3 Analist İsim Verdi: Elon Musk Bu Altcoin’leri Pump’layabilir!

3-analist-isim-verdi:-elon-musk-bu-altcoin’leri-pump’layabilir!

Bu hafta, Elon Musk Twitter’ı satın aldı. Satın alma resmiyet kazanmadan önce bile, ne tür değişiklikler getireceğine dair spekülasyonlar vardı. ABD merkezli yatırım şirketi The Motley Fool’da üç analist, bir değişikliğin kripto para birimi entegrasyonu olabileceğini düşünüyor. Musk daha fazla kripto para işlevselliğini sağlarsa; BNB, DOGE ve BTC’nin yarar sağlayacağı düşünülmekte.

Elon Musk, Dogecoin’i canlandırdı

Analist RJ Fulton, Dogecoin’e dikkat çekti. Analiste göre meme coin’i kitlelere getiren bir tür Dogecoin entegrasyonu hakkında düşünmeye başladıysanız, doğru yolda olabilirsiniz. Analiste göre Musk yönetimde olduğu sürece Dogecoin’in Twitter’da bir ödeme aracı olma olasılığı göz ardı edilemez.  Twitter’ı satın almasından bu yana, Dogecoin’in fiyatı bazı umutlu spekülasyonlar arasında bir haftadan biraz fazla bir süre içinde iki katına çıktı. Ancak hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 75’ten fazla düşük. Ancak Dogecoin’in 2021’deki en son tarihsel koşusunun aksine, bu sefer biraz farklı olabilir.

Twitter'dan Şok Kripto Para Kararı: DOGE Eriyor!

Dogecoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,75 doların hemen altına ulaştığında, arkasında hiçbir fayda yoktu. Musk, Tesla ürünlerini Dogecoin’le satın almayı mümkün kılmadan önce, coin için fazla kullanım durumu yoktu. Ancak, Dogecoin ile Twitter kullanıcılarının birbirlerine veya kripto para birimiyle savunduğu aylık ücreti bile ödemelerine izin verecek bir tür entegrasyon yaratırsa, o zaman Dogecoin’in hiçbir şey için kullanılamayacağı anlatısı hızla kaybolacaktır.

Analiste göre Musk’ın Twitter’ı satın almasından önce, Dogecoin’in hayatta kalma şansı muhtemelen zayıftı. Özellikle de kripto para birimlerinin tüm değerlerini kaybetmesi alışılmadık bir durum değil. Ama şimdi Musk, en popüler sosyal medya platformlarından birini yönetiyor.  Bu, Dogecoin’in bir sonraki Bitcoin olacağı anlamına gelmiyor. Ancak yeniden canlanması, Musk’ın bir zamanlar önerdiği gibi Dogecoin’i gelecekteki “Dünyanın para birimi” yapması durumunda portföyünüzde küçük bir pozisyon garanti edebilir.

Dogecoin'de 2014'ten Beri Bir İlk: Elon Musk Etkisi mi?

Bitcoin destekçisi analist konuştu

Analist Neil Patel ise Bitcoin’e işaret ediyor. Musk uzun zamandır dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin’in destekçisi. Yönettiği şirket Tesla, şu anda en büyük kripto varlığın önemli bir miktarına sahip. Musk’ın 27 Ekim’de Twitter’ı devraldığını açıklamasından bu yana, Bitcoin’in fiyatı yüzde 1’in biraz üzerinde düştü. Bu tepki, meme token Dogecoin’de olanlara benzemiyor. Yatırımcıların anlaşma ile Bitcoin için fazla bir artı görmeyebileceğini gösteriyor.

Ancak, analiste göre her şeyden çok, bu anlaşma, kripto para birimlerine parlak bir ışık tuttu. Endüstrinin şu anda umutsuzca ihtiyaç duyduğu pozitifliğe neden oldu.  Analist, Muk’ın Twitter alımının kriptoya daha fazla dikkat çekmesinin Bitcoin’e yarar sağlayacağını düşünmekte. Twitter’ın mikro ödemeleri platforma dahil edebileceği konuşuluyor. Bu da takipçilerin favori hesaplarını kripto ile destekleyerek destekleyebilecekleri anlamına geliyor. Eğer Bitcoin de entegre olursa, analiste göre, bunun bir yükseliş sonucu olma potansiyeli var.

Bitcoin Çöküşü mü Yükselişi mi Geliyor? İşte Gerçekçi Tahmin!

Mikro ödemeler için Bitcoin kullanmak, layer 2 ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network’ün daha da geliştirilmesini teşvik edebilir.  Ayrıca analiste göre Tesla ile yaptığı gibi Elon Musk, Twitter’ın bilançosuna biraz Bitcoin eklemeyi seçebilir.  Sonuç olarak, Musk’ın Twitter’ı devralmasının BTC için bir katalizör olup olmayacağını zaman gösterecek. Şimdilik yatırımcıların arkalarına yaslanıp sabır göstermeleri gerekecek.

BNB için de yükseliş söz konusu

Son olarak analist Michael Byrne BNB’ye dikkat çekti.  Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, daha önce Binance Coin olarak bilinen BNB, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in yerel tokenidir. Binance, Musk’ın Twitter’ı satın almasına 500 milyon dolar yatırım yaptı. Bu da Binance’i dördüncü en büyük yatırımcı yaptı. Analiste göre Twitter’ın kripto para birimi için gelecek planları belirsiz olsa da, şirketteki büyük hissesi göz önüne alındığında Binance’in söz sahibi olması muhtemel duruyor. Binance, Twitter’ın botlarla savaşmak için Blockchain teknolojisini kullanmasına yardımcı olacağını zaten söyledi.

Binance'deki Bu Altcoin Projelerine Dikkat:Boğa Koşusu Bekleniyor!

CEO Changpeng Zhao da Binance Pay’i kripto ödemelerini Twitter’a entegre etmek için çözüm olarak sundu. Twitter’ın kripto para birimine daha fazla girmesine yardımcı olmak açısından CZ, “Teknolojiye, teknik bilgiye, ürünlere sahibiz; bu yüzden yardım etmeye hazırız” dedi. Analiste göre Binance, Twitter ile daha derinden etkileşime girerse, kripto borsasına daha fazla görünürlük kazandıracak. Böylece önemli ölçüde kullanıcı büyümesine yol açabilecektir. Analiste göre Binance’in popülaritesindeki herhangi bir artış, BNB ve sahipleri için iyi olacaktır. Çünkü Binance kârının yüzde 20’sini BNB tokenlarını yakmaya harcıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 3 Analist İsim Verdi: Elon Musk Bu Altcoin’leri Pump’layabilir!

Category:
News