SEC’ten Bu Altcoin Ekibine Mahkeme Celbi: Fiyat Düşüyor!

sec’ten-bu-altcoin-ekibine-mahkeme-celbi:-fiyat-dusuyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir altcoin projesini daha hedefine almış gibi duruyor. SEC; sayısız kripto projesine, kurucularına, influencer’larına kabus oldu. İşte kurumun odağındaki en son kripto para projesi…

Influencer’lara mahkeme celbi gidiyor

Son raporlara göre, birçok HEX influencer’ının hükümet organı tarafından mahkemeye çağırdığına işaret ediyor. Ünlü bir kripto evangelisti olan Eric Wall, SEC tarafından gönderilen resmi belgeleri Twitter üzerinden paylaştı.  HEX projesinin Hexican topluluğu, bunları FUD (korku, belirsizlik, şüphe) olarak etiketledi. Ancak iddiaya göre, eski bir SEC avukatı olan Marc_Fagel, Twitter’da dolaşan mektupların gerçek olduğunu belirtti. Fagel, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Mahkeme celbinin meşru olmadığını gösteren hiçbir şey yok. Orada çalışırken imzaladığım yüzlerce belgeye benziyor.  

Ayrıca Eric Wall’un açıklayıcı tweetine yanıt verdi. Belgenin “neredeyse kesinlikle yasal” olduğunu doğruladı.

HEX kurucusunun tweet’işüphe uyandırdı

Hex ve alt projeleri olan Pulsechain, PulseX’in kurucusu Richard Heart, Twitter’da gizemli bir tweet yayınladı. Belirli bir süre sonra silinen mesaj özelliğine işaret etti. Bu durum, şüpheye neden oldu. Birçoğu, tweet’in, mahkeme celbi olan influencer’ları hedef aldığını düşünmekte.   2019 yılındaki başlangıcından bu yana, HEX kripto para birimi yüzde 948 arttı. HEX projesinin ortalama getirisi 8 oldu ve bu da başarılı bir girişim gibi görünüyor. HEX, resmi web sitesinde herhangi bir Ponzi şeması yürütmediklerini açıkça belirtti.

Altcoin fiyatında son durum: Düşüş var

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi HEX, temel olarak Ethereum Blockchain’i üzerinde faaliyete geçti. Ayrıca bir değer deposu, bir tür kripto tasarrufu olarak piyasaya girdi. HEX, 2 Aralık 2019’da 606227 blok yüksekliğinde gerçekleşen Bitcoin UTXO setinin anlık görüntüsü yoluyla Bitcoin sahiplerine dağıtıldı. 1 Bitcoin başına 10.000 HEX verildi. Bitcoin sahipleri, yalnızca lansmanın ilk yılında HEX talebinde bulunma şansı elde etti. Bu süre zarfında, HEX akıllı sözleşmesi ile etkileşime girerek ETH karşılığında HEX de elde ettiler.

Coin, zaman zaman gündeme gelse de son zamanların en popüler coin’lerinden değildi. Ayrıca HEX, şu anda yüzde 5.4’lük bir düşüş ile el değiştiriyor. En son mahkeme celbi konusu, altcoin’in fiyatını düşürmüş gibi duruyor. Kripto para birimi, 0.0418 dolardan 0.03854 dolara kadar geriledi. Yazım sırasında 0.03949 dolardan el değiştiriyor. 6.8 milyon dolarlık piyasa değeri ile 201. sırada yer alıyor. Son olarak HEX’in 16 Kasım 2021’de kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.5561 doların yüzde 92 kadar altında olduğunu belirtmekte fayda var. Yani HEX, rekor seviyesini yaklaşık bir yıl önce kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için SEC’ten Bu Altcoin Ekibine Mahkeme Celbi: Fiyat Düşüyor!

Category:
News