Danışmanlık Devi: Elon Musk Bu 3 Kripto Parayı Patlatabilir!

danismanlik-devi:-elon-musk-bu-3-kripto-parayi-patlatabilir!

Elon Musk’ın Twitter’ı resmen devralmasını ve hakimiyet kurmasını kripto piyasası da yakında takip ediyor. Elon Musk Twitter’da ödeme seçenekleri arasında kripto paralara yer verecek mi? Bu şanslı paralar hangileri olacak? Kripto topluluğunun merak ettiği sorular arasında. Danışmanlık firması Motley Fool, Musk etkisiyle patlama potansiyeli olan 3 kripto parayı açıkladı.

“Elon Musk Twitter’ı değiştiriyor, portföyünüz bundan faydalanabilir”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Elon Musk artık Twitter’ın sahibi. Diğer şirketlerinin çoğunda olduğu gibi Musk, insanların günlük yaşamlarına değer katan bir ürün hayal ediyor. Twitter’ın, insanların karşıt görüşleri bir yankı odasına düşmeden tartışabilecekleri modern bir ‘ortak dijital şehir meydanı’ haline gelmesini istiyor.

Bu vizyon gerçekleştikçe, geleceğin Twitter’ının bugünün Twitter’ı ile aynı görünmesini beklemek aptallık olur. Değişiklikler geliyor. Elon Musk, yeni çağı başlatmak için şirketin üst düzey yöneticilerinden dördünü çoktan görevden aldı. Peki Twitter’ı başka neler bekliyor? Blockchain uyumluluğuna ve kripto para birimlerinin eklenmesine ne dersiniz?

Elon Musk

Musk’ın 44 milyar dolarlık satın alma işlemini tamamlamak için yeterli fon toplamasına yardımcı olan uzun yatırımcı listesine bakıldığında, bu kaçınılmaz gibi. Örneğin, kripto borsası Binance, Musk’ın yeni satın alımını desteklemek için 500 milyon dolar katkı sağladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, konu hakkında şunları söyledi:

Elon’un Twitter için yeni bir vizyon gerçekleştirmesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz. Kripto ve Blockchain teknolojisinin kullanımını ve benimsenmesini genişletmek için sosyal medyayı ve Web3’ü bir araya getirmede rol oynamayı amaçlıyoruz.

Yine de bu büyük bir sürpriz değil. Elon Musk, uzun zamandır kripto için vokal bir savunucu oldu. “Kağıt para ortadan kalkıyor” dedi. Bitcoin gibi kripto para birimlerinin ‘ustaca’ olduğunu söyledi. Ayrıca Musk, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi popüler kripto paralara sahip olduğunu söylüyor.

Elon Musk

Twitter için en iyi kripto adayları

Peki kripto-Twitter entegrasyonu nasıl olurdu? Ve hangi kriptolar en çok fayda sağlayacak şekilde pozisyon aldı?  Öncelikle, Twitter’ın zaten sahip olduğu kripto işlevselliğine bir göz atalım. Uygun ayarları etkinleştiren kullanıcıların şu anda Bitcoin veya Ethereum’da başkalarından ödeme alması ve göndermesi mümkün. Ek olarak, kullanıcıların, profil resmi olarak Non Fungible Token’leri (NFT’ler) ayarlama imkanları var.

Mevcut Bitcoin ve Ethereum uyumluluğu, bu ikisini Musk’ın devralmasından faydalanacak en belirgin adaylar haline getiriyor. Her ikisinin de son olaylar, yeni güncellemeler ve fiyat spekülasyonu ile ilgili her şeyin tartışılması için Twitter’ı tercih edilen sosyal medya platformu haline getiren güçlü ve çeşitli toplulukları var. Ayrıca, günümüzde en değerli ve yaygın olarak kullanılan iki kripto para. Bu yüzden, ek işlevselliğe diğer kripto para birimlerinden daha fazla öncelik vermeleri makul.

Tabii ki, fayda sağlayacak şekilde pozisyon almış başka bir kripto para birimi daha var: Dogecoin. Son birkaç yılda Musk, popüler meme coin’ini Twitter’da tekrar tekrar tanıttı. Ayrıca, %8.000’le zirveye kadar yükselmesine neden oldu. Hatta “En eğlenceli sonucun DOGE’nin küresel yeni dünya para birimi haline gelmesi olacağını” söyledi. Yakın zamanda Twitter’ı satın almasının bu hayali gerçeğe dönüştürmesi mümkün.

Elon Musk ile Twitter’ın olası geleceği

Yeni işlevlerin çeşitli biçimlerde gelmesi muhtemel. Twitter profilinizin dijital cüzdanınızla senkronize olduğunu hayal edin. Bu senkronizasyon ile kullanıcıların, Twitter hesaplarına giriş yaparak en sevdikleri gazetecilere veya sanatçılara abone olması ve onları desteklemesi mümkün. Ayrıca Elon Musk, Twitter’ın kötü şöhretli bot sorunuyla kripto yardımıyla mücadele etmeyi ima etti. Nisan 2022’de, teknoloji milyarderi Mark Cuban, Dogecoin ile bir tür stake etme yöntemi sunarak botları ve istenmeyen postaları yenme fikrini tweetledi. Musk’ın dikkatini çekti ve olası çözümü ‘kötü bir fikir değil’ olarak nitelendirdi.

Bu arada Binance, Musk’ın satın alımını desteklemekle ilgili basın açıklamasında, ‘bot hesaplarının çoğalmasını’ azaltmak için Blockchain teknolojisinden yararlanmanın yollarını araştıran bir ekip oluşturduğunu da duyurdu. Musk ayrıca Twitter’ın gelir akışlarını çeşitlendirmekle ilgilendiğini de ifade etti. Tesla CEO’su, reklamcılara güvenmek yerine, Twitter’a aylık bir abonelik ekleme olasılığını önerdi. Kullanıcılardan ayda 2 dolar ücret almanın, reklamcıların platform üzerindeki hakimiyetini azaltmak için yeterli gelir elde edebileceğini iddia etti. Ayrıca, doğrulanmış hesapların imrenilen durumlarını korumak için ayda 8 dolar ödeme planları da var.

Elon Musk

Eldeki bir fırsatlar neler?

Musk’ın Twitter için hedefleri yüksek. Bir gecede olmayacaklar. Ancak, muhtemelen önümüzdeki yıllarda ortaya çıkacaklar. Musk’ın endüstrilerde devrim yaratma konusundaki geçmişteki başarısı ve yeni teknolojileri benimsemesi, bir tür kripto-Twitter entegrasyonu olasılığını oldukça artırıyor.

En iyi yanı, şimdi bu geleceğe yatırım yapmanız mümkün. Daha az riskli seçeneği arayanlar için Bitcoin veya Ethereum’a yatırım yapmak en mantıklısı. Daha fazla riske açıksanız ve Musk’ın Dogecoin’i dünyanın rezerv para birimi yapmak için elinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyorsanız, o zaman bugünün fiyatlarında meme coin’e yatırım yapmak hiç de mantıksız değil.

Makalede yer verilen görüşler danışmanlık firmasına ait olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para piyasasının oldukça volatil ve belirsiz olduğunu belirtmemiz gererkiyor. Bu yüzden yatırım ve trade için mutlaka kendi araştırmanızı yapınız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Danışmanlık Devi: Elon Musk Bu 3 Kripto Parayı Patlatabilir!

Category:
News