MATIC ve Ripple Aniden Fırladı: İşte Nedenleri!

matic-ve-ripple-aniden-firladi:-iste-nedenleri!

Ripple ekosisteminin altcoin projesi XRP, şaşırtıcı bir sıçrama yaptı. Ardından 0,453 dolardan başlayarak, 0,507 dolara kadar yükseldi. Ayrıca Santiment, balinaların son zamanlarda çok daha aktif hale geldiğini paylaştı. Polygon ekosisteminin altcoin’i MATIC, Şubat ayından bu yana en yüksek balina işlemiyle karşılaştı.

Whale Alert, bilinmeyen balina cüzdanlarına yüklü miktarda XRP taşındığını bildirdi

Boğalar, XRP’yi daha yüksek seviyelere ulaştırmak adına önceki günün en düşük seviyelerinden yararlanmış görünüyor. 14 Ekim’deki 0,51 dolar seviyesinin üzerindeki hareketinden bu yana XRP’de düşüş hakimdi. XRP 0,422 dolar ila 0,483 dolar arasında bir aralığa girmeyi reddetti. Bu, son fiyat artışına yol açan yatırımcılar adına için bir birikim fırsatı sağladığı belirtiliyor. Analistlere göre yükseliş devamında, 14 Ekim’de ulaşılan en yüksek 0,512 doları hedefleyebilir. Boğaların bu kilit seviyeyi aşması sonucunda, bir sonraki hedefin 0,558 dolar seviyesi olabilir. 60 civarında pozitif seviyelere hareket eden günlük RSI, alıcılara avantaj sağlayabileceği belirtiliyor. Bununla birlikte analistlere göre, günlük grafikte yükselişli bir golden cross oluşumu avantaj sağlayabilir. Diğer yandan, mevcut seviyelerden bir düşüşün 0,42 dolar ila 0,45 dolar seviyeleri arasında destek sağlamsına neden olabilmesi muhtemel.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; XRP, son 24 saatte yüzde 8’den fazla artış yaşadı. Whale Alert, borsalar ve bilinmeyen cüzdanlar arasında aktarılan XRP’yi içeren birkaç işlem bildirdi. Özellikle, 136.6 milyon XRP, son 24 saat içerisinde Ripple dostu borsa Bitso’dan bilinmeyen balina cüzdanlarına iki yüklü miktarda taşındı. 24.275.472 dolar değerinde 53.200.000 XRP’lik iki işlem gerçekleşti.

Ardından 83.400.000 XRP’den (37.820.802 dolar) biri Bitso’dan bilinmeyen cüzdan adresine aktardı. 10.563.718 dolar değerindeki 23.371.175 XRP, 3 Kasım tarihinde Bitstamp’tan bilinmeyen bir cüzdana gönderildi. Daha öncesinde cüzdanlar arasında 140 milyon XRP taşındığı söyleniyor.

MATIC yüzde 23’ün üzerinde yükseldi

Polygon blockchain’i, ilk DeFi işlemi için ABD’deki büyük bankacılık devlerinden biri ile anlaştı. MATIC fiyatı son 24 saat içerisinde yüzde 23’ün üzerinde arttı. CoinMarketCap ile görüntü Balinaların transferleri Şubat ayından bu yana zirveye ulaştı. Santiment, Şubat ayından bu yana 100 bin dolar değerinde MATIC taşıyan işlemlerin zirvesini kaydettiğini bildirdi. Ayrıca, Ekim ayının ortasında, balinaların cüzdanlarında tuttukları MATIC bakiyesi 10 milyonun üzerine ulaştı. Şirketin analitik ekibi, bu işlemlerin zirveyi önceden haber vermiş olabileceği söyledi. Bunlarla birlikte, WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre, şu anda Polygon’un yerel altcoin’i MATIC’ten 37.377.294 dolar tutuyor.

JP Morgan, ilk DeFi aktarımı için Polygon’u seçti. İki gün önce, ABD bankacılık devi JP Morgan Chase, Aave token’larının değiştirilmiş bir sürümünü kullandı. Ardından, Polygon zincirine dayalı altyapıyı kullanarak ilk DeFi aktarımını sağladı. Banka, merkeziyetsiz finansmanı keşfetmek adına ilk girişimini yaptı. 71 bin doolar tokenleştirdi ve Japonya’nın SBI Digital Asset Holdings tarafından sağlanan Tokenize Yen için bir deney olarak işlem gördü. Bu pilot uygulamaya DBS Bank Ltd., Standard Chartered Plc ve HSBC Holdings Plc de yer aldı. Instagram ayrıca Polygon kullanarak NFT’lere geçiş yapıyor. Platformun kurucusu Sandeep Nailwal, yakın tarihli bir tweet’te, MATIC, Bitcoin ve Ethereum’un yanında yer alacak ilk üç kriptodan biri olana kadar dinlenmeyeceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için MATIC ve Ripple Aniden Fırladı: İşte Nedenleri!

Category:
News