 Altcoin’de Pusu Kurdu!

balinalar,-binance-ftx-krizinde-bu-2-altcoin’de-pusu-kurdu!

Yeni veriler, kripto para balinalarının Binance-FTX krizinin ortasında satın almak için hazırlık yaptığını gösteriyor. Peki fiyatlar ne zaman artacak?

Balinalar, Binance-FTX krizine rağmen birikim yapmaya devam ediyor

Kripto para piyasasının ayıların kontrolünde olduğu son günlerde, büyük yatırımcı sınıfı pozisyon almak üzere stablecoin tutmaya devam ediyor. Güncel Santiment veriler, balinaların düşüşte sürekli olarak stablecoin bakiyelerini büyüttüğünü ortaya çıkardı.

Analitik firmasına göre, balinaların en çok tercih stablecoin’ler USDC ve USDT idi. Santiment, Twitter’dan paylaştığı bir grafikte, 100.000-10 milyon dolar turan balinaların Ağustos ayının başından bu yana USDC bakiyesini .1 büyüttüğünü gösteriyor. Veriler ayrıca, bu balinaların USDT bakiyelerini %8,6 oranında artırdığını gösteriyor.

Santiment, balinaların stablecoin birikimi hakkında herhangi bir ayrıntıya yer vermedi. Ayrıca büyük yatırımcıların satın alma gücü hakkında bilgi paylaşmadı. Ancak, piyasanın şu anda ne kadar dalgalı olduğu göz önüne alındığında, balinalar güvenli liman olarak stablecoin’lere beklemek istediği sonucu ortaya çıkıyor. Sonuç olarak, yeni yeni ortaya çıkan satın alma çılgınlığı, önümüzdeki volatilitenin işareti olabilir.

Yeni düzenlemeler

Balinalar, stablecoin’ler konusunda düzenleyicilerden gelecek olumlu haberler nedeniyle birikime geçmiş olabilirler. Son zamanlarda, Federal Rezerv Denetiminden Sorumlu Guvernörler Kurulu Başkan Yardımcısı Michael Barr, stablecoin’ler hakkında olumlu açıklamalara yer verdi. Barr, Ekim ayında stablecoin’lerin para olarak kullanılmasının önünün açık olduğunu söyledi. Ayrıca, Bitcoin gibi diğer kripto paralar aynı duyguları paylaşmadığını ifade etti.

Barr, iyimserliğine rağmen, stablecoin kullanmanın tehlikeleri konusunda endişelerini de dile getirdi. Bankaların yasal kullanımı yeterince garanti edemeyebileceğini belirtti. Kendi ifadeleriyle:

Örneğin, araştırılmakta olan bazı modellerde banka, tokenleştirilmiş yükümlülüğünü kimin elinde tuttuğunu veya tokeninin riskli veya yasa dışı faaliyetlerde kullanılıp kullanılmadığını izleyemeyebilir.

Tether

Barr, müşterilerin yerleşik yasalara uymasını sağlamanın yolları olacağını kabul ediyor. Yine de, eski bankaların seçenekleri uygulamakta zorlanabileceğinden endişe etmeye devam ediyor:

Bu riskleri yönetmek için teknik çözümler geliştirilse de, bankaların güvenli ve sağlam bankacılık uygulamalarına ve yürürlükteki yasalara bağlı kalarak bu tür anlaşmalar yapıp yapamayacakları hala belirsizdir.

Barr, ilgili bankalara bu seçenekleri gözden geçirmek için düzenleyicilerle erken görüşmelere başlamalarını tavsiye etti.

Stablecoin devleri, Binance-FTX krizinde hiçbir şirketle ilgisinin olmadığını açıkladı

Tether, Circle ve Coinbase, son FTX ve Alameda fiyaskosunun kullanıcı fonlarının kötüye kullanılması gibi riskli uygulamaların bir sonucu olduğunu söyledi. Kripto topluluğu tarafından gündeme getirilen endişelere yanıt olarak, Tether baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, bir tweet’te Tether’in sıkıntılı firmalardan hiçbiriyle ilişkisinin olmadığını açıkladı. Tether yöneticisine göre, Alameda daha önce çok sayıda Tether kullandı. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, piyasa şu anda FTX’e neler olacağını endişeyle izliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Balinalar, Binance-FTX Krizinde Bu 2 Altcoin’de Pusu Kurdu!

Category:
News