Önemli Haber: Binance, Bitcoin Borsası FTX’i Alıyor!

onemli-haber:-binance,-bitcoin-borsasi-ftx’i-aliyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası, rakip borsalardan FTX’i satın alıyor. Binance CEO’su CZ, satın almada anlaşmaya vardıklarını Twitter’dan duyurdu.

Binance FTX’i satın alıyor

Borsaların arasındaki çatışma Binance’in FTX’i satın alma kararıyla son buldu. Binance CEO’su CZ’ye göre satın alma sayesinde FTX’in “likidite sıkışıklığı” biraz daha hafifleyecek. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’da Twitter’dan anlaşmanın ekosistem için faydalı olacağı yönünde açıklamalara yer verdi.

Anlaşmanın şartları henüz kamuoyuna açıklanmadı. Binance, satın alımdan sonra, FTX’in “her zaman” anlaşmadan ayrılma hakkına sahip olacağını belirtti. Bu arada CZ, anlaşmayı tamamlamadan önce biraz daha zamana ihtiyacı duyduklarını söyledi. Bankman-Fried’e göre, anlaşma tüm sektör için avantajlı olacak. Ek olarak, Zhao’yu “daha özgür bir ekonomik dünya yarattığı” ve “küresel kripto ekosistemini inşa etme konusunda inanılmaz bir iş çıkardığı” için övdü.

İki büyük borsa arasındaki geçici anlaşmanın duyurusu, SBF’nin Twitter’da FTX ve varlıklarının “iyi” olduğunu iddia etmesinden ve likidite sorunlarına ilişkin raporları “yanlış söylentiler” olarak reddetmesinden sadece bir gün sonra geldi. FTX CEO’su ayrıca CZ’yi borsaların “ekosistem için” birlikte çalışmasını sağlamaya çağırdı. Ancak Binance CEO’sunun sosyal medya yanıtlarından bazıları, anlaşmayı desteklemediğini öne sürdü. CZ, Alameda Research’ün satacakları tüm FTT’leri 22 dolardan satın alma teklifine “serbest piyasada kalacağını” söyleyerek yanıtladı.

FTT yatırımcıları derin bir nefes aldı

Haberin ardından hem Bitcoin, hem de BNB ve FTT fiyatı önemli oranda yükseldi. Bitcoin, 1000 doların üzerinde artışla 20 bin 600 doları aşarken BNB yüzde 24, FTT ise yaklaşık yüzde 30 değer kazandı. Özellikle FTT gün içinde 15 dolara kadar geriledikten sonra 18 dolara kadar toparlanma fırsatı buldu.

FTX ve Binance arasındaki anlaşma ilerlerse, potansiyel olarak kripto piyasasında büyük bir dönüm noktasını temsil ediyor. Bazı raporlarda Coinbase’in yerli kripto para borsası BtcTurk’u 3.2 milyar dolara satın almayı planladığını bildirdi. FTX, genellikle kripto paralarla ilişkili işletmeleri toplayan, Kanada piyasasının girişinin bir parçası olarak Bitvo’yu satın almayı hedefleyen ve ek satın almaları keşfetmek için 1 milyar dolar artırdığı bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Önemli Haber: Binance, Bitcoin Borsası FTX’i Alıyor!

Category:
News