Dogecoin’de 2014’ten Beri Bir İlk: Elon Musk Etkisi mi?

dogecoin’de-2014’ten-beri-bir-ilk:-elon-musk-etkisi-mi?

Gizemli bir Dogecoin (DOGE) cüzdanı, yaklaşık dokuz yıllık bir aradan sonra varlıkları transfer etti. Bu hareket, haftanın başlarında Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasıyla aynı zamana denk geldi. Verilere göre, gizemli cüzdan, devasa DOGE tokenlerini birden fazla adrese transfer etti. Aynı zamanda, kripto topluluğu Dogecoin’in Twitter entegrasyonu bekliyor. Bu nedenle DOGE fiyatı yükseliş yaşadı. İşte detaylar…

Eski bir Dogecoin cüzdanı harekete geçti

Bir Dogecoin cüzdanının sahibi dokuz yıl aradan sonra fonlarını harekete geçirdi.  Cüzdandaki Dogecoin’in en son aktif olarak kullanıldığı zaman 2014’ün sonu idi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi DOGE, resmi olarak 6 Aralık 2013’te açık kaynaklı bir eşler arası kripto para birimi olarak piyasaya girdi. Bu, cüzdanın Dogecoin projesinin en eski destekçilerinden bazılarına ait olduğu anlamına geliyor. Söz konusu tarihteki Whale Alert bulguları, 2.374.814 DOGE içeren cüzdanın etkileştiğine işaret etti. Şu anda cüzdandaki miktar, 338.611 dolara işaret ediyor.

2 Kasım civarında, hareketsiz cüzdandan 338.611 dolar değerinde transfer gerçekleştirdi. O sırada DOGE’da yüzde 100’den fazla bir fiyat artışı vardı. Bilindiği gibi bunun ardında, Elon Musk’ın Twitter alımı yer alıyor. Mevcut verilere göre DOGE, şu anda yüzde 3.2’lik bir yükseliş ile 0.127 dolardan el değiştiriyor. 5 Kasım’da Binance’den bir başka büyük DOGE cüzdan transferinde, yaklaşık 6 milyon dolar değerinde Dogecoin transferi yapıldı.

Elon Musk’tan beklenen hamle gelecek mi?

Elon Musk’ın Dogecoin’e desteği, mevcut ayı piyasası döngüsü sırasında meme coin’e ihtiyaç duyulan itici gücü verdi. Beklendiği gibi, Musk’ın sosyal medya şirketini resmi olarak devralmasından sonra DOGE fiyatı bir aşamada yaklaşık yüzde 125 arttı. Bu arada, Tesla CEO’sunun görev almasıyla birlikte Dogecoin’in ödemelere entegre olacağına dair umutlar arttı. Aslında Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ın Dogecoin ödemelerini kabul edeceğine dair neredeyse ipucu veriyordu.

Danışmanlık Devi: Elon Musk Bu 3 Kripto Parayı Patlatabilir!

Cadılar Bayramı vesilesiyle Twitter tişörtü giyen Shiba Inu cinsi köpeğinin bir resmini tweetledi. Daha da ilginci Musk, kripto tabanlı ödemelerin olasılığını soran bir Twitter kullanıcısının tweetini beğendi. Şimdiye kadar, Elon Musk’ın Twitter’daki kripto ödemelerinin yakında gerçekleşeceğinin sinyalini verdi. Fakat son zamanlarda, ödemeleri entegre etme konusunun askıya alındığına dair raporlar geldi.

Musk’ın meme coin için desteği geçmişte kısa vadeli yükselişe neden oldu. Sosyal medya platformunun tamamı, yenilenen Twitter Blue hizmetini 8 dolar ücretle sunmaya hazır. Bu nedenle bazı uzmanlara göre, kripto ödeme entegrasyonunun şirket tarafından keşfedilme olasılığı var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Dogecoin’de 2014’ten Beri Bir İlk: Elon Musk Etkisi mi?

Category:
News