JPMorgan Can Sıktı: Bitcoin Kışı Ne Kadar Sürecek?

jpmorgan-can-sikti:-bitcoin-kisi-ne-kadar-surecek?

Kripto para piyasası şu sıralar konsolidasyon aşamasında. Bitcoin (BTC) 20.000 doların üzerinde yatay hareket ederken bankacılık devi JPMorgan, kripto para piyasasına dair olumsuz hissiyatın henüz bitmediğini söylüyor. Bankanın analistleri, daha uzun bir kripto düşüşüne işaret eden uyarı sinyalleri verdi. İşte detaylar…

JPMorgan, Bitcoin ve altcoin alanındaki fon eksikliğinden bahsetti

Perşembe günü, JPMorgan Chase & Co. stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, kripto alanındaki finansmanın yılda 10 milyar dolarlık bir miktarda çalıştığını söyledi. Bu, geçen yıl görülen hızın üçte biri. Ayrıca bu yılın üçüncü çeyreğinde, kripto para alanındaki risk sermayderlarının finansmanı 4,4 milyar dolara düştü. Parasal sıkılaştırma ve diğer makro faktörlerin ortasında, daha riskli varlıklara olan talep önemli ölçüde geriledi. JPMorgan’daki ekip şunları yazdı:

Bu, risk sermayedarlarının sermayeyi kripto varlık alanına aktarma konusundaki isteksizliğini gösteriyor. Ayrıca kripto pazarlarındaki mevcut zayıflığın uzun süreli olma olasılığını artırıyor. Endişe verici bir gelişme.

Bitcoin, XRP ve ADA Rallisi Bu Tarihte

3 Kasım Perşembe günü, kripto borsası Coinbase de üçüncü çeyrek kazançlarını 545 milyon dolar net zararla bildirdi. Şirket, işlem gelirinin makro rüzgarlardan ve kripto piyasası düzeltmesinden güçlü bir şekilde etkilendiğini söyledi. Coinbase ayrıca kripto piyasasının mevcut seviyelerden hızlı bir şekilde toparlanmasını beklemediğini belirtti. Perşembe günü, COIN hisse senedi fiyatı yüzde 8 düştü. Geçen yıl boyunca, COIN hisse fiyatı yüzde 85 oranında değer kaybetti.

JPMorgan, tüketici korumasına önem veriyor

Başka bir gelişmede JPMorgan, bankaların kriptoyla ilgili deneylere başlarken tüketicinin korunmasına öncelik vermek zorunda kalacaklarını söyledi. Son zamanlarda bankalar, finansal hizmetlerini daha uygun fiyatlı ve verimli hale getirmek için kripto endüstrisine yaklaşıyorlar. Bununla birlikte, yatırımcıları siber güvenlik risklerinden korumak için uygun güvenlik önlemleri şart. Bu sırada bankacılık devi, müşterinin Blockchain cüzdanında kalan ve “doğrulanabilir koleksiyonlar” olarak adlandırılan bir çözüm kullanmakta. Ayrıca banka, geçtiğimiz günlerde merkeziyetsiz finans (DeFi) için önemli bir deneme gerçekleştirdi.

Bu 5 Altcoin Roketledi: Büyük Ralli Beklentisi Var!

JPM, DeFi denemesi yaptı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi JP Morgan, 2 Kasım’da ilk merkezi olmayan finans (DeFi) on-blockchain sınır ötesi işlemini tamamladı. Singapur merkez bankası Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından başlatılan Project Guardian’ın bir parçasıdır. İşlem, AAVE protokolünün akıllı sözleşme kodunun değiştirilmiş bir sürümü kullanılarak Polygon ağında tamamlandı. İşlemde Singapur Doları (SGD) ve Japon Yeninin (JPY) tokenize hali yer aldı. Simüle edilmiş bir ticaret tokenize devlet tahvili işlemini içeriyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için JPMorgan Can Sıktı: Bitcoin Kışı Ne Kadar Sürecek?

Category:
News