Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Bu Altcoin Grafiği Sihirli!

bitcoin’in-her-adimini-bilen-analist:-bu-altcoin-grafigi-sihirli!

Spor ve eğlence odaklı Blockchain Chiliz’in altcoin projesi CHZ, geçen hafta yüzde 29 kazanç elde etti. Ekim ayının çoğunda CHZ 0.2 doların altında yer alıyordu. Ancak, ayın son günlerinde tokenin bu engeli aştığı görüldü. Bugün 0.2524 dolarlık yeni bir yerel zirve oluşturdu. Böylece 30 günün en yüksek seviyesini kaydetti. Bu sırada ünlü trader Peter Brandt, Chiliz haftalık grafiğini yorumladı. İşte detaylar…

Peter Brandt, spor odaklı altcoin CHZ’e işaret etti

Kıdemli trader Peter Brandt, Chiliz haftalık grafiğinde “baş ve omuz (head&shoulders)” formasyonuna dikkat çekti. Bu formasyonun diplerinin görünümü hakkında yorum yaptı. Analist, öncelikle “Jleader” adlı bir Twitter kullanıcısının dikkat çektiği grafiği yorumladı. Kullanıcı, “CHZ haftalık grafiğinde 11 aylık devasa bir baş ve omuz dibi oluşumu” tespit etti.

Grafikte oluşan formasyonların gerçekleşmesinin “güzel bir şey” olduğunu dile getiren Brandt, CHZ için de aynı şeye işaret ediyor. Ünlü analist, “İnsanlar klasik grafik ilkelerinin kriptolar için geçerli olmadığını söylüyor. Yine de klasik grafik ilkeleri bazı durumlarda sihirli olabilir. Bunun gibi.” dedi.

H&S formasyonunun önemi nedir?

Brandt, kullanıcının tanımladığı klasik formasyonun “sihrine” dikkat çekmekte gecikmedi. İyi bilinen baş ve omuz (H&S) modeli, bir varlığın fiyatı zirveye ulaşmasıyla ilgilidir. Zirvenin ardından, önceki yukarı yönlü hareketin tabanına geri döndüğünde oluşur. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi baş ve omuz formasyonu ters yönde de oluşabilir. Söz konusu CHZ grafiğinde tanımlanan ise “baş ve omuz dibi” veya “ters baş ve omuzlar” olarak bilinmekte. H&S formasyonunun yükseliş versiyonu, düşüş eğiliminin dibine yakın bir yerde oluşuyor. Mevcut düşüş eğiliminin tersine çevrilme olasılığına işaret etmekte.  

chiliz sp

Chiliz fiyatı son zamanlarda yükseldi

Grafiklerin dışında, bazı gelişmeler CHZ’de büyümeye işaret etti. Örneğin Blockchain, yakın zamanda Scotville test ağının dördüncü ve son aşaması olan Cayenne’i piyasaya sürdü. Ayrıca, FIFA dünya kupasının bu Kasım ayında başlaması planlanmakta. 22. FIFA Dünya Kupası için turnuvalar Katar’da gerçekleşecek. Turnuva, 20 Kasım’dan 18 Aralık’a kadar 28 gün sürecek. Dünya kupası yaklaştıkça, fan tokenlar, genel bir fiyat artışı görüyor.

Futbol organizasyonunun resmi kriptosu olmasıyla piyasa katılımcıları, dönem boyunca talepte bir artış bekliyor. Uzmanlara göre Chiliz ağındaki CHZ talebi, turnuva teklifleri sayesinde güçlü kalma potansiyeli taşıyor. 2022 FIFA Dünya Kupası bağlamında, CHZ, hayran topluluğu tarafından doğrudan kullanılacak tek kripto para birimi gibi duruyor. Bununla birlikte, sponsor sıfatıyla da olsa mevcut olacak başka kripto para platformları var. Crypto.com, Mart 2022’de turnuva sponsorluğunu açıklamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Bu Altcoin Grafiği Sihirli!

Category:
News