2022 Bitcoin Tahminleri Çıkan Analistten Korkunç Uyarı!

2022-bitcoin-tahminleri-cikan-analistten-korkunc-uyari!

Bu yılki kripto para erimesini doru tahmin eden bir kripto para stratejisti, Bitcoin (BTC)’de yükselişte olan traderlar için bir uyarı yaptı. Analistin Bitcoin boğalarına yönelik uyarısı, bir fiyat düşüşüne işaret etti. İşte detaylar…

Bitcoin analisti yatırımcıları uyardı: Boğalar tuzağa mı düşüyor?

Popüler bir kripto para traderı olan Crypto Capo, Twitter’daki takipçilerine, özellikle Bitcoin traderlarına seslendi. Analist, BTC’nin şu anda mümkün olduğu kadar çok boğayı “tuzağa düşürme” sürecinde olduğunu belirtti. Bu nedenle BTC boğalarının dikkatli davranmaya başlaması gerektiğini belirtiyor. Yani analist, boğa tuzağının piyasada mevcut olduğuna inanmakta. Boğa tuzağı, inandırıcı bir ralliden sonra tersine dönen eğilime işaret eder. Önceki bir destek seviyesini kıran bir kriptoda düşüş eğilimine atıfta bulunan yanlış bir sinyaldir.

Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane, Sıradakini Açıkladı!

Capo, Bitcoin’in 21.000 doların üzerindeki son artışından sonra, en büyük kripto para biriminde kâr alımına dikkat çekti. Özellikle akıllı para yatırımcılarının büyük olasılıkla kâr edeceği söyledi. Bunun da BTC’yi 2022’nin en düşük seviyelerine iteceği bir fiyat alanına ulaştıracağını düşünmekte. Analist, söz konusu fiyat alanı olarak 21.000-21.500 dolara işaret etti.

Bu alanın “dağıtım bölgesi” olduğunu söyledi. Dağıtım aşamalarının, erkenden yapılan açığa satışları yok etmeye ve long pozisyonları yakalamaya odaklandığını belirtti. Capo’ya göre bu da, güçlü ellerin pozisyonlarını oluşturmaya devam etmeleri için kullandıkları direnç bölgesini birkaç kez görmemiz anlamına geliyor.

Capo, BTC’de “onay sinyali” bekliyor

Grafiğe dayanarak, analist 21.000 doların üzerindeki dağıtıma dikkat çekti. Bitcoin’i 14.000 dolarlık hedefine kadar aşağı iten bir satış olayına dair olasılıkları değerlendirdi. Capo, yüzde 34’lük bu düşüşün yaşanacağını öne sürüyor. Yani Capo, Bitcoin hakkında düşüş eğiliminde. Fakat paylaştığı grafik ile birlikte, BTC’nin 23.000 dolar civarında toparlandığı ve konsolide olduğu senaryoda düşüş tezinin geçersiz kalacağını söyledi.  

Şimdilik Capo, Bitcoin’i açığa satmadan önce onay sinyallerini beklediğini söylüyor. Analist, BTC’de 21.400-21.500 dolar civarında son bir hamlenin mümkün olduğunu aktardı. Düşüş onayı olmadan bu seviyede açığa satış yapmayacağının altını çizdi. Diğer yandan analist, altcoin’lerde genel olarak yükselişte olduğunu aktardı. Yine de temkinli olduğunu ve “stop-loss” işlemlerini es geçmediğini belirtiyor.  İleriki süreçte altcoin’lerde de düşüşe geçme olasılığının yüksek olduğunu belirtmekte.

Binance'de Dev Bitcoin Satış Duvarı: Bu Seviyelere Dikkat!

Capo’nun önceki tahminleri

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz gibi Crypto Capo, kripto paralara yönelik tahminleri ile geniş bir takipçi kitlesi elde etti. Analist, Bitcoin’in bu yılki düşüşünü doğru tahmin etti. Özellikle, en büyük kripto para biriminin 17.000 dolar civarına düşüşü öngördü. Diğer yandan geçtiğimiz yıl, Bitcoin 60.000 doların üzerinde işlem görürken, 50.000 dolara gerileyeceğini bildi. İki yıldan daha uzun bir süre öne ise BTC’nin 3.500 dolara düşüşünü doğru tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 2022 Bitcoin Tahminleri Çıkan Analistten Korkunç Uyarı!

Category:
News