Haftalık Bitcoin Tahminleri Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

haftalik-bitcoin-tahminleri-cikti:-iste-beklenen-seviyeler!

Lider kripto Bitcoin (BTC) fiyatı, Fed’in 2 Kasım’daki şahin tutumuna rağmen konsolidatif bir yapı gösteriyor. Gelişmenin makroekonomik etkileri ne olursa olsun, Bitcoin fiyatı dar bir aralıkta gezinmeye devam ediyor. Bununla birlikte, analistlere göre büyük bir hareketle sonuçlanabilme potansiyelinden kaynaklı yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. Teknik ve zincir üstü metrikler farklı bakış açılarına işaret ediyor.

Bitcoin fiyatı yeniden bu seviyeleri test edecek

BTC fiyatı 25 Ekim tarihinde bu yana 20.053 dolar ila 20,910 dolar arasında kaldı. Ayrıca, konsolidasyon belirtileri gösteriyor. Yaşanan son gelişme ile birlikte, Pazartesi gününün en düşük seviyesi olan 20.225 dolarda yer aldı. Ardından, Pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 20,838 dolara doğru ilerlemesini sağlayan hızlı bir yükseliş izledi. Yükseliş momentumu eğer güçlüyse, BTC fiyatı 20.910 dolarlık engeli tersine çevirebilme potansiyeline sahip. Buradan sonraki hamlesi için 22.106 dolar seviyesini dayanak noktası olarak kullabilir. Sonucunda ise hareketle, toplamda yüzde 5.6’lık bir kazanım sağlaması anlamına gelmektedir.

bitcoin

Bu yükseliş hareketliliği her ne kadar hoş ve olumlu görünse de, yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. 20.053 dolarlık destek seviyesinde yaşanacak bir kırılmanın ise durumu dengelemek için BTC fiyatını etkileyebilir. Bunun gerçekleşmesi sonucunda fiyat, 19.315 dolara kadar düşecektir. Bu nedenle, 20.053 dolarda yer alan destek bölgesinin tersine dönmesiyle kısa vadeli yükseliş görünümü geçersiz kalabileceği aktarılmaktadır.

Uzun zaman diliminde de durum farksız değil

Geçtiğimiz haftadan bu yana, Bitcoin fiyatı önemli bir güncelleme yaptı. 28 Mayıs’tan itibaren düşüş yönlü trend çizgisinden ayrıldı. Sonucunda hareket bir yükseliş hareketliliği sağlasa da, piyasadaki yatırımcıların sabırlı olması gerekmektedir. Bitcoin fiyatının yeniden 28 bin dolar ila 30 bin dolara hareket etmesi için beklenmesi gerekiyor. BTC fiyatı 21 bin doların üzerinde daha yüksek bir değer üretebilir. Ardından 25 bin dolarlık psikolojik seviyeyi bir dayanak haline getirebilmesi sonucunda yükselişe devam edebilmesi muhtemel.

Analistlere göre, bu durumun gerçekleşmesiyle Bitcoin, 28 bin ila 30 bin dolardaki direnç alanına çıkacak.

BTC zincir içi metrikleri belirsizliğini koruyor

Bitcoin fiyat seviyeleri açısından en önemli metrik, Global Para Giriş/Çıkış (GIOM) modelidir. Bu veriler, BTC için acil engelin 26.100 dolardan 40 bin dolara kadar uzandığını ortaya koyuyor. Ortalama 34.806 dolar fiyatla 2.65 milyon Bitcoin satın alan yaklaşık 5.36 milyon adres var. Bu nedenle, 26.100 doların üzerinde yaşanacak bir artış, boğaların yukarı yönlü baskısını düşürebilir. Ardından ise satış baskısında bir artışa yol açabilmesi muhtemel. Bu nedenle, yatırımcıların bu seviyelerde Bitcoin için uzun vadeli pozisyon açarken dikkatli olmaları gerekmektedir.

Tüm bunlarla birlikte, 19.928 dolardan 20,498 dolara uzanan acil destek seviyesine bakılıyor. Bu alanda ortalama 20,213 dolardan yaklaşık 915.270 Bitcoin alımı yapan 1.37 milyon adres var. Satış baskısında yaşanacak bir artışın ardından, BTC fiyatında yeniden 20,213 dolar seviyesine geri dönülmesi muhtemel. Analistlere göre, BTC’de yaşanacak bir düşüşten kaynaklı yatırımcıların 17.593 dolara bakmaları gerekmektedir. Sonrasında ayıların yeniden ortaya çıkmasıyla 15.500 dolara bir düzeltmeyi tetiklemesi beklenmektedir.

Kripto para analisti Bitcoin fiyatı için öngörüsünü paylaştı

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Kripto para analisti Jim Wyckoff’a göre, Bitcoin’de hala yukarı yönlü bir kırılma için yer var. Analist, BTC fiyatı için şunları söylüyor:

Fiyatlar günlük grafikte yatay işlem aralığında devam ediyor. Fiyatların işlem aralığından “yükseliş” yönü, muhtemelen bir sonraki önemli trend fiyat hareketinin yönünü saptayacaktır. Boğalar, genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Bu durumda teknik oranları ticaret aralığından yukarı yönlü bir kırılma lehine hareket ettiriyor.

Bitcoin

Özellikle Ekim ayında ABD, analistlerin 205 bin iş tahminini geçerek 261 bin iş ekledi, işsizlik oranı ise yüzde 3,7’ye ulaştı ve yüzde 3,5 hedefini geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Haftalık Bitcoin Tahminleri Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Category:
News