3 Bitcoin Efsanesi, Ay Ay Görülecek Seviyeleri Açıkladı!

3-bitcoin-efsanesi,-ay-ay-gorulecek-seviyeleri-acikladi!

Geniş çapta takip edilen kripto analistleri, Bitcoin (BTC) fiyatının önemli bir ralli başlatması için nelere ihtiyacı olduğunu sıralıyor. İşte beklentiler ve teknik seviyeler…

Michaël van de Poppe’ye göre Bitcoin yaklaşan bir ralli için hazır

Kripto analisti, güncel analizlerinde, kısa vadede Bitcoin için @’lık bir sıçramanın muhtemel olduğunu söylüyor. Tahmini, BTC’nin 21.000 dolar aralığına sıçraması ve ABD dolarının DXY’ye göre değer kaybetmesiyle ortaya çıkıyor. Analist, Bitcoin’in haftalar içinde 30.000 dolara ulaşacağını söylüyor:

DXY düşerken Bitcoin 21.000 dolarda. Önümüzdeki haftalarda 30.000 dolara koşmanın zamanı geldi.

Van de Poppe daha sonra hafif bir düşüşün ardından Bitcoin’in muhtemelen 22.500 dolara gideceğini söylüyor. Bununda yatırım yapmak için uygun bir zaman olacağını ekliyor:

Aynen böyle, Bitcoin tüm yüksekleri çıkardı, hacim artıyor ve tekrar 21.000 doların üzerine çıktı. Buradan 22.500 dolara devam edeceğimizi varsayıyorum, ancak devam etmeden önce küçük bir düzeltme yapalım (tüm likiditeyi çıkardığımız için). Dip mevsimini satın alın.

Analist ABD işsizlik oranın kısa vadeli volatiliteye neden olacağını söylüyor

Yeni bir Youtube video güncellemesinde Poppe, ABD Çalışma Bakanlığı tarafından Cuma günü yayınlanan işsizlik verilerine piyasa tepkisi ile Bitcoin fiyatlarının büyük olasılıkla artan volailite göreceğini söyledi:

İşsizlik veri gününde Bitcoin hala devam etmeye hazır görünüyor. Hala uzun vadeli bakmak istiyorsam, 20.300 dolar civarındaki dönüşe bakardım. Aksi takdirde, tekrar 19.600 dolara bakacağım ve soldaki bu bloğu, yani 22.400 dolar civarındaki alanı hedeflemeye başlayabiliriz.

Kevin Svenson, sıradaki Bitcoin rallisi için katalizörleri sıralıyor

Kripto analisti, Bitcoin’in, şahin ABD Fed dönene kadar düşüş piyasasında sıkışıp kalabileceğini söylüyor. Svenson, yeni analizlerinde S&P 500 ile Bitcoin fiyatının performansı arasında güçlü bir ilişki olduğunu belirtti. Analiist, Fed’in şahin duruşunun, düşüşe veya volatil bir borsaya yol açtığından, Bitcoin’i tekrar yükselişe geçirmenin federal bir pivot alacağını söylüyor.

Svenson, bir sonraki yükseliş döngüsünün başlangıcı için gelecek yılın Nisan ayını tahmin ediyor. Bir döngünün 17 Aralık 2017’de zirve yaptığını ve bir boğa pivotunun 68 hafta sürdüğünü söylüyor. Bir sonraki boğa pivotu için 10 Kasım 2021 döngü zirvesinden 75 hafta süreceğini tahmin ediyor.

Tim Draper, Bitcoin’in 6 ayda 250.000 doları göreceğini tahmin etti

Bir diğer yüksek çıta Bitcoin tahmini Tim Draper’dan geldi. Hedge fon yatırımcısı, Portekiz’de düzenlenen yıllık teknoloji konferansı Web Summit’de, Bitcoin’in Ocak ayına kadar 250.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Draper, 2014 yılında Silk Road darknet pazarından Marshals tarafından ele geçirilen 30.000 Bitcoin satın aldı. O zamanlar, doğru bir şekilde Bitcoin’in üç yıl içinde 10.000 doları geçeceğini tahmin etmişti.

Tim Draper şimdi “Bitcoin’i 250.000 dolara çıkaracak olanlar kadınlar olacak” diyor. Ayrıca bunun altı ay içinde gerçekleşeceğini sözlerine ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 3 Bitcoin Efsanesi, Ay Ay Görülecek Seviyeleri Açıkladı!

Category:
News