Bu Hafta Gözünüz Bu 6 Altcoin’de Olsun: İşte Beklentiler!

bu-hafta-gozunuz-bu-6-altcoin’de-olsun:-iste-beklentiler!

Kripto para piyasaları yeni haftaya genel olarak düşüşlerle başladı. FED’in 75 baz puanlık faiz artırımı kararı da dahil olmak üzere gerilemenin birçok nedeni var. Bununla birlikte, önceki faiz artırımı duyurularının aksine Bitcoin ve altcoin projelerinde düşüşler yaşanmadı. Kripto para ekosistemi bu yıl çok fazla olumsuzluk yaşadı. Ancak en kötüsünü geride bırakmış görünüyor. Kriptokoin.com olarak, analistler tarafından yakından takip edilen altcoin projelerini sizlere aktarıyoruz.

Polygon’un altcoin projesi Matıc anlaşmaların ardından yükseldi

Polygon ekosisteminin altcoin’i MATIC şu anda son 24 saatin en çok kazananı. Yalnızca bu da değil, MATIC geçtiğimiz haftanın sonunda en iyi kripto performansını sergiledi. Meta ve JP Morgan’ın Polygon’daki ilk Defi ticareti olma kararı, altcoin’in yükselişine destek sağladı. İlginç olan durum ise, rallinin bu hafta da devam etmesi.

MATIC, 50 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA), MATIC/USD çifti için günlük fiyat grafiğinde 200 günlük SMA’yı aştı. Bu durum ise, analistler tarafından yükseliş olarak görülüyor. 

Shiba Inu (SHIB)

SHIB’nin piyasadaki en popüler kripto projelerinden biri olduğu hiç şüphesiz herkes tarafından biliniyor. Proje, bu yıl birden fazla yeni girişim gerçekleştirdi. Ardından, SHIB’in kullanımı arttı. Topluluk içerisinde başarı elde etti. Ancak fiyatına bakıldığında ise henüz ciddi bir yükseliş yaşamış değil. Shiba Eternity oyunun ardından SHIB’e karşı olan ilgide artış yaşandı.

Shiba Inu Tahmini: Düzeltme Bitti mi? Sırada Ne Var?

Ancak, yılın en önemli sürümü neredeyse gerçekleşmek üzere. Shiba Inu’nun Shibarium Layer-2 ağı, topluluğun tüm dikkatini üzerine çekti. Shibarium lansmanı, SHIB sahiplerine büyük kazançlar getirme potansiyeline sahip.

Ripple ve SEC arasındaki dava devam ederken, altcoin projesi XRP yükselişe hazır

Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto XRP’nin fiyatı geçtiğimiz cuma arttı. Bunlara ek olarak, XRP Ledger’ı kullanan firma Ripple Labs, SEC ile dava sürecine devam ediyor. Birçok topluluk üyesi Ripple’ın kazanmasını bekliyor. Bu durumda XRP fiyatlarında bir artışa yol açması muhtemel. 

Karara daha aylar olmasına rağmen, insanlar şimdiden spekülasyona başladı.

Cardano (ADA)

Son birkaç hafta içerisinde Cardano’nun ADA’sı fazla değer kaybetmesine şaşırmamak elde değil. Bununla birlikte, düşüş veya nötr aşamalarda, ADA’nın değer kaybetmesi yaygın olarak kabul edilmektedir. Son birkaç gün içerisinde ADA fiyatının yeniden keskin bir şekilde yükselebilme potansiyeline sahip. Analistlere göre Cardano’nun ağı ve Smart Conract sayısı hızla artıyor Bunun sonucunda da ADA fiyatında artış yaşanması muhtemel.

Cardano, 0,55 ile 0,65 dolar arasında herhangi bir yere ulaşabilme imkanı taşıyor.

Avalanche (AVAX)

Avalanche’ın altcoin projesi AVAX fiyatı, Nisan 2022’den bu yana neredeyse yüzde 90 düştü. Ayrıca, AVAX piyasa değerine göre ilk 15’teki yerinden geriledi. Analistlere göre yükseliş ortamında, Avalanche yeniden değer kazanabilme potansiyeline sahip. Ölçeklenebilir bir blockchain olarak Avalanche, umut verici kripto para projelerinden. Kripto para piyasası toparlandığında altcoin daha yükselebilir.

2022’nin sonunda, özellikle AVAX’ın 14 dolarlık güçlü desteğine ulaşmasıyla birlikte yeniden artışlar görebiliriz.

Lansmanın ardından tüm dikkatleri üzerine çeken altcoin Aptos (APT)

Önümüzdeki süreçte yükselmesi beklenen altcoin projelerinden biri de Aptos. Kripto para piyasasına yeni katılan Aptos, piyasaya sunulmasının ardındna sonra karışık duygulara sahipti. Aptos, ilk olarak Meta tarafından piyasaya sürülen kripto para birimi Diem için tasarlanmış bir teknolojiye hakim.

altcoin

Kripto para analistleri önümüzdeki birkaç hafta içerisinde, Aptos’un yükseleceğini tahmin ediyor. Yükseliş hareketliliği ile birlikte fiyatlar 15 dolar ila 25 dolar arasında yer alması muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Hafta Gözünüz Bu 6 Altcoin’de Olsun: İşte Beklentiler!

Category:
News