Kurumsal Para, Ayı Piyasasına İnat Bu Altcoin’den Alıyor!

kurumsal-para,-ayi-piyasasina-inat-bu-altcoin’den-aliyor!

Yeni bir Fidelity anketi, kurumsal yatırımcıların yıl boyunca en çok hangi altcoin projelerine yatırım yaptığını ortaya çıkarıyor.

Kurumsal yatırımcılar ayı piyasasına rağmen bu altcoin projesini satın alıyor

Fidelity’nin yeni bir anketine göre, kriptoya, özellikle de Ethereum’a yönelik kurumsal yatırım, ayı piyasasına rağmen yıl boyunca artmaya devam etti. Fidelity’nin Araştırma Başkanı Chris Kuiper, Ethereum satın alan yatırımcıların son iki yılda katlandığını bildiriyor:

Ethereum’a yatırım yaptıklarını söyleyen katılımcıların yüzdesi iki yıl öncesine göre ikiye katlandı.

Kuiper, Ethereum’un kurumların gözündeki çekiciliğinin, merge yükselmesinden sonra ETH’nin daha çevre dostu, getirisi olan bir kripto para haline gelmesiyle daha da artacağını belirtti. Genel olarak, aynı ankete göre, kurumsal oyuncular kripto ayı piyasasına rağmen kripto biriktiriyor. 2022’nin ikinci yarısının sonunda, ankete katılan kurumların X’i, geçen yıla göre %6 artışla altcoin tutuyordu. Dahası, x’i gelecekte kriptoda kalmayı planlıyor. Ankete göre bunun ana nedeni, kripto paraların uzun vadeli yukarı yönlü potansiyeline olan inançtı.

Goldman Sachs, kurumsal yatırımcılar için yeni araçlar geliştiriyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, yatırım bankası Goldman Sachs (GS), kurumsal yatırımcıların piyasa verilerini izlemesine yardımcı olacak yeni bir araç için MSCI ve Coin Metrics ile ortaklığını duyurdu. Bu kapsamda kurumsal yatırımcılar artık piyasayı çeşitli araçlarla görüntüleme olanağına sahip olacaklar.

MSCI Başkanı Stephane Mattatia yaptığı açıklamada, ortaklığın kurumsal talep için önemli bir adım olduğunu söyledi:

Kripto para ekosistemi, yatırımcıların bu yeni varlık sınıfında gezinmeye yardımcı olacak araçlar ve çözümlere yönelik talebiyle birlikte hızla gelişiyor.

Goldman Sachs bu yıl kriptoya daha agresif bir şekilde geçti. Galaxy Digital’den NDO satın aldığında OTC kripto para birimi işlemi yapan ilk büyük banka oldu.

Goldman Sachs, OTC kripto para işlemi yapan ilk büyük ABD bankası oldu

Banka geçtiğimiz Mart aayında, Galaxy Digital’den bir OTC Bitcoin teslim edilemez seçeneği (NDO) satın aldı. Bir OTC Bitcoin NDO’su karmaşık gelebilir. Ancak temel olarak Goldman Sachs’ın Bitcoin’in gelecekteki fiyatına bahis yaptığı sözleşmeleri satın aldığı anlamına geliyor.

Goldman Sachs'den SHIB İçin Önemli Hamle

Galaxy Digital, milyarder Mike Novogratz tarafından yönetilen New York merkezli bir kripto para yatırım şirketidir. Yatırım bankasının Bitcoin vadeli işlem masası için likidite sağlayıcısı olarak Goldman Sachs ile ortaklığı var. Goldman Sachs’ın kripto dünyasına olan ilgisi yıllar içinde değişti. 2018’de bir kripto masası için planlarını duyurdu. Ancak daha sonra bu fikri rafa kaldırdı. Daha sonra geçen yıl, masayı tekrar açtı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kurumsal Para, Ayı Piyasasına İnat Bu Altcoin’den Alıyor!

Category:
News