Solana Durdurulamıyor: Google’dan Sonra Dev Haberler Geldi!

solana-durdurulamiyor:-google’dan-sonra-dev-haberler-geldi!

4-7 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen ve devam eden Solana Breakpoint, 13 bin kişinin dikkatini çekti. Solana, Breakpoint’te yakın zamanda duyurduğu Google ortaklığını, akıllı telefon tasarımlarını ve Web3 mağazasını meraklılarla buluşturdu.

“Herkes her yerde Solana mağazasını kurabilir”

Libson’da gerçekleştirilen Breakpoint 2022’deki yıllık toplantısı sırasında Solana, ana akım olmaya hazırlanırken yeni lansman duyurusu yaptı. Akıllı telefonların ve dApp mağazalarının yanı sıra, Google Cloud ile ortaklığın başlamasıyla ilgili konular ön planda yer aldı. 4 gün süren konferans, aynı anda düzenlenen dört mekandan yalnızca birinde gerçekleştiriliyor. Bununla birlikte konferans 13 bin kişiyi kendine çekti.

Solana’nın kurucu ortağı Raj Gökal, Solana Labs’ın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko konferansta bir araya geldi. Solana Spaces’in CEO’su ve kurucusu Vibhu Norby, interaktif bir sunum yapmak için sahneye çıktı. Katılımcılardan bir çekilişe katılmaları adına QR kod taraması yapmalarını istedi! Sonra Norby, Miami’de bulunan Solana Mağazasının açılışını yaptı. Ardından CEO konuşmasında şunlara yer verdi:

Artık herkes, her yerde kendi Solana Mağazasını kurabilir.

Norby, mağazayı oluşturma süreci ile ilgili açıklama yaptı. Kullanıcıların şehirlerindeki bir bölgeyi coğrafi olarak etiketlemelerine olanak tanıyan, NFT uygulaması GeoNFT’lerin piyasaya sunulduğunu duyurdu. Space CEO’su şu ifadelerle konuşmasına devam etti:

GeoNFT’e sahipseniz, o bölgedeki Solana mağazasını açmak adına size ayrılmış haklara sahip olarak 1’e 1 olarak kullanabilirsiniz. GeoNFT’ler ile ekosistem, iş hayatına atılmak isteyen yalnız girişimcileri güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Akıllı telefonlar 2023 yılının ilk aylarında ön siparişe sunulacak

Ekosistemin mobil ekibi, yaklaşmakta olan akıllı telefonlarının lansmanını duyurdu. Ancak ön siparişlerin 2023 yılının ilk ayları ile başlayacağı belirtiliyor. Bununla birlikte şirket, piyasaya çıkış tarihi adına henüz resmi bir tarih açıklamış değil.

Telefonların en ayırt edici özelliği, kripto para cüzdanlarının özel anahtarlarını güvenli bir şekilde saklama yeteneği sunmasıdır. Ayrıca akıllı telefonlar, yüksek üretkenlik sağlayan Arm tabanlı SoC’ye sahip Qualcomm yonga seti tarafından desteklenecek.

Kripto para dostu politika

Web3 kesintisine hazırlanan ekosistem, Solana dApp Store’un piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Konferans sırasında ekosistem sözcülerinden biri, Web3‘te iyi bir kullanıcı deneyimine duyulan ihtiyaca dikkat çekti. Kripto paraları destekleyen dApp mağazası, ücret ve gelirleri ortadan kaldırmayı vaat ediyor. Ayrıca şirket, ilgilenen katılımcılar için başvuruların Ocak 2023 tarihinde açılacağını duyurdu.

Google Cloud yakın zamanda Solana düğüm doğrulayıcısı oluyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Tüm duyurular ekosistem için dönüm noktası niteliğinde. Ancak, Google Cloud ile ortaklığı en çok dikkat çeken konu oldu. Google Cloud, ağa katılmak ve doğrulamak için blok üreten bir Solana doğrulayıcı oluşturuyor. Google Cloud’un 27 Ekim’de duyurduğu Blockchain Düğüm Motoru, 2023 yılından itibaren Solana zincirinde yer alacak. Entegrasyon sonucunda, kullanıcıların bulut sistemde özel bir Solana düğümü başlatmasına imkan tanıyacak. Ayrıca Google Cloud, ekosistem verilerini dizine ekleyecek. 2023 yılına kadar tamamen yönetilen, sunucusuz bir veri merkezi olan BigQuery’ye getirerek Solana geliştiricilerinin geçmiş verilere erişim imkanı sağlayacak.

Bunun yanı sıra, 11 Ekim tarihinde SOL kullanıcıları, sahte bir ekosistem cüzdan güvenlik güncellemesi aracılığıyla hack saldırısına uğradı. Bilgisayar korsanlarının, yeni Phantom cüzdan güvenlik güncellemesi gibi görünen kullanıcılara NFT’lerini bıraktığı tespit ediliyor. Ancak hileli güncelleme, kripto paraları çalmak için tasarlanmış bir kötü amaçlı yazılım olarak aktarıldı. Sahte Phantom güncellemesi ile karşılaşan kullanıcılar, tarayıcı bilgilerini, geçmişi, çerezleri, şifreleri, SSH anahtarlarını ve diğer kullanıcı bilgilerini almaya niyetli GitHub’dan kötü amaçlı yazılım indirildiğine tanık oldu.

on dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Solana Durdurulamıyor: Google’dan Sonra Dev Haberler Geldi!

Category:
News