FTX ve Binance Olayı Büyüyor: Bu Altcoin Peg’ini Kaybetti!

ftx-ve-binance-olayi-buyuyor:-bu-altcoin-peg’ini-kaybetti!

Borsa CEO’ları CZ ve SBF, her ne kadar dostane açıklamalara yer verseler de yatırımcılar satmayı tercih ediyor. FTX ve Binance arasındaki çatışmanın ortasında bir stablecoin daha dolar sabitliğini kaybetti.

FTX Token (FTT) depolanırken MIM stablecoin peg’ini kaybetti

Magic Internet Money (MIM), Abracadabra tarafından üretilen bir stablecoin’dir. Dolar sabitliğini korumak için FTT Token kullanır. Abracadabra havuzlarının 3’lük kısmı FTT’den oluşturuyor.

MIM token, FTT tokenin hafta başından bu yana ateş altında kalmasıyla solar sabitliğini kaybetti. Bugün sabah erken saatlerde 1 doların altında düştü.

Coingecko’dan sağlanan veriler, MIM fiyatının bugün erken saatlerde kısa bir süreliğine 0,9520 dolara kadar eridiğini gösteriyor. Böylece, Terra’nın Mayıs ayındaki çöküşünden bu yana en düşük seviyesini kaydetti. Bu düşüşte FTT’nin 0’u aşan değer kaybı doğrudan etkiliydi. Abracadabra’nın web sitesine göre, FTX Token (FTT), MIM’i destekleyen en büyük teminattı. Abracadabra’nın havuzlarında MIM tokeni sabit tutmak için kilitlenen rezervlerin 3’ü FTT’den oluşuyor.

Binance ve FTX arasında yaşananlar nedeniyle FTT fiyatı 7 Kasım’da çift haneli düşüşe geçti. Şu anda gün içinde 15 dolara kadar geriledikten sonra hafifçe toparlanarak 18 doların üzerinde işlem görüyor.

Decentral Park Capital portföy yöneticisi Lewis Harland, FTT’nin 6,76 dolara düşmesi durumunda MIM tokenin zor durumda kalacağını söylüyor:

FTT, toplam değeri şu anda 120 milyon dolar olarak kilitlenen MIM için tek en büyük teminat varlığıdır. FTT’nin tasfiye fiyatı 6,76 dolarda.

FTT fiyatı Caroline Ellison’ün CZ’ye teklif ettiği fiyatın altına düştü

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance CEO’su Alameda Research’ün iflas etme riski nedeniyle ellerindeki 2,1 milyar dolarlık FTT tokeni satacaklarını paylaştı. Bunun üzerine Alameda’nın CEO’su Caroline Ellison, CZ’ye tokenler için birim başına 22 dolar teklif etti. Ancak, FTT fiyatı gün içinde Ellison’in bu teklifinin altına düştü. Şimdilik FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in Twitter’dan yaptığı açıklamaların ardından toparlanıyor.

SBF’nin geçtiğimiz saatlerde attığı tweet’e göre, Binance, FTX borsasını tamamen satın almak amacıyla bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu (LOI) imzaladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya göre bu, FTX’in likidite sıkışıklığını çözmeye yardımcı olacak.

FTT fiyatı SBF’nin yukarıdaki tweet’i ardından yaklaşık bir saat içinde E değer kazandı. Bu esnada Bitcoin’de 20.000 doların üzerine çıkması fırsatı buldu. Binance’in yerel tokeni BNB Coin ise ’in üzerinde yükseliyor. Günün büyük bir bölümünü 320 dolar bölgesinde geçirdikten sonra 400 dolara kadar tırmandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için FTX ve Binance Olayı Büyüyor: Bu Altcoin Peg’ini Kaybetti!

Category:
News