Jordan Belfort Kimdir? Jordan Belfort Serveti Ne?

jordan-belfort-kimdir?-jordan-belfort-serveti-ne?

“The Wolf of Wall Street” filmine ilham kaynağı olan Jordan Belfort kimdir bu makalemizde açıklıyoruz. Basitçe ifade etmek gerekirse Jordan Belfort, Amerikalı bir girişimci, yazar ve suçludur. Wall Street dolandırıcısı olarak da tanınmaktadır. Belfort, menkul kıymet dolandırcılığı ve kara para aklama gibi suçlar nedeniyle hapse atılmıştır. Bundan kısa bir süre sonra kripto para birimleri hakkında açıklamalar yaparak yeniden gündeme gelmiştir.

Erken hayatı

Jordan Belfort, 1962’de Bronx, New York’ta, ikisi de muhasebeci olan Yahudi bir anne babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. 16 civarında, Belfort ve yakın çocukluk arkadaşı, yerel bir plajda strafor soğutuculardan İtalyan buzu satarak 20.000 dolar kazandı. Ardından, Amerikan Üniversitesi’nde biyoloji derecesi ile mezun oldu. Daha sonra dondurma satarak kazandığı para ile diş hekimliği okuluna yazıldı. Ancak diş hekimlerinin artık az para kazandığını öğrenince okulu bıraktı. Birçok işte çalıştıktan sonra, ilgisini girişimciliğe ve Wall Street’e çevirdi.

Jordan Belfort kimdir?

Jordan Belfort, Amerikalı bir girişimci, eski borsacı, motivasyonel konuşmacı, yazar ve mali suçludur. 1999 yılında, firması Stratton Oakmont’un milyonlarca yatırımcının sermayesini buharlaştıran piyasa manipülasyon planlarıyla ilgili olarak dolandırıcılık ve kara para aklama ile suçlanmıştır. Ardından 22 ay hapis cezası alan Belfort, bu süre zarfında “The Wolf of Wall Street” kitabını yazmıştır. Belford’un borsacı olarak geçirdiği zamanı konu alan bu otobiyografik kitap, 2013 yılında Leonardo DiCaprio tarafından canlandırılmıştır.

Çeşitli skandallar ve dolandırıcılıktan hapis yatmasının ardından Belfort, kendini konuşma yapmaya adamıştır. Buna göre Wall Street Kurdu, kendini motivasyonel bir konuşmacı olarak yeniden keşfetmiştir. Bu konuşmalarının ana konusu Wall Street’te açgözlülük, hırs ve tutku arasındaki ayrımdan oluşmaktadır.

Jordan Belfort ve kripto paralar

Jordan Belfort yakın zamanda dijital varlık dolandırıcılığının kurbanı olduğunu açıkladı. Belfort, bilgisayar korsanlarının kripto cüzdanından 300 bin dolar değerinde dijital varlık çaldığını ifade etti. Ayrıca, bir arkadaşına çalınan kripto paralarının OM tokenleri olduğunu da söyledi. Bunun ardından, birkaç Blockchain savunucusunu kendi evinde ağırlama kararı aldı. Belfort, bu kişilere, kurt temalı NFT’leri basmak için birden fazla teklif aldığını açıkladı. Ancak tüm bu teklifleri reddettiğini ekleyerek NFT’leri “kötü” olarak niteledi.

Kriptokoin.com olarak Jordan Belfort, artık Bitcoin ve Blockchain’e inandığını söyledi. Son birkaç yılda kripto hakkındaki zihniyetini değiştirdiğini ifade eden Belfort, nasıl çalıştığını öğrenmek için çabaladığını açıkladı. Ardından bu teknolojierlin “sonsuza dek hayatımızın bir parçası” olacağını keşfettiğini söyledi. Bununla birlikte, bazı kripto girişimlerinde birkaç yatırımı olduğunu da ekledi. Belfort, yakın zamanda evcil hayvan temalı bir kripto projesi başlatmayı planlıyor.

Jordan Belfort serveti ne?

Jordan Belfort, 1999 yılındaki skandalın ardından, yasal kurumlar tarafından 110 milyon dolarlık para cezasına çarptırıldı. Edinilen bilgilere göre Belfort bu cezanın 14 milyon dolarını ödedi. 2022 yılı itibariyle Jordan Belfort’un tahmini serveti 2 milyon dolar civarında. Ancak Belfort’un ödemesi gereken 96 milyon dolar hesaba katıldığında Wall Street Kurdu’nun eksiye düştüğünü söyleyebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Jordan Belfort Kimdir? Jordan Belfort Serveti Ne?

Category:
News