Pluton Nedir? PLU Ne İşe Yarar?

pluton-nedir?-plu-ne-ise-yarar?

Pluton nedir? Kullanıcıları katkıları için ödüllendirmeyi mümkün kılan Pluton (PLU), Plutus isimli Blockchain platformunun yerel tokenidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Plutus nedir, Pluton nedir, PLU ne işe yarar ve nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladık. Gelin VISA benzeri bir hizmet sunan Plutus’ta kullanılan tokeni birlikte inceleyelim.

Plutus nedir?

Plutus, Blockchain ve kripto para alanında banka ve borsa olarak hizmet veren bir platformdur. Merkeziyetsiz bir şekilde çalışan bu platformun ana ürünü Visa bankamatik kartlarıdır. Buna göre her kullanıcı, Plutus’un web sitesi üzerinden bu kartları ücretsiz olarak talep edebilmektedir. Bununla birlikte kart, şu an için yalnızca İngiltere ve Avrupa’da kullanılmaktadır. Temelde Visa tabanlı bu kartın kullanımı normal bankamatik kartlarına benzemektedir. Ancak Plutus’un kartları, kripto para ile çalışır. Kullanıcılar, bu kartları Netflix, Spotify, Apple Store ve Starbucks gibi birçok yerde kullanabilmektedir.

Pluton nedir?

Pluton, Plutus platformu ve bankamatik kartlarında bir dizi kullanım durumuna sahip olan bir kripto para birimidir. Temel olarak Pluton, Plutus platformunun yerel tokenidir. Bu tokenin kodu PLU’dur ve ana kullanım durumu ödül olarak dağıtılmaktır. Ayrıca, Ethereum Blockchain’de çalışan bir ERC-20 tokenidir ve 2016’da kavramsallaştırılan ilk kripto ödül tokenidir. Pluton ile yapılan tüm ödüllendirmeler, Plutus Ödül Sistemi’ne göre belirlenmektedir. Buna göre ekosistem belirli kullanıcı seviyelerinden oluşur.

PLU ne işe yarar?

Plutus Ödül Sistemi, Visa banka kartlarına dayanmaktadır. Bu proje geri ödemeyi teşvik ettiğinden, harcama miktarına göre ödüller değişir. Kullanıcıların alabileceği minimum ödül, PLU tokenleri şeklinde %3’tür. Ayrıca kullanıcılar, daha da fazla kazanmak için ödüllerini stake edebilmektedir. Bir kullanıcı ne kadar çok token stake ederse, ödül yüzdesi o kadar artar. Plutus platformundaki maksimum ödül oranı %8’dir. Bu oran, 2,000’in üzerinde PLU stake eden kullanıcılara verilir.

Staking, bir kullanıcının tokenlerini belirli bir vade ile kilitlemesi anlamına gelir. Varlıklarını kilitleyen kullanıcılar, vade sonunda ek ödüller kazanır. Bununla birlikte, Alınan ödül stake edilen PLU miktarının yanı sıra, abonelik türüne göre de değişiklik gösterir. Herkes staking ile pasif gelir elde etme avantajına sahiptir. Ancak aboneler, daha yüksek ödül oranları elde eder. 2016 yılında piyasaya sürülen Pluton token, yazım sırasında 9 dolardan el değiştirmektedir.

Pluton nedir? PLU nasıl alınır?

Pluton bir dizi kripto para borsasında işlem görmektedir. İlgili yatırımcıların listeleme yapan Coinbase, Huobi Global ve KuCoin gibi borsalara erişip üye olması gerekmektedir. Bunun ardından cüzdanlarına PLU paritelerine uygun bir varlık yatırarak alım emri verebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Pluton Nedir? PLU Ne İşe Yarar?

Category:
News