Binance’de Dev Bitcoin Satış Duvarı: Bu Seviyelere Dikkat!

binance’de-dev-bitcoin-satis-duvari:-bu-seviyelere-dikkat!

Bitcoin (BTC) için 21.000 dolar, satış emirleri arttıkça zor görünüyor. Çünkü, satın alma duvarları kuruyor ve onlarla potansiyel destek alıyor. Boğalar kaybedilen zemini geri almaya çalışırken Bitcoin 4 Kasım’da 21.000 dolara yöneldi.

Bitcoin için 21.000 dolarlık satış duvarı zorlu çıktı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, gün içinde kısa süreliğine de olsa 21 bin doları geçti. 1 ve 2 Kasım’daki artışlara kıyasla, saatlik zaman dilimlerinde şimdiye kadar daha düşük bir yüksek seviye olsa da, bu hareket, Fed faiz oranı artış kararının ardından gelen kayıpları telafi etmeye hizmet etti. Bununla birlikte, borsa satıcılarının bu seviyedeki emirleri istiflemeleri nedeniyle 21.000 doların ötesine geçme potansiyeli sınırlıydı. CryptoQuant’ katkı sağlayan Onchain Edge, Binance emir defterindeki verilerin yanı sıra şu paylaşımı yaptı:

Satmak istiyorsanız, emirlerinizi 21 bin doların biraz altında verin.

BTC emir defteri grafiği (Binance) / Kaynak: Onchain Edge / Twitter

Emir defteri verilerini sağlayan Material Indicators ayrıca, satın alma tarafındaki emirlerin destek, sipariş defterine gelme ve devam etme konusunda kararsız arkadaşlar olduğunu kaydetti. Bu bağlamda şu açıklamayı yaptı:

İşte bu yüzden yeni, yüklü miktarda Bitcoin satın alma duvarlarına güvenmiyorum.

BTC emir defteri grafiği (Binance) 7 Kaynak: Material Indicators  / Twitter

Bu arada CryptoQuant’a katkıda bulunan Maartunn, mevcut kurulumda piyasa satış emirlerinin ‘hala baskın’ olduğunu ekledi. Twitter yorumunun bir kısmında şu husustan bahsetti:

Daha düşük bir Bitcoin fiyatı dışında hiçbir şey gerçekten değişmedi.

Bitcoin
Bitcoin net alım / satım hacmi grafiği / Kaynak: Maartunn / Twitter

Game of Trades: Büyük adamlar yükleniyor

Bir analiz kaynağı, kripto paranın ötesinde, mevcut iklimde daha geniş anlamda risk varlıkları için potansiyel bir gümüş astar olduğunu belirtti. Game of Trades, geleneksel olarak hisse senetleri için kullanılan Akıllı Para Güveni (SMC) duyarlılık göstergesinin şu anda ‘tarihi zirvelerde’ olduğunu kaydetti.

Yüksek SMC puanları, S&P 500’ün üstün performansı ile örtüşüyor. Ayrıca, Bitcoin’in geleneksel piyasalarla korelasyonunu da unutmamak gerekiyor. Bu göz önüne alındığında, mevcut 0,61 verisinin arkasında iyimserlik için neden mümkün. SMC, gelecekte gerekli bir sıçrama ile Eylül ayı sonlarında 0,78’e ulaştı. Yine Game of Trades bu konuda iyimser ve şunları söylüyor:

Büyük adamlar yükleniyor. Akıllı para güveni tarihsel olarak yüksek seviyelerde.

Bitcoin
Akıllı para güveni açıklamalı grafik / Kaynak: Game of Trades / Twitter

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance’de Dev Bitcoin Satış Duvarı: Bu Seviyelere Dikkat!

Category:
News