Son Dakika: FED Faiz Kararını Açıkladı! Altın ve Bitcoin Etkilendi

son-dakika:-fed-faiz-kararini-acikladi!-altin-ve-bitcoin-etkilendi

Merakla beklenen FED faiz kararı açıklandı. ABD merkez bankası olan FED, faiz oranını 0,75 baz puan arttırdı. ABD Merkez Bankası Çarşamba günü, Kasım ayı para politikası toplantısının ardından politika faizini 75 baz puan artırarak %3,75-4 aralığına çıkardığını duyurdu. Bu karar piyasa beklentisi doğrultusunda geldi.  İşte detaylar…

FED faiz kararını açıkladı!

ABD merkez bankası olan FED, tüm piyasaların beklediği faiz kararını açıkladı. FED daha önceki toplantıların da faiz oranını 0,75 baz puan arttırmıştı. Şimdi FED tekrar faiz oranını 0,75 baz puan arttırdı. FED’in faiz kararının ardından Bitcoin ve altın yukarı yönlü hareketlere maruz kaldı. Dolar yeniden satış baskısı altına girdi ve ABD Dolar Endeksi ilk tepkiyle 111,00 seviyesinin altına geriledi.

Şimdi tüm gözler 21.30’da açıklama yapacak olan FED Başkanı’na çevrildi. FED Başkanı’nın konuşması piyasaların yönünü belirleyecek. Jerome Powell’ın açıklamaları gelecek dönemin para politikası için sinyaller barındırdığından herkesin gündeminde olacak. FED Başkanı’nın konuşması canlı izlemek için bizi takipte kalın!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Son Dakika: FED Faiz Kararını Açıkladı! Altın ve Bitcoin Etkilendi

Category:
News