Not Alın: Bu 10 Web 3.0 Coin’e Yatırım Yağdı!

not-alin:-bu-10-web-3.0-coin’e-yatirim-yagdi!

Web 3.0 coin projeleri, son yıllarda piyasadaki en önemli konulardan biri olmaya devam ediyor. Web3’e odaklı birçok kripto para biriminin arkasındaki projeler, bu nedenle, çeşitli şirketlerden milyonlarca dolarlık yatırım alıyor. Bu yazımızda, son zamanlarda yatırım alan projelerden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Web 3.0 coin projeleri ivme kazanıyor

Web 3.0’ın yaygın olarak kabul edilen bir tanımı yoktur. Farklı insanlar bu terime farklı fikirler atfeder. Başlangıçta, Web 3.0, İnternet’i makine tarafından okunabilir hale getirmeyi amaçlayan “Semantik Web” olarak adlandırıldı. Bunun yerine Web3, internetin merkezi olmayan bir sürümünü ifade eder. 2014 yılında, Ethereum’un kurucularından biri ve Polkadot’un yaratıcısı Gavin Wood, Web3 terimini kullandı. Birkaç yıl sonra, “kullanıcıların kendi verilerini, kimliklerini ve kaderlerini kontrol ettiği merkezi olmayan ve adil bir internet” yaratmak için Web3 Vakfı’nı kurdu.

4. Çeyrekte İzlenecek 5 Web3 Coin Açıklandı!

Son yıllarda da metaverse furyasının yanında web3’e olan ilgi arttı. Söz konusu ilgi, birçok risk sermayedarının bu projelere para akıtmasına neden oldu. Büyük şirketler, çeşitli yatırım turlarında isimlerinden söz ettiriyor ve milyonlarca dolarlık fon toplama sürecinin başında geliyor. Son zamanlarda, en çok yatırım alan proje, Uniswap (UNI) oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Uniswap, merkeziyetsiz bir borsadır (DEX). Geçtiğimiz haftalarda Uniswap Polychain Capital, Paradigm ve a16z’den toplam 165 milyon dolar topladı.

Milyon dolarlık yatırımlar dikkat çekti

Diğer yandan Celestia Web3, Polychain Capital ve Coinbase Ventures gibi büyük yatırım kollarından 55 milyon dolarlık yatırım aldı. Tatum isimli bir diğer web3 platformu da Octopus Ventures, Leadblock, Circle gibi endüstri devlerinden toplam 41.5 milyon dolar topladı. Evmos, Polychain Capital liderliğinde 27 milyon dolar elde etti. Shardeum ise 18.2 milyon dolarlık yatırım aldı. Shardeum, SHM coin’ine yönelik airdrop beklentisi ile son zamanlarda öne çıkan kriptolardan oldu. Öte yandan Chainsafe 18.8 milyon dolar, Stardust 30 milyon dolar elde etti. Son olarak Golden, nxyz ve Horizon 40 milyon dolarlık yatırım turları ile Ekim ayını olumlu bir şekilde kapattılar.

Türklerin Favori Altcoin'inden Web3 Hamlesi: Tarih Verildi!

Web3; MetaFi ve oyun alanında öne çıkıyor. Ayrıca Web3, içerik oluşturucuların sıkı çalışmalarından para kazanmalarına yardımcı olma potansiyeline sahip. Bunu sağlayan projeler geliştirebilmekte. Bu nedenle yatırımcıların ve büyük şirketlerin gözü bir süredir web3 projelerinde duruyor. Ayrıca web3 hala geliştirme aşamasında ve keşfedilmeyi bekleyen birçok potansiyel bulunmakta. Bu nedenle, yatırım yapan şirketlerin pazarı erkenden yakalaması oldukça önemli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Not Alın: Bu 10 Web 3.0 Coin’e Yatırım Yağdı!

Category:
News