Kripto Para Milyarderinin Bu Altcoin İçin Yorumu Şoke Etti!

kripto-para-milyarderinin-bu-altcoin-icin-yorumu-soke-etti!

Kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, bir popüler altcoin Cardano (ADA) hakkında konuştu. Bir kripto para milyarderi olduğu bilinen Bankman-Fried’ın ADA’yı listeleme konusundaki yorumu yatırımcıları şok etti. Cardano’nun “yeni bir Blockchain” olduğunu söylemesiyle tepki çekti. İşte detaylar…

Kripto para borsası FTX’in CEO, ADA listelemesinden bahsetti

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz gün attığı bir tweet’inde, FTX’in Cardano’yu (ADA) listeleme konusunda çalıştığını söyledi. Bankman Fried’a göre Cardano “yeni bir Blockchain” olduğu için entegrasyon zaman alıyor.  Bankman-Fried’ın Cardano’nun listeleneceğine dair umut vermesi potansiyel olarak iyiye işaret ediyor. Fakat Uzun zamandır piyasada olan bir projeyi “yeni” olarak tanımlaması, bazı yatırımcılar arasında alay ve öfkeye neden oldu. Bir kullanıcı, Cardano ağının FTX’ten daha uzun bir süredir var olduğuna dikkat çekti.

Daha sonra FTX CEO’su, kurduğu cümledeki hatayı düzeltmeye çalıştı. SBF, Blockchain’in FTX için yeni olduğunu söylemek istediğini açıkladı. En son açıklamalar, başka bir kullanıcının FTX’in ADA’yı listeleme konusundaki yavaşlığına dikkat çekmesi ile geldi. FTX, Cardano dışında, piyasa değerine göre ilk 25’te yer alan kripto paraların hepsini listeliyor. Bu nedenle piyasadaki kullanıcılar tarafından tepki çekiyor.

Hızlı Aptos listelemesi, eleştirileri körükledi

Bu eleştiriler, geçtiğimiz günlerde FTX’in yeni bir kripto para olan Aptos’u (APT) hızla listelemesi ile körüklendi. FTX’in de fonlama turuna katıldığı layer-1 Blockchain ağı Aptos (APT), piyasalara girdiği gün borsada listelendi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Aptos, eski Meta çalışanları tarafından geliştirilen bir projedir.

ftx 2

Daha önce Bankman-Fried, ADA’yı listeleme konusundaki gelişmeye dair çeşitli açıklamalar yapmıştı. FTX CEO’su, Cardano desteği sağlamanın ER20 ağlarında olduğu kadar kolay olmadığını belirtti. Ayrıca, borsanın da iyi bir doğrulayıcı kurması gerektiğini kaydetti. FTX CEO’sunun eleştirileri yanlış olduğunu kanıtlamaya çalışacak gibi duruyor. Böyle bir durumda, yakın zamanda Cardano (ADA) listelemesi görebiliriz. Zira Bankman Fried, listeleme konusunda yalan söylediğini düşünen bir kullanıcıya aşağıdaki tweet’i attı:

Yalan söylediğimi düşünüyorsan, önümüzdeki 3 a içinde FTX’in ADA’yı spot markette listeleyip listelemeyeceğine 1:1 bahse girer miyiz?

Ayrıca Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Bankman-Fried’ın açıklamalarına yanıt olarak bir GIF paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kripto Para Milyarderinin Bu Altcoin İçin Yorumu Şoke Etti!

Category:
News