Ünlü Trader: Bu Altcoin’i Short’layın! Düzeltme Başlıyor

unlu-trader:-bu-altcoin’i-short’layin!-duzeltme-basliyor

Elon Musk, Twitter’a DOGE ödemeleri ekleme planlarını sürdürürse, bağımsız piyasa analisti Dogecoin’i daha fazla short’layacak. Dogecoin, Elon Musk’ın tokeni Twitter platformuna entegre edeceği umuduyla bugüne kadar neredeyse 0 arttı. Ancak bir piyasa analisti, altcoin projesinin önümüzdeki haftalarda boğa trendini sürdürme potansiyelinin düşük olduğunu söylüyor.

Dogecoin short’lama zamanı mı?

Bağımsız piyasa analisti GCR, DOGE’de orta derecede short olduğunu söylüyor. Bunun nedeni olarak da DOGE fiyatının bir Musk tweet’ine verdiği son tepkiyi gösteriyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, özellikle DOGE, 1 Kasım’da 0,158 dolar ile yerel bir zirve oluşturdu. Aynı gün Musk, evcil hayvanı Shiba Inu’nun Twitter logolu bir tişört giydiği bir fotoğrafını paylaştı.

GCR, Dogecoin’in Twitter’a potansiyel entegrasyonu söz konusu olduğunda Musk etkisinin ortadan kalktığını kaydediyor. Bunun da kazançların çoğunun zaten fiyatlandırılmış olduğu anlamına geldiğini ileri sürüyor. Bu nedenle analiste göre, gerçek entegrasyon gerçekleşirse, büyük olasılıkla bir haberi satma olayı haline gelecek.

Altcoin için aşırı alım düzeltmesi başlıyor

Kripto analisti Yashu Gola altcoin için şu teknik seviyelere ve verilere dikkat çekiyor. Bu arada Dogecoin, 0,158 dolardan üç gün sonra 4 Kasım’da düzeltme hareketine devam etti. DOGE’nin fiyatı, kısmen Twitter’ın kripto cüzdan geliştirme projesini duraklattığı söylentileri nedeniyle 4 Kasım’da 0,115 dolara kadar düştü. Bu, tokenin net yüzde düzeltmesini 1 Kasım yerel zirvesinden yaklaşık ‘’ye getirdi. Ayrıca, Nisan 2021’den bu yana en yüksek göreli güç endeksine (RSI) sahip aşırı alım koşulları nedeniyle aşağı yönlü hareket ortaya çıktı.

Altcoin
DOGE üç günlük fiyat grafiği / Kaynak; TradingView

Düzeltme, Dogecoin fiyatının olası bir geri çekilme için Aralık 2021-Mayıs 2022 desteğini (0,108-0,124 dolar aralığında; yukarıdaki grafikte kırmızı çubukla tanımlanır) yeniden test etmesine neden oldu. Altcoin’in, kurtarma gerçekleşirse 0,236 Fib çizgisine denk gelen bir seviye olan 0,185 dolara ulaşması mümkün. Tersine, 0,108-0,124 dolar aralığının altına bir kırılmanın, DOGE’nin birincil aşağı yönlü hedefi olarak mevcut fiyat seviyelerinden U düşüşle 0,055 dolara düşmesine neden olması mümkün.

DOGE on-chain veriler ne gösteriyor?

Ayrıca, Dogecoin’in on-chain verileri, Kasım ayına giren önemli metriklerde daha fazla satış baskısı yaratacak tutarlı bir düşüş olduğunu ortaya koyuyor. Örneğin, DOGE’nin fiyat rallisi, balina işlem sayısında keskin bir artışla aynı zamana denk geldi. Bu da onların yukarı yönlü hareketi desteklediklerini gösteriyor. Ancak, 1 Kasım’dan sonra, altcoin ağıyla daha az balina etkileşime girdi.

Altcoin
Dogecoin balina işlem sayısı / Kaynak: Santiment

Bu arada, 1.000 ile 10 milyon DOGE tutan adreslerdeki Dogecoin arz dağılımı, fiyatın yanında düştü. Tersine, 10 milyondan fazla DOGE tutan adreslerin kontrol ettiği arz, mütevazi bir şekilde arttı.

Dogecoin arz dağıtımı / Kaynak: Santiment

Buna ek olarak, 100 DOGE’nin altında olan adresler artış kaydetti. Bu da bireysel yatırımcıların balinaların satış baskısını bir dereceye kadar dengelediğini ima ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Ünlü Trader: Bu Altcoin’i Short’layın! Düzeltme Başlıyor

Category:
News