Sıcak Gelişme: Ünlü Bitcoin Borsası İşlemleri Kısıtlıyor!

sicak-gelisme:-unlu-bitcoin-borsasi-islemleri-kisitliyor!

FTT tokeninin düşüşünün ortasında, Bitcoin ve altcoin borsası FTX şu anda yavaş para çekme işlemleri nedeniyle kullanıcılardan tepkiler alıyor.  Ayrıca çekme işlemlerinin 1.000 dolar ile sınırlandırıldığı belirtilmekte.

Kullanıcılar, Bitcoin borsasında sorun yaşıyor

Şikayetler göz önüne alındığında, kripto borsası resmi Twitter hesabından yanıt vererek kullanıcılara her şeyin yolunda olduğunu garanti etti. Ancak FTX, Bitcoin çekilmesi için node veriminin sınırlı olduğunu belirtti. Bazı kullanıcılar FTX’e destek sözü veren tweet’lerle yanıt verirken, diğerleri şüphelerini dile getirdi. Bir kullanıcı, borsanın yanıtının “her şeyin yolunda olmadığını” gösterdiğini söyledi.

Twitter ileti dizilerinde FTX, kullanıcılara eşleşen motorların ve node’ların sorunsuz çalıştığına dair güvence verdi. Ayrıca, bankaların hafta sonu kapalı olması nedeniyle stablecoin işlemlerinin yavaş olduğunu söyledi. Ancak, hızı artırmak için süreci değiştirdiklerini söylediler.

1.000 dolarlık kısıtlama

Büyük para çekme dalgasının arkasındaki ana neden, yatırımcıların borsanın teknik olarak iflas etmesine neden olan mevcut para çekme talebini karşılama kabiliyetine ilişkin endişeleri. FTX şu anda, belirli bir ağın tıkalı olduğunu belirterek veya Ethereum ve diğer varlıklardaki para çekme işlemlerini sınırlandırmış halde. İddialara göre, bazı kullanıcılar 1.000 dolardan fazla parayı tek bir işlemde gerçekleştiremiyor.  Bu da yatırımcıların 1 milyon dolarlık bir işlemi 1.000 işleme bölmek zorunda kaldığı tuhaf bir durum yaratıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Sıcak Gelişme: Ünlü Bitcoin Borsası İşlemleri Kısıtlıyor!

Category:
News